Liga Europy. Grali rywale Legii Warszawa. Gol dla Napoli w... 11 sekundzie, wygrał Spartak Moskwa 3:2

Kluczowy moment meczu Napoli - Spartak
Kluczowy moment meczu Napoli - Spartak AFP/East News
Liga Europy. Potężne emocje wywołał mecz grupowych rywali Legii Warszawa. Napoli przegrało ze Spartakiem Moskwa 2:3. Wystąpił Piotr Zieliński, ale tylko do przerwy.

Do Warszawy na mecz z Legią na pewno nie przyleci Mario Rui. Lewy obrońca obejrzał czerwoną kartkę za faul. Co ciekawe, w doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia ze Słowacji przyznał Spartakowi jedenastkę, ale po analizie VAR ją odwołał, uznając że doszło do próby wymuszenia, a nie przewinienia ze strony Matteo Politano.

Przed przerwą Napoli stworzyło kilka dogodnych okazji. Takiej nie zwieńczył m.in. Piotr Zieliński, który po zgraniu piłki w polu karnym uderzył ją obok bramki. Polak był wyraźnie niepocieszony z jakości strzału.

W drugiej połowie grający w przewadze Spartak wykorzystał okazje. Z trzema punktami ustawia się za prowadzącą Legią Warszawa. Napoli i Leicester mają w dorobku po punkcie.

Tak padły bramki w meczu Napoli - Spartak:

• na 1:0 dla Napoli - to była dosłownie pierwsza akcja. Po wrzutce z lewej flanki bramkarz Spartaka "wypluł" piłkę z czego skorzystał Elmas, uderzając po koźle obok rozpaczliwie ustawionych obrońców.
  • na 1:1 - Politano wpuszcza rywala w pole bramkowe, po odegraniu uderza Promes. Piłka odbija się od Koulibaly'ego i wpada do siatki przy prawym słupku
  • na 2:1 dla Spartaka - goście znaleźli lukę na lewej flance, w końcu piłka trafia do nabiegającego w środku Ignatowa, który mierzonym strzałem daje prowadzenie
  • na 3:1 - nie ma spalonego, Spartak wjeżdża dwma piłkarzami w pole karne, wreszcie Promes dostaje podanie od Sobolewa i trafia w zasadzie do pustej bramki
  • na 3:2 dla Napoli - Di Lorenzo odnajduje się w polu karnym, a po jego podaniu Osimhen ładuje piłkę do pustej bramki

Napoli - Spartak Moskwa 2:3 (1:0)
Bramki: Elmas 1', Osimhen 94' - Promes 55', 90', Ignatow 81'
Czerwone kartki: Rui 30' (za faul) - Caufriez 83' (za dwie żółte)
Żółte kartki: Di Lorenzo, Koulibaly, Ruiz, Manolas - Ponce, Litwinow, Sobolew, Caufriez, Ayrton, Maksimenko

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui - Elmas (83' Ounas), Fabian, Zieliński (46' Anguissa) - Politano (74' Di Lozano), Petagna (46' Osimhen), Insigne (41' Malcuit).

Spartak Moskwa: Maksimenko - Caufriez, Gigot, Dżykija - Moses, Litwinow (74' Ignatow), Bakajew (89' Lomovitskiy), Umyarow, Ayrton - Ponce (45' Sobolew), Promes.