Lekkoatletyczne MŚJ. Dyskobol Oskar Stachnik wicemistrzem świata

AG
Oskar Stachnik (w środku) wicemistrzem świata juniorów
Oskar Stachnik (w środku) wicemistrzem świata juniorów fot. Twitter PZLA
18-letni Oskar Stachnik (ULKS Uczniak Szprotawa) wynikiem 62,83 m w w rzucie dyskiem zdobył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów do lat 20 w Bydgoszczy. Za sprawą Stachnika dorobek medalowy Polski wzrósł do czterech "krążków": dwóch złotych i dwóch srebrnych.

Rekordowy rzut Stachnik, podopieczny trenera Zygmunta Szwarca, zanotował w trzeciej próbie, z marszu awansując na pozycję wicelidera konkursu. Swój dotychczasowy rekord poprawił aż o 1,77 m! Wygrał Katarczyk Mohamed Ibrahim Moaaz z rezultatem 63,63 m.

Drugi z naszych zawodników Konrad Bukowiecki, który zdobył złoty medal w pchnięciu kulą ustanawiając nowy rekord świata, w konkursie rzutu dyskiem - swojej rezerwowej specjalizacji - zajął piąte miejsce.