Liga Europy. Arkadiusz Milik trafił z rzutu karnego. Sam wywalczył "jedenastkę"

Krzysztof Kowalski
AP/Associated Press/East News
Liga Europy. Arkadiusz Milik przypomniał o sobie. Na Stade Velodrome w meczu z Lazio Rzym zdobył bramkę z rzutu karnego. Miał też udział przy drugim trafieniu marsylczyków. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Milik wraca do rytmu meczowego po kontuzji łąkotki. W czwartkowym meczu Ligi Europy przeciwko Lazio Polak wyszedł z podstawowym składzie. Na Stade Velodrome nie był statystą. W 32. minucie został sfaulowany w polu karnym przez Francesco Acerbiego. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

BRAMKA ARKADIUSZA MILIKA:

W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Felipe Anderson, a krótko po przerwie na 2:1 dla Lazio trafił Ciro Immobile. Ostatnie słowo należało do marsylczyków. Na listę strzelców wpisał się Dimitri Payet, a udział przy golu miał Milik.

Napastnik Olympique został powołany na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski, a na mecz Ligi Europy z Lazio wybrał się jeden z asystentów Paulo Sousy.

Milik w kadrze ma sporą konkurencję. Oprócz Roberta Lewandowskiego coraz większą rolę w zespole Sousy odgrywają Adam Buksa i Karol Świderski. Selekcjoner nie rezygnuje też z usług Krzysztofa Piątka. Buksa nie przyleci jednak na najbliższe zgrupowanie, gdyż doznał złamania kości śródstopia.