Liga Mistrzów. Dwa gole w trzy minuty! Zabójczo skuteczny Szachtar pokonał Feyenoord

DW
EAST NEWS
Piłkarze Szachtara przegrywali w 12. minucie spotkania 0:1, ale kapitalna skuteczność Brazylijczyków sprawiła, że drużyna z Doniecka wyrasta na czarnego konia grupy F! Gole Ferreyry i Marlosa dały ukraińskiemu zespołowi trzy punkty. Szachtar jest w tej chwili wiceliderem i na dwa mecze przed końcem fazy grupowej ma sześć punktów przewagi nad Napoli.

Dla Holendrów był to mecz ostatniej szansy. Po trzech spotkaniach mieli na koncie zero punktów z bilansem bramkowym 2:9. Po meczu na Ukrainie wciąż są ostatnią drużyną w tabeli, choć to oni wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Amrabat wygrał pojedynek z dwoma rywalami na prawym skrzydle i posłał prostopadłą piłkę w stronę Berghiusa. Ten celnie dośrodkował na głowę Jorgensena, który skutecznie wykorzystał podanie od kolegi.

To, co wydarzyło się w ciągu następnych kilku minut, jest niesamowite. Piłkarze Szachtara w ciągu trzech minut zdobyli dwie bramki i praktycznie ustawili sobie ten mecz. W 14. minucie, zaledwie 120 sekund po stracie gola, doprowadzili do wyrównania. Taison próbował uderzać w sytuacji sam na sam, jednak trafił prosto w bramkarza. Dopadł potem do piłki, by wycofać do Bernarda. Całej akcji przyglądał się Ferreyra, który doczekał się podania i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

W 17. minucie było już 2:1! Isamily rozpoczął akcję od podania do Bernarda. Ten zagrał prostopadłą piłkę powrotną do lewego obrońcy, który wycofał górą na skraj pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od defensora Feyenoordu i padła łupem Marlosa. Ten z około 18 metrów w pięknym stylu pokonał Jonesa.

W drugiej połowie drużyna Paulo Foncescy podwyższyła wynik. Kilka podań z pierwszej piłki sprawiło, że defensywa Feyenoordu kompletnie się pogubiła. Tuż przed polem karnym Marlos zagrał do Ferreyry, a ten błyskawicznie zagrał prostopadłą piłkę tuż przed bramkę Jonesa. Zawodnik Szachtara wykończył akcję delikatną podcinką nad golkiperem gości.