Liga francuska. Rennes wyrwało punkt po asyście bramkarza. Ostatni mecz Grosickiego?

JCZ
Rennes - FC Nantes 1:1
Rennes - FC Nantes 1:1 AFP/EAST NEWS
Liga francuska. Derbowy mecz na remis - Rennes podzieliło się punktami z FC Nantes 1:1 (0:1). Kamil Grosicki zagrał od początku do 79 minuty. Mimo paru zrywów nie dał rady wpłynąć na wynik. Czy był to jego pożegnalny występ w Rennes? Interesują się nim trzy kluby Premier League.

Grosicki był przewidziany do składu Rennes i się w nim pojawił. W pierwszej połowie próbował akcji kombinacyjnych. Ale nie złapał wspólnego języka z kolegami z drużyny. A Nantes strzeliło „do szatni” - w 45 minucie Jules Illoki na raty wykończył trójkową akcję.

W 87 minucie Rennes zdołało jednak wcisnąć wyrównującą bramkę. Jej autorem okazał się Joris Gnagnon, który tyłem, głową, po dośrodkowaniu bramkarza z rzutu wolnego, skierował piłkę do siatki. Mariusz Stępiński pozostał dziś na ławce „Kanarków”.

To siódmy mecz z rzędu Rennes bez zwycięstwa (cztery porażki, trzy remisy). W tabeli jest dziewiąte z dorobkiem 30 punktów. Nantes ma 26 punktów i zajmuje dwunaste miejsce.

W 22. kolejce Ligue 1 zagrał również Igor Lewczuk. Jego Bordeaux pokonało na wyjeździe AS Nancy 2:0. Polak rozegrał pełne 90 minut. W składzie Olympique Lyon, które przegrało z Lille 1:2, zabrakło natomiast kontuzjowanego Macieja Rybusa. Jutro hit: Paris Saint-Germain Grzegorza Krychowiaka kontra AS Monaco Kamila Glika. Relacja LIVE w GOL24.pl