Bartosz Głąb
Liga angielska. Manchester United w hicie 19. kolejki wygrał na Old Trafford z Aston Villą 3:2. "Czerwone Diabły" wróciły z dalekiej podróży, bo do przerwy przegrywały już różnicą dwóch bramek. Po zmianie stron do rywalizacji swoją drużynę przywrócił Alejandro Garnacho.

Liga angielska. Manchester United lepszy od Aston Villi w hicie Boxing Day

W ostatnim meczu Premier League rozgrywanym w drugi dzień świąt naprzeciw siebie stanęły Manchester United z Aston Villą. Lepiej spotkanie na Old Trafford rozpoczęli goście, który w 21. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Johna McGinna, który świetnie odnalazł się w polu karnym rywali.

Zaledwie pięć minut później drużyna z Birmingham podwyższyła na 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce "Czerwonych Diabłów" umieścił Leander Dendoncker. W pierwszej połowie Aston Villa prezentowała się znacznie lepiej i zasłużenie schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Liga angielska. Manchester United wrócił z dalekiej podróży

Tuż po zmianie stron Manchester wziął się za odrabianie strat. Już w 48. minucie Alejandro Garnacho trafił do bramki gości, ale arbiter dopatrzył się spalonego i trafienia nie uznał. Argentyńczyk dopiął swego dziesięć minut później dając swojej drużynie kontakt w meczu z bardzo ciężkim przeciwnikiem.

W 71. minucie Alejandro Garnacho ponownie trafił do bramki Aston Villi i na Old Trafford zrobił się remis. W drugiej połowie gracz racz niemal w pojedynkę przywrócił swój zespół do rywalizacji.

Przewaga "Czerwonych Diabłów" rosła, a goście nie potrafili wrócić do gry z pierwszej połowy. Wreszcie w 82. minucie Rasmus Hojlund zdobył zwycięskiego gola dla drużyny z Manchesteru. Duńczyk w tym meczu zdobył swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach Premier League. Wcześniej pięciokrotnie trafiał w Lidze Mistrzów.

"Czerwone Diabły" wygrały swoje pierwsze spotkanie w lidze od 6 grudnia i awansował na 6. miejsce w tabeli. Drużyna z Birmingham nie wykorzystała szansy awansu na pozycję wicelidera tabeli. Liderem jest Liverpool, który wygrał dzisiaj z Burnley 2:0.

Matty Cash nie grał z powodu nadmiaru żółtych kartek. Dzień przed Sylwestrem Manchester United zagra na wyjeździe z Nottingham Forrest, natomiast Aston Villa u siebie zmierzy się z Burnley.