reklama

Liderzy innowacji to szansa na rozwój kraju

Katarzyna Żyszkiewicz
FOT. JANUSZ ROMANISZYN / POLSKAPRESSE GLOS WIELKOPOLSKI
Po raz czwarty rusza konkurs Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju, organizowany od 2008 roku przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Ideą konkursu jest identyfikowanie oraz promowanie działań i inicjatyw o charakterze innowacyjnym i rozwojowym. W trakcie ostatnich trzech edycji chęć udziału w przedsięwzięciu zgłosiło blisko 2000 kandydatów.

Projekt Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju realizowany jest w ramach działań statutowych Fundacji, której celem jest odkrywanie tych projektów i podmiotów, którym mimo niesprzyjających okoliczności udaje się odnieść sukces w kreowaniu nowatorskich rozwiązań. Konkurs jest szansą na przełamanie powszechnie panującego negatywnego poglądu na polską gospodarkę w dziedzinie nakładu i wspierania innowacji. W oparciu o doświadczenia z ostatnich trzech lat organizatorzy zapewniają, iż w wielu obszarach gospodarki sytuacja jest dużo lepsza niż ta prezentowana przez sondaże, w których w dziedzinie wprowadzania innowacji Polska zajmuje odległe miejsca.

Areva i Polimex chcą współpracować przy budowie elektrowni jądrowej

Krzysztof Duchnowski, prezes Fundacji Innowacji i Rozwoju, podkreśla, że ich projekt odróżnia się pod wieloma względami od innych tego typu. - Przede wszystkim jest to konkurs o charakterze oddolnym, tzn. w dużej mierze opiera się na penetrowaniu i zbieraniu informacji w mniejszych ośrodkach życia gospodarczego i społecznego - mówił Duchnowski podczas konferencji prasowej. Projekt składa się bowiem z dwóch etapów, regionalnego oraz ogólnopolskiego, co stwarza organizatorom możliwość dotarcia ze swym przesłaniem do placówek najniższego szczebla.

Udział w projekcie mogą wziąć przedsiębiorstwa każdej wielkości, gminy oraz organizacje pozarządowe. Tytuły przyznawane są w kilku kategoriach, w tym w nowej: Wizjoner IT, dotyczącej oceny obecnego oraz przyszłego potencjału rozwoju infrastruktury IT w uczestniczących w konkursie podmiotach.

Rząd robi poduszkę na ewentualne spowolnienie gospodarcze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie