Lepiej wypożyczyć niż kupić

Materiał informacyjny fleetcorp.pl

Jeszcze do niedawna wypożyczenie samochodu wydawało się nam luksusem. Dziś samochód wypożyczymy praktycznie nie wychodząc z domu, na czas jaki chcemy i w cenie, która jest konkurencyjna w stosunku do posiadania własnego auta.

Jeszcze do niedawna wypożyczanie samochodów kojarzyło się nam z luksusowymi punktami na lotniskach, gdzie bogaci turyści wynajmują auta zaledwie na krótki okres pobytu w danym miejscu. Dziś usługi wypożyczania aut są tak powszechne i wygodne jak robienie zakupów.

Zalety wypożyczenia auta

Te są bezsporne. Przede wszystkim wypożyczamy takie auto jakie chcemy i na czas, na jaki je potrzebujemy. Dzięki temu nie musimy go kupować, płacić za jego ubezpieczenie, przeglądy i naprawy. A nie są to przecież małe koszty. W dodatku auta możemy zmieniać, dostosowując ich wielkość lub klasę do naszych, indywidualnych potrzeb. Kiedy jest nam niezbędny samochód do przeprowadzki, to będzie to duże auto dostawcze, a kiedy jedziemy na przykład na biznesowe negocjacje, możemy wybrać luksusowe auto "z górnej półki".

Na krótko i na długo

Potrzebujemy auto na weekend, urlop czy by dojechać na lotnisko? Bez problemu skorzystamy wtedy z wynajmu krótkoterminowego trwającego do 30 dni. Podobnie, jeśli planujemy przeprowadzkę czy przewiezienie jakichś ciężkich ładunków (mebli, materiałów budowlanych czy sprzętu AGD). Wtedy po prostu wynajmujemy "dostawczaka" na tyle dni, ile potrzebujemy i praktycznie jesteśmy w pełni niezależni od firmy transportowej.

Jeśli natomiast potrzebujemy samochodu na dłużej, wtedy najlepiej jest skorzystać z wynajmu średnio- i długoterminowego. Zdejmuje nam to z głowy koszty wykupu ubezpieczenia pojazdu, jego obsługi serwisowej czy ewentualnych napraw. Wynajmujący to wszystko załatwi za nas.

Proste formalności

Zarówno wybór samochodu, jak i jego rezerwacji dokonamy siedząc wygodnie w fotelu, nie ruszając się z praktycznie z domu. Wszystkie formalności załatwimy bowiem poprzez Internet online. Nie musimy także nigdzie jeździć, by je odebrać. Dzięki usłudze door-to-door, wybrany pojazd zostanie nam dostarczony pod wskazany adres i na konkretną godzinę. To tak, jakbyśmy mieli własne auto.

Dodaj ogłoszenie