Leki ZAGROŻONE brakiem dostępności. Będzie o nie coraz trudniej. W Polsce brakuje leków - ostrzega Ministerstwo Zdrowia [23. 7. 2019 r.]

TK
Leki zagrożone brakiem dostępności. Będzie o nie coraz trudniej. W Polsce brakuje leków - ostrzega Ministerstwo Zdrowia.Oto ministerialny wykaz zagrożonych brakiem leków: przeglądaj na kolejnych zdjęciach
Leki zagrożone brakiem dostępności. Będzie o nie coraz trudniej. W Polsce brakuje leków - ostrzega Ministerstwo Zdrowia.Oto ministerialny wykaz zagrożonych brakiem leków: przeglądaj na kolejnych zdjęciach Pixabay
Leki zagrożone brakiem dostępności. Minister Zdrowia informuje, że o niektóre leki będzie coraz trudniej. Jakie leki znalazły się w obwieszczeniu MZ? Mowa między innymi o insulinie, szczepionkach przeciwko odrze, a także lekach przeciwzakrzepowych, czy stosowanych przy padaczce lub astmie. Co zrobić, kiedy chcemy sprawdzić gdzie dostać konkretny lek? Podpowiadamy.

Leki zagrożone brakiem dostępności. O które leki będzie trudno?

Ministerstwo Zdrowia zwraca uwagę obwieszczeniu z 14 maja 2019 o fakcie zagrożenia dostępnością niemal 288 leków. Wśród nich są produkty, które niektórym chorym są niezbędne do codziennego, normalnego funkcjonowania. Których leków może zatem zabraknąć w Polsce?

  • niektóre rodzaje insuliny - np. Mixtard, Insuman, Humalog,
  • zawiesiny do nebulizacji Pulmicort,
  • aerozoli inhalacyjnych,
  • leków przeciwzakrzepowych takich jak: Clexane, Fragmin i Xarelto,
  • krople do oczu Combigan.

PEŁNA LISTA LEKÓW ZAGROŻONYCH
TYCH PRODUKTÓW MOŻE BRAKNĄĆ
ZOBACZ W GALERII

Pojawić się mogą również problemy z dostępnością preparatów mlekozastępczych.

Kłopoty z dostępnością leków spowodowane mogą być ich nielegalnym wywozem za granicę. Czuwają nad tym inspektorzy farmaceutyczni, którzy są zobligowani do monitorowania i podawania informacji o lekach, które spełniają kryteria deficytu. Wówczas Ministerstwo Zdrowia, na bazie zgłoszeń tworzy listę leków, których dostępność powinna być chroniona - podaje medonet.pl.

Leki wycofane ze sprzedaży w aptekach: GIF od początku roku wycofał bądź wstrzymał w obrocie ponad kilkadziesiąt serii leków.Zobaczcie nazwy i serię >>>

Leki wycofane z aptek SIERPIEŃ 2019: Serie i daty ważności l...

Gdzie sprawdzić dostępność leków?

Jeśli napotkaliśmy na problem ze znalezieniem leku przepisanego przez lekarza zawsze można skorzystać z wyszukiwarki leków, które wskażą ich dostępność na podstawie informacji takich jak:

  • nazwa leku i jego dawka,
  • adres zamieszkania.

Mowa o wyszukiwarkach: gdziepolek.pl i ktomalek.pl, kóre pokażą listę aplek z dostępnoścą potrzebnych nam leków. Korzystając z nich możemy dokonać w danej aptece również rezerwacji leku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Leki ZAGROŻONE brakiem dostępności. Będzie o nie coraz trudniej. W Polsce brakuje leków - ostrzega Ministerstwo Zdrowia [23. 7. 2019 r.] - Dziennik Zachodni

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
prazykwantel sprzedam
Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan metronidazol

Oferuje leki przeciw pasozytom:

Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 03.2020, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek - glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej.

Yomesan Niklozamid 500mg 3zł, ważny 01.2022, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym - tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g.

Prazykwantel 600mg 4zł, ważny 03.2022, opakowania szpitalne po 50 i po 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek - przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 2 dziennie przez 3 dni na przywry.

Iwermectyna 6mg 30zł, ważna 04.2020, listki po 6 tabletek, opakowanie 12 tabletek, ale mogę łatwo oddzielić z listków - glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu.

Zentel Albendazol 400mg 7.5zł - obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni.

Zen Plus - lek kombinowany składajaący się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, ważny 12.2020, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest znacznie silniejszy dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach, od tych leków podanych osobno.

Metronidazol 400mg 1.5zl - pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza

Jan Krongboon

massagewarsaw gmail com
G
Gość
To jest skandal!!!! Nawet nie absurd tylko skandal. Brak słów.
Wróć na i.pl Portal i.pl