Jacek Czaplewski
Zjawiskowy Arkadiusz Milik. Hat-trick w 38 minucie!
Zjawiskowy Arkadiusz Milik. Hat-trick w 38 minucie! AFP/East News
Liga Mistrzów. Arkadiusz Milik wrócił do składu Napoli i od razu skompletował klasycznego hat-tricka. W 38 minucie. Polak błysnął w ostatnim meczu fazy grupowej z belgijskim Genk (4:0). Dwa razy trafił z gry, raz z rzutu karnego. To najszybszy hat-trick w tych rozgrywkach od czasów Zlatana Ibrahimovicia i zarazem pierwszy w historii Napoli.

Mecz Napoli - Genk: Trzy gole Arkadiusza Milika

Przez kolejny uraz Milik nie rozegrał żadnego spotkania od 5 listopada. Włoskie media spekulowały nawet, że odpuści końcówkę roku, by wrócić na wiosnę - już będąc w pełni zdrowym.

Dziś Carlo Ancelottii dał mu jednak zagrać od początku. Milik odpłacił się szybko i konkretnie. W 3 minucie wykorzystał błąd bramkarza, w 26 minucie zrobił użytek z dośrodkowania, a w 38 nie pomylił się z rzutu karnego.

Mimo niewielu występów statystyki Milika z tego sezonu robią wrażenie. Dla Napoli 25-latek trafił już osiem razy w dziewięciu spotkaniach: trzy razy w Lidze Mistrzów, pięć razy w Serie A. Na koncie ma też gola dla reprezentacji Polski w jedynym jesiennym występie - z Macedonią Północną.

Tak opisaliśmy bramki Milika z Genk w relacji LIVE:
1:0 - Co za klops bramkarza gości! Lucumi dograł do Vandevoordta, a ten naciskany przez dwóch rywali stracił piłkę na trzecim-czwartym metrze. Dobre zachowanie Milika, który skorzystał z prezentu. Ależ otwarcie!
2:0 - Ależ łatwo! Di Lorenzo dogrywa w pole karne, Milik wbiega i pakuje piłkę z prawej nogi. Co za pół godziny Polaka!
3:0 - Nieprawdopodobne. Milik trafia w prawo i kompletuje klasycznego hat-tricka w 38 minut!

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Nie grają u Brzęczka, mają szanse... na Euro? Muszą zaliczyć...

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Arkadiusz Milik ustrzelił hat-tricka w 38 minucie. Kapitalny mecz z Genk - Gol24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.