Liga Mistrzów. Gol Łukasza Piszczka. Borussia Dortmund wygrała grupę F

krk
Łukasz Piszczek zdobył pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów
Łukasz Piszczek zdobył pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów East News
Liga Mistrzów. Łukasz Piszczek wpisał się na listę strzelców w meczu Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund. Dortmundczycy wygrali spotkanie 2:1 i z pierwszego miejsca awansowali do fazy pucharowej.

Przed ostatnim grupowym starciem Borussia awans miała już w kieszeni. Ekipa z Dortmundu toczyła za to korespondencyjny pojedynek o pierwsze miejsce z Lazio Rzym. Do przerwy dortmundczycy przegrywali w Petersburgu 0:1. Wyrównał w 68. minucie Łukasz Piszczek. Polak dobił z bliska piłkę odbitą przez rosyjskiego golkipera po uderzeniu Matsa Hummelsa. To pierwsze trafienie Piszczka w Lidze Mistrzów.

Krótko po bramce polski defensor opuścił boisko. W 78. minucie zwycięskiego gola dla Borussii strzelił Alex Witsel. Goście prowadzenie utrzymali do ostatniego gwizdka, zapewniając sobie pierwsze miejsce. W drugim meczu grupy F Lazio na własnym boisku zremisowało z Club Brugge 2:2.