Bartosz Głąb
Przemysław Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego.
Przemysław Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego. Screen ESPN2
Liga francuska. Przemysław Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego w 5. minucie meczu przeciwko Paris Saint-Germain. Paryżanie wygrali spotkanie 2:0 po bramkach Bradleya Barcoli i Kyliana Mbappe. Kto wie, jakby się potoczyło spotkanie, gdyby Polak wykorzystał swoją szansę.

Liga francuska. Przemysław Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z PSG

RC Lens w tym sezonie nie spisuje się najlepiej. Rewelacja poprzedniego sezonu Ligue 1 plasuje się w środku tabeli i zdecydowanie nie była faworytem meczu z Paris Saint-Germain. Jednak już w 5. minucie meczu mogła objąć prowadzenie po tym jak arbiter zdecydował się podyktowanie rzutu karnego dla zespołu z górniczego miasta. Do piłki podszedł Przemysław Frankowski, ale uderzył wprost w Gianluigiego Donnarummę, który z łatwością wybronił strzał.

Ta sytuacja zemściła się w 30. minucie. Kylian Mbappe zagrał prostopadłe podanie, do piłki dopadł Bradley Barcola i z ogromną precyzją posłał futbolówkę do bramki rywali. Tuż przed przerwą Lens otrzymało kolejny cios. Jonathan Gradit został ukarany czerwoną kartką i gospodarze musieli grać w dziesiątkę.

Liga francuska. Paris Saint-Germain pewnie pokonało RC Lens

W drugiej połowie Lens mimo gry z ubytkiem jednego zawodnika, potrafiło utrzymać wynik na styku. Rywalizację rozstrzygnął dopiero w 89. minucie Kylian Mbappe. Zawodnik reprezentacji Francji dostał podanie w pole karne od Ousmane Dembele i mocnym strzałem ustalił wynik na 2:0.

Przemysław Frankowski jest w tym sezonie jedną z kluczowych postaci RC Lens. Reprezentant Polski dla francuskiego zespołu zdobył 3 bramki i zanotował 3 asysty. Na początku grudnia polski skrzydłowy strzelił dwa gole przeciwko Olimpique Lyon.