Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 05godz.
  • 54min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Leszno: Kierowca porsche, który pobił pieszą na pasach w Lesznie zostaje w areszcie. Grożą mu 3 lata więzienia [ZDJĘCIA]

Michał Wiśniewski
Policja z Leszna ustaliła dane kierowcy czarnego porsche, który we wtorek 23 lipca 2019 roku uderzył w twarz młodą kobietę na pasach przy Alejach Krasińskiego w Lesznie. Po tym ciosie oszołomioną ofiarę próbował prawdopodobnie jeszcze przejechać swoim porsche panamera. Po chwili uciekł, prawdopodobnie w kierunku Poznania. Ostatecznie sprawcę zatrzymano w poniedziałek, 29 lipca 2019. Z kolei w piątek 23 sierpnia 2019 Sąd Okręgowy w Poznaniu rozpatrzył zażalenie na areszt dla agresywnego kierowcy porsche. Michał Wiśniewski
Kierowca czarnego porsche, który pobił kobietę na pasach w centrum Leszna, chce opuścić areszt. W piątek 23 sierpnia 2019 sąd w Poznaniu rozpatrzy zażalenie na decyzję o areszcie dla agresywnego kierowcy porsche, który zaatakował w Lesznie kobietę. Przypomnijmy, że kierowca czarnego porsche został zatrzymany przez policję z Leszna pod Andychowem pod koniec lipca. We wtorek 30 lipca 2019 usłyszał zarzuty. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że to kobieta go sprowokowała. Prokuratura zdecydowała się również złożyć wniosek o areszt dla agresywnego kierowcy czarnego porsche. Ostatecznie sąd zdecydował o areszcie dla kierowcy. Trafił on tam na 3 miesiące. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku 35-latek usiłował z kolei dokonać rozboju na kwotę 100 tysięcy złotych - i to zdarzenie także przesądziło o areszcie dla podejrzanego. Tuż po decyzji o areszcie obrona zapowiedziała złożenie zażalenie na decyzję o areszcie. Termin rozpatrzenia zażalenia przez sąd w Poznaniu został wyznaczony na piątek 23 sierpnia 2019. Aktualizacja: w piątek Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że kierowca porsche pozostanie w areszcie. Tym samym odrzucił zażalenie obrońcy.

Zażalenie na areszt ma trafić do Sądu Okręgowego w Poznaniu. Kiedy zostanie rozpatrzone? Jak udało nam sie ustalić stanie się to w piątek.

Zobacz też: Leszno: Kierowca porsche zaatakował kobietę. Jest nagranie z monitoringu. Zobacz wideo!

Kierowca porsche uderzył kobietę

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło kilka minut przed godz. 14 we wtorek, 23 lipca. - Szłam pasami, gdy ten pan wysiadł z auta, podszedł i uderzył mnie twarz - mówiła policjantom roztrzęsiona i mocno oszołomiona kobieta. Z relacji świadków, którzy widzieli zajście wynika, że napastnik to rosły mężczyzna. - Uderzył ją otwartą ręką, ale nasadą dłoni. To był bardzo silni cios - mówiła nam kobieta, która widziała sprawcę.

Po uderzeniu kobiety napastnik wsiadł do samochodu, ale ofiara oparła się o maskę. Była oszołomiona i zdenerwowana. - Krzyknęłam, że nie dam mu odjechać. Wtedy ruszał ostro popychając mnie, bym zrobiła miejsce - mówiła napadnięta.

Numer rejestracyjny czarnego porsche od liter DWR

Wiadomo, że kierowca jechał czarnym porsche panamera na blachach o zaczynających się od liter DWR. Trwa akcja jego namierzania. Policja najprawdopodobniej ma już pełne numery tablic. Miejsce, gdzie doszło do ataku jest monitorowane. Wciąż nie jest jasne jak prawnie zakwalifikowany będzie ten bezprecedensowy w Lesznie atak. Policja uznała, że nie doszło tu do zdarzenia stricte drogowego. - Będziemy starali się objąć sprawę ściganiem z urzędu. To pozwoli ukarać sprawcę tego skandalicznego zachowania - mówi nam Monika Żymełka, rzecznik policji w Lesznie.

Czytaj też: Kierowca porsche zatrzymany

Policja zatrzymała kierowcę czarnego porsche

Prokuratura w Lesznie czeka na przesłanie akt sprawy dotyczących ataku na pieszą w centrum miasta przez kierowcę. Śledczy przyznają, że z takim poziomem agresji zmierzą się po raz pierwszy. We wtorek 30 lipca 2019 kierowca usłyszał zarzytu. Grozi mu do 3 lat więzienia. - Śledczy ogłosili mu zarzuty dotyczące naruszenia czynności ciała poniżej 7 dni, zmuszenia do określonego zachowania oraz znieważania – mówi Daria Żmuda z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Czytaj więcej na leszno.naszemiasto.pl.

Przestępcy z Wielkopolski poszukiwani przez policję. Widział...

Sprawdź też:

Wideo

Komentarze 239

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2 sierpnia, 08:26, Atanazy Pacan-Pacanowski:

Ciekawe, czy damski bokser będzie takim kozakiem w celi z kolesiami, którzy są rycerscy i opiekuńczy wobec kobiet i dzieci...PS Nie zachęcam do przemocy ani nie feruję wyroku.

Ciekawe co to za pomidor molestowal kobiete

G
Gość
2 sierpnia, 11:12, haczyk:

Pasy przejścia dla pieszych sięgają poza prawą krawędź schodów do Urzędu Pocztowego a więc kierowca zajął ok. 80 % ich szerokości. Kierowca powinien jeszcze poćwiczyć zatrzymywanie przed pasami (znak poziomy P-10) może na początek krótszym pojazdem np. Seicento, Fiat 126P, Cinquecento lub tp. Aby odzyskać prawo jazdy powinien dostarczyć zaświadczenie od psychiatry potwierdzające wyleczenie z niekontrolowanej agresji.

Naucz się przepisów drogowych

G
Gość

narzędzie przestępstwa na licytację i kasa na Dom Dziecka . Kierowca na 10 lat prac publicznych - zamiatanie ulic

S
Stefania

Zycze pani szybkiego powrotu do zdrowia. Ukarac bandyte srogo.

J
Jerzy

10 lat minimum. Takich agresorow trzeba poskramiac. Wyjdzie potulny jak baranek

G
Gość
2019-08-01T11:55:05 02:00, FERRARI:

Baba widać że się przypierdolila miała dość miejsca żeby przejść normalnie. Fakt gość stał trochę na pasach może w połowie nawet ale baba nie miała aż tak grubej dupy i spokojnie mogła przejść na drugą stronę. A ona jeszcze z dupy strzelała i opluła go w twarz zanim on do niej doszedł. Oplucie w twarz jest zniewaga i koleś poprostu nie wytrzymał ciśnienia. Można tu wiele gdybac nie słychać co krzyczą i nie przesadzajmy... Nie dostała aż tak by byc oszolomioną... I sama jeszcze dupe pchala pod maskę...

Fakt jest jeden... Ona sprowokowala on nie wytrzymał... Myślę że oboje powinni być ukarani on za uderzenie mimo wszystko a ona za brak muzgu i cięty język...

Racja. Jakby jechał polozezem to by babę wszyscy zjechali ale że jechał drogim autem to psy na nim wieszacie. Ona też jest winna, za prowokacje ją oklepał.

G
Gość
2019-08-02T08:16:06 02:00, Atanazy Pacan-Pacanowski:

Tylko 3 lata za próbę zabójstwa? I to zuchwałą, w jasny dzień, w centrum dużego miasta, przy użyciu samochodu przeciw bezbronnej, oszołomionej kobiecie? Trzymajcie mnie niedźwiedzie! Trzymajcie mnie, bo chyba w jakimś odludnym, niecywilizowanym miejscu żyję, a nie w ponoć demokratycznym kraju w sercu Europy. Dobrze poseł Platformy podsumował takie rządy, stwierdzając bez ogródek, że to państwo istnieje tylko w teorii!

Dobrze że nie spotkała takiej osoby bo po tekstach strach się bać co by było

c
czasy

Pewnie kierowca był zydem albo pedałem.Jezeli tak,to spokojnie mógł spacyfikować tą kobiecine bez ryzyka odpowiedzialności.

S
Sraka

Sram wam na łeb.

G
Gość

Przecież to auto było już na pasach kiedy księżniczka w lazła pod auto i pewnie kierowca źle zareagował ale każdego szlak by trafił zachowanie babsztyla bo jak by ją zahaczył to kierowca winien bo na pasach..Dziwi mnie tylko 3 miesięczny areszt wieśniara w chodzi pod auto stawia się a facet ma siedzieć cicho bo to kobieta a gdyby tam sli inni i facet odbił i w nich jechał przez wieśniarę

G
Gość

A nie jest to jakiś syn sędziego lub piokuratora ??? jak Frog lub teen Poznański co zaszlachtował tłumaczkę włoskiego , lub zona Kalisza , która też jest bezkarna ?

k
krowa

NASTĘPNY WIEJSKI BURAK w porszaku KTÓRY MYŚLI ŻE WSZYSTKO MU WOLNO

Z
Ze Szczecina

Bydlaka zdenerwowała kobieta na pasach Ciekawe, czy zdenerwowali aresztujący to bydlę Policjanci i czy rzucił się na nich z pieściami?

h
haczyk

Pasy przejścia dla pieszych sięgają poza prawą krawędź schodów do Urzędu Pocztowego a więc kierowca zajął ok. 80 % ich szerokości. Kierowca powinien jeszcze poćwiczyć zatrzymywanie przed pasami (znak poziomy P-10) może na początek krótszym pojazdem np. Seicento, Fiat 126P, Cinquecento lub tp. Aby odzyskać prawo jazdy powinien dostarczyć zaświadczenie od psychiatry potwierdzające wyleczenie z niekontrolowanej agresji.

A
Atanazy Pacan-Pacanowski

Ciekawe, czy damski bokser będzie takim kozakiem w celi z kolesiami, którzy są rycerscy i opiekuńczy wobec kobiet i dzieci...PS Nie zachęcam do przemocy ani nie feruję wyroku.

Dodaj ogłoszenie