Liga Mistrzów. Chelsea w ćwierćfinale. Czy Atletico Madryt należał się karny przy stanie 0:0?

Chelsea w ćwierćfinale. Czy Atletico należał się karny przy stanie 0:0?
Chelsea w ćwierćfinale. Czy Atletico należał się karny przy stanie 0:0? AFP/EAST NEWS
Liga Mistrzów. Chelsea uzupełniła stawkę ćwierćfinalistów. W rewanżu drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela pokonała Atletico Madryt 2:0. Obóz gości miał sporo zastrzeżeń do pracy włoskiego sędziego.

Pierwsza połowa przyniosła jednego gola i jedną kontrowersję. Zanim Chelsea objęła prowadzenie to Atletico domagało się bowiem karnego. Zdaniem gości doszło do przewinienia na Yannicku Carrasco, którego za koszulkę pociągnął Cesar Azpilicueta. Sędzia Daniele Orsato ani jego rodacy obsługujący system VAR nie podzielili tej opinii i nakazali grać dalej.

Za to w 82 minucie Orsato wyrzucił z boiska Stefana Savicia. Obrońca Atletico nie utrzymał nerwów na wodzy i łokciem zdzielił rywala, z którym walczył o pozycję przed stałym fragmentem gry.

Marzenia Atletico o ćwierćfinale przepadły jeszcze przed przerwą. W 34 minucie prowadzenie Chelsea dał Hakim Ziyech. Marokańczyk z kilku metrów wykończył podanie z lewej strony od Tima Wernera (w drugiej połowie Ziyecha zatrzymał świetnie interweniujący Jan Oblak).

W końcówce najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował Joao Felix. To zemściło się skuteczną kontrą trzech na jednego, którą zwieńczył wprowadzony sekundy wcześniej Emerson.

Atletico pozostaje walka o mistrzostwo Hiszpanii, na które czeka od 2014 roku. Na jedenaście kolejek przed końcem przewaga nad FC Barceloną to 4 punkty, a nad Realem Madryt 6 punktów.

Chelsea Londyn - Atletico Madryt 2:0 (1:0)
Bramki: Ziyech 34', Emerson 94'
Czerwona kartka: Savić 82' (za uderzenie łokciem)
Żółte kartki: Havertz - Lodi, Saul, Gimenez, Koke

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, Rüdiger - James, Kanté, Kovačić, Alonso (93' Chilwell) - Ziyech (77' Pulisic), Havertz (94' Emerson), Werner (83' Hudson-Odoi).

Atletico: Oblak - Trippier (69' Lemar), Savić, Giménez, Lodi (46' Hermoso) - Koke, Saúl - Llorente, Carrasco (53' Dembele) - Suárez (59' Correa), Félix.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

PKO Ekstraklasa. Aż osiemnastu piłkarzy wywodzących się z naszej ligi dostało powołania do ostatecznych kadr swoich reprezentacji na marcowe mecze eliminacji do mistrzostw świata w Katarze (2022). Co interesujące, siedemnastu kolejnych znalazło się w tzw. szerokich kadrach albo na listach rezerwowych. Z grona powołanej osiemnastki sporządziliśmy możliwie najmocniejszy skład, w modnym ustawieniu z trzema stoperami i dwoma wahadłowymi. Sprawdźcie, o których piłkarzy chodzi, jak radzą sobie w klubach i przede wszystkim jakie mają perspektywy w drużynach narodowych.

Są z Ekstraklasy, walczą o Mundial w Katarze. Oto skład ligo...