Bartosz Głąb
Valencia ograła w hicie Villareal.
Valencia ograła w hicie Villareal. PAP/EPA
Liga hiszpańska. Aż trzy czerwone kartki pokazali sędziowie we wtorkowych meczach La Liga. Dwie ujrzeli piłkarze Getafe, a jedną gracz Realu Sociedad. We wtorkowym hicie Valencia ugrała u siebie Villareal 3:1.

Liga hiszpańska. Rayo Vallecano ograło Getafe. Dwie czerwone kartki dla gospodarzy

Po krótkiej przerwie do gry wrócili piłkarze EA Sports La Liga. W pierwszym meczu 19. kolejki rozgrywek Getafe przegrało na własnym stadionie z Rayo Vallecano 0:2 po dwóch bramkach Sergio Camello. Pierwszą z nich zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a drugą tuż po przerwie.

Zadanie gościom zdecydowanie ułatwiły dwie czerwone kartki dla graczy Getafe. Jako pierwszy jeszcze w pierwszej części gry po dwóch "żółtkach" wyleciał Juanmi Latasa, a po zmianie stron bezpośrednią czerwoną kartką został ukarany wypożyczony z Manchesteru United - Mason Greenwood.

Liga hiszpańska. Czerwona kartka jeszcze w pierwszej połowie. Real Sociedad zremisował z Alaves

W drugim wtorkowym meczu Real Sociedad podzielił się punktami z Deportivo Alaves. Zespół z San Sebastian już od 36. minuty musieli grać w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartką został ukarany bramkarz - Alex Remiro, za zagranie ręką poza polem karnym.

Real Sociedad dzielnie się bronił, ale Luis Rioja na kwadrans przed końcem meczu skutecznie wykorzystał rzut karny i wydawało się, że goście zgarną komplet punktów. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, a konkretnie Martina Zubimendiego, który rzutem na taśmę, w ostatniej minucie dał wyrównanie swojej drużynie.

Liga hiszpańska. Valencia lepsza od Villareal we wtorkowym hicie

W najciekawszym wtorkowym meczu La Liga Valencia po dwóch golach Pepelu i trafieniu Romana Yaremchuka pokonała na Estadio Mestalla Villareal 3:1. Jedynego gola dla "Żółtej Łodzi Podwodnej" zdobył w 73. minucie Gerard Moreno.

Dzięki zwycięstwu Valencia awansowała już na 9. miejsce w ligowej tabeli, natomiast Villareal pozostał w dolnej połówce tabeli, ponosząc trzecią porażkę w czterech ostatnich meczach.

Liga hiszpańska. Barcelona i Real przywitają nowy rok

W środę swój pierwszy mecz w 2024 roku rozegra Real Madryt. "Królewscy" zmierzą się na Santiago Bernabeu z Almerią i powinna to być łatwa przeprawa. W sierpniu zespół z Madrytu wygrał na wyjeździe 3:1.

Natomiast FC Barcelona w czwartek pojedzie do Sewilli na spotkanie z Betisem. Jesienią niespodziewanie "Duma Katalonii" rozbiła rywali aż 5:0, a Robert Lewandowski zdobył bramkę i zaliczył asystę. Teraz faworytem również będzie zespół Polaka, jednak różnica między oboma zespołami nie powinna być aż tak wielka. W tym meczu szansę na debiut może dostać także nowy napastnik Barcelony - Vitor Roque.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...