Liga Mistrzów. Bayern przetrzymał ataki Liverpoolu. Potrojony Robert Lewandowski

JCZ
Robert Lewandowski nie miał łatwego życia z rywalami
Robert Lewandowski nie miał łatwego życia z rywalami AFP/East News
Liga Mistrzów. Bez goli na Anfield. W pierwszym meczu 1/8 finału Liverpool zremisował z Bayernem Monachium 0:0. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski. Rewanż 13 marca na Allianz Arenie.

Liga Mistrzów: FC Liverpool - Bayern Monachium 0:0

Chcieliśmy meczu pełnego napięć i tak otrzymaliśmy - choć bez bramek. Bayern zaczął spokojnie, ale później pod naporem Liverpoolu wyraźnie stracił rezon. Pod koniec pierwszej połowy był już okładany przez niego ze wszystkich stron. Najlepszych okazji nie wykorzystali kolejno Sadio Mane, Mohamed Salah oraz Joel Matip. Senegalczyk przestrzelił z paru metrów kiedy stanął w cztery oczy z rozciągniętym Manuelem Neuerem. Egipcjanin nie wykorzystał piłki zagranej w powietrzu. Z kolei Niemca zdążył powstrzymać jeden z rywali.

Wbrew pozorom to nie był jednak tak jednostronny mecz jak mógłby wskazywać powyższy opis. Bayern bez Thomasa Muellera i Leona Goretzki też potrafił kąsać - choćby za sprawą Serge Gnabry'ego. Pomocnik raz po raz urywał się przeciwnikom, a potem albo groźnie dośrodkowywał, albo sam próbował sił. W 14 minucie po jego zagraniu w kierunku Roberta Lewandowskiego bliski gola samobójczego był Matip, którego interwencją na refleks uratował niezawodny Alisson.

Nic pozytywnego o Lewandowskim? Ano nic. Chociaż za rywali Polak miał dziś duet Matip-Fabinho a nie van Dijk-Lovren to i tak nie dał rady za wiele wskórać. Jak plaster przykleił się do niego zwłaszcza Fabinho, który potrafił zrobić wślizg we własnej szesnastce i gonić aż do 50 metra boiska. Sfrustrowany, bo osamotniony RL9 tylko machał rękoma. Kto zresztą wie czy po meczu nie rozniósł również drzwi prowadzących do szatni, jak przewidywał w BT Sport były stoper Manchesteru United, Rio Ferdinand.