Liga francuska. Rafał Kurzawa z premierowym trafieniem w Amiens SC

red
Rafał Kurzawa wykorzystał prostopadłe podanie Ganso.
Rafał Kurzawa wykorzystał prostopadłe podanie Ganso. Bartek Syta
Liga francuska. Nie tylko Kamil Glik zagrał w sobotę na boiskach Ligue 1. Na listę strzelców wpisał się w meczu Amiens - Lille Rafał Kurzawa. Polski skrzydłowy wykończył akcję technicznym strzałem z narożnika pola karnego. Jego drużyna przegrała jednak 2:3 u siebie.

Obie drużyny przed starciem znajdowały się na dwóch biegunach we francuskiej ekstraklasie. Lille mogło wskoczyć na pozycję wicelidera, natomiast Amiens broni się przed wylądowaniem "pod kreską". Lepiej notowany rywal drużyny Rafała Kurzawy prowadził po trzech golach Nicolasa Pepe. Reprezentant Polski pojawił się na murawie przy stanie 0:2. W 79. minucie akcja dwóch rezerwowych dała gospodarzom kontakt. Ganso zagrał przytomnie prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Kurzawa. Polak technicznym strzałem w prawy róg bramki tchnął nadzieję w serca kibiców.

GOL RAFAŁA KURZAWY W MECZU Z LILLE:

W 93. minucie drugiego gola dla Amiens strzelił Saman Ghoddos, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.