Letni Salon Sztuki w Galerii Delfiny

  Letni Salon Sztuki w Galerii Delfiny

  Joanna Nogała

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Letni Salon Sztuki w Galerii Delfiny
  1/3
  przejdź do galerii
  W Galerii Delfiny na warszawskim Powiślu odbył się w ramach I Letniego Salonu Sztuki mitaż wystawy pt. „Epifania” (z gr. objawienie). Po raz pierwszy w jednym miejscu zaprezentowane zostały prace ponad dwudziestu artystów związanych z galerią.
  Mitaż otwarty został przez Ignacego Krasickiego, męża zmarłej założycielki Galerii, Delfiny Krasickiej) oraz Annę Trochim (kierownik artystyczną Galerii). - Chciałabym szczególnie podziękować przyjaciołom Galerii Delfiny za udostępnienie swoich prac, to dzięki Wam możliwa jest kontynuacja dzieła mojej przyjaciółki – podkreśliła Trochim, zwracając się do artystów prezentujących swoje prace na wystawie Epifania.

  Na ekspozycji można podziwiać prace z różnych dziedzin artystycznych: malarstwo, tkanina, fotografia. Każdy z artystów przedstawił swój własny sposób postrzegania rzeczywistości, której odzwierciedlenie można obejrzeć podczas wystawy.


  - Ekspozycja w ramach I Letniego Salonu Sztuki inicjuje cykliczny przegląd prac z ostatniego roku. Wystawa jest wyzwaniem artystycznym mobilizującym do pokazania najlepszych prac – powiedział Zbigniew Nowosadzki wystawiający swoje obrazy w Galerii Delfiny.

  W wystawie wzięło udział prawie trzydziestu artystów. Prace m.in. Zbigniewa Nowosadzkiego, Barbary Redlińskiej, Jakuba Dominika, Grzegorza Śmigielskiego, można oglądać do 6 września w Galerii Delfiny (ul. Smulikowskiego 10 m. 2, na warszawskim Powiślu), od poniedziałku do piątku w godzinach: 13-19, a w soboty: 13-18.

  Galeria Delfiny powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Galerię wspierają: City Security oraz AM Art- Media Agencja PR.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo