Liga Europy. Lech Poznań przegrał z Rangers FC 0:1. Alfredo Morelos prześladowcą polskich klubów

Szkoda tego meczu! Lech przegrał z Rangers. Morelos prześladowcą polskich klubów lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka
Liga Europy. Dobra jedna połowa nie wystarczyła. W drugim meczu fazy grupowej Lech Poznań też poniósł porażkę. Na Ibrox Stadium przegrał z Rangers FC 0:1 (0:0). Trafił Alfredo Morelos - ten sam, który rok temu pokonał i Legię Warszawa.

Mecz Rangers FC - Lech Poznań 1:0

Lech do Glasgow przyleciał po porażce z Benfiką (2:4) i wyszarpanym remisie w lidze z Cracovią (1:1). W Poznaniu zostało trzech kluczowych zawodników: środkowy pomocnik Pedro Tiba, skrzydłowy Jakub Kamiński oraz stoper Djordje Crnomarković. Wszystkich wymienionych w Poznaniu zatrzymały kontuzje.

- Jak zawsze czuję ekscytację, ale mam też obawy w związku z osłabieniami - podkreślił godzinę przed meczem trener Dariusz Żuraw. Mimo niesprzyjających okoliczności Lech zaprezentował się co najmniej dobrze. Przed przerwą nie wykazał żadnych oznak nerwowości; próbował ataku pozycyjnego, nie wybijał na oślep. W defensywie radził sobie na tyle dobrze, że Szkoci oddali ledwie jeden celny strzał.

W pierwszej połowie Lech miał swoje okazje na bramkę. Może nie były to sytuacje stuprocentowe, ale na pewno takie, po których piłka miała prawo zatrzepotać w siatce. Obok uderzyli jednak Mikael Ishak czy Dani Ramirez.

Niestety Lecha wyraźnie przytkało w drugiej połowie. Zespół Żurawia cofnął się i ograniczył do wybijania. Bramkę na 0:1 stracił w 68 minucie. Zdobył ją zmiennik Alfredo Morelos, ten sam, który rok temu dobił Legię Warszawa w eliminacjach do Ligi Europy.

Dla Rangersów to 17. mecz z rzędu bez porażki. Podczas tej serii zespół Stevena Gerrarda odniósł 15 zwycięstw, a 14 razy nie stracił bramki.

W drugim meczu grupy D Benfica Lizbona z łatwością ograła Standard Liege 3:0.

Piłkarz meczu: Alfredo Morelos
Atrakcyjność meczu: 5/10

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje szpital tymczasowy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Szpital covidowy na Stadionie Narodowym w Warszawie już goto...