Jakub Jabłoński
Grad goli w "meczu na szczycie". Sensacyjna Girona znowu zaskoczyła!
Grad goli w "meczu na szczycie". Sensacyjna Girona znowu zaskoczyła! PAP/EPA/DAVID BORRAT
Liga hiszpańska. Girona po raz kolejny zaskoczyła i oczarowała cały piłkarski świat. Tym razem Katalończycy pokonali Atletico Madryt (4:3), a katem po przepięknym uderzeniu w okienko stał się Ivan Martin. Hattrickiem z kolei dla drugiej strony popisał się niezawodny Alvaro Morata.

La Liga. Girona - Atletico Madryt 4:3 (3:2)

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy. Drużyna prowadzona przez Michela w mgnieniu oka ruszyła na ekipę Diego Simeone. Najpierw w pierwszy sekundach ostrzeżenie wysłał ukraiński napastnik - Artem Dovbyk, który zmarnował doskonałą okazję po dośrodkowaniu z prawej strony. Ukrainiec miał przed sobą tylko bramkarza "Atleti" Jana Oblaka, ale fatalnie chybił i nie trafił nawet w bramkę.

Girona jednak długo nie rozpamiętywała tej sytuacji Dovbyka. Szybko bo już w 2. minucie meczu trafienie zanotował Valery Fernandez. Hiszpan oddał mierzony, celny strzał z linii pola karnego, czym nie dał absolutnie żadnych szans słoweńskiemu bramkarzowi. Kapitalny start meczu na szczycie w hiszpańskiej ekstraklasie. Girona po raz kolejny udowodniła, że nie pęka w rywalizacji z zespołami z najwyższej półki.

Radość gospodarzy w tym spotkaniu długo nie trwała. Alvaro Morata świetnie odnalazł się w polu karnym i po kapitalnej indywidualnej akcji hiszpański napastnik intuicyjnym strzałem po długim słupku dał szybkie wyrównanie swojej drużynie. Atletico Madryt po równo kwadransie wróciło do rywalizacji z Gironą.

Fatalny błąd Koke. Girona wychodzi na prowadzenie

To nie koniec intensywnej gry podopiecznych Michela. Girona co i rusz budowała swoje akcje pod bramką Atletico Madryt. Aktywna gra gospodarzy przyniosła efekt w postaci prostego błędu w rozegraniu piłki hiszpańskiego pomocnika - Koke. 31-latek źle oszacował, gdzie ustawieni są rywale i dał sobie zabrać piłkę. Najpierw swojego szczęścia spróbował Ivan Martin, lecz Oblak zdołał tę próbę wybronić. Przy dobitce jednak był bez najmniejszych szans i prawoskrzydłowy Brazylijczyk - Savinho przytomnym strzałem po raz drugi uszczęśliwił swoich kibiców.

Z kolei niespełna dziesięć minut później Yan Couto miał znakomitą okazję pokonania Jana Oblaka. Prawy obrońca pobiegł na jego bramkę i nawet oddał strzał, lecz Słoweniec był czujny i wybił futbolówkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry jednak gracze Michela nie mieli już litości. Najpierw po dośrodkowaniu z lewej strony kapitalną asystą popisał się Dovbyk, który przedłużył dośrodkowanie, a potem już niemal do pustej bramki z najbliższej odległości wpakował piłkę Daley Blind.

Dużo nam piłkarze w pierwszej połowie zaserwowali. Tym razem jeszcze przed przerwą Alvaro Morata pognał z piłką na bramkę, minął dwóch, trzech obrońców katalońskiego zespołu i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Atletico złapało kontakt tuż przed końcem pierwszych 45 minut. Na przerwę jednak goście schodzili z jednobramkową stratą do rywala.

La Liga. Atletico Madryt wyrównało. Wielki Alvaro Morata

Początek drugiej połowy również był niezwykle pasjonujący. Piłkarz Girony dali się zepchnąć podopiecznym Diego Simeone do głębokiej defensywy czego konsekwencją była trzecia bramka Alvaro Moraty. Hiszpan w środowym spotkaniu był po prsotu niesamowity. W 54. minucie po raz kolejny już znakomicie się odnalazł w polu karnym i sprytnie podciął futbolówkę nad Paulo Gazzanigą. Po drodze jeszcze był rykoszet od obrońcy katalońskiego klubu, ale zbyt wiele i tak by to nie zmieniło. Hattrick byłego piłkarza Realu Madryt stał się faktem.

Parę minut później znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Artem Dovbyk. Ukraiński napastnik Girony oddał mocny, płaski strzał, lecz słoweński bramkarz "Atleti" poradził sobie z tym strzałem i wybił na rzut rożny. Girona budziła się z letargu w drugiej połowie, choć piłkarze gospodarzy odczuwali trudy znakomitej pierwszej części spotkania. Dały się we znaki skurcze podopiecznych Michela.

Ostatecznie w ostatniej akcji meczu Girona postawiła "kropkę nad i". Ivan Martin dał się we znaki obrońcom Atletico i kapitalnym strzałem w okienko ustanowił wynik na 4:3. Katalończycy środowym triumfem zrównali się w tabeli ligowej z Realem Madryt.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Przedstawiamy listę piłkarzy, którzy zadebiutowali w reprezentacji Polski w kończącym się roku kalendarzowym. Selekcjoner Michał Probierz uratował ten rok! Kliknij w strzałkę po prawej stronie i zobacz, kto miał niebywałe szczęście i zagrał z orzełkiem na piersi

Reprezentacja Polski. Oto piłkarze, którzy zadebiutowali w r...