Legia Warszawa zwyciężyła w pierwszym sparingu

Grzegorz Bawół
Katarzyna Koźlik
Po kilkunastu dniach treningów koszykarze Legii Warszawa rozegrali pierwszy sparing przed sezonem 2022/23. Po bardzo wyrównanym spotkaniu warszawianie pokonali na własnym parkiecie Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin, 80:78.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do lublinian, którzy szybko objęli prowadzenie i stale je powiększali. Po pierwszej kwarcie Start prowadził aż 32:11. Kolejne minuty należały jednak już do legionistów, którzy skutecznie odrabiali straty – najlepszymi strzelcami ekipy gospodarzy byli Ray McCallum i Dariusz Wyka. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości – 44:38.

Po przerwie gra wyrównała się, ale w końcu to Legia zaczęła nadawać ton grze i na 10 minut przed końcem meczu przegrywała już tylko 62:65. Ostatnią odsłonę starcia efektownym wsadem rozpoczął Jakub Sadowski. Wkrótce po tym warszawianie objęli prowadzenie i starali się je utrzymać do końcowej syreny. Zespół trenera Artura Gronka walczył do samego końca, ale musiał uznać wyższość rywali. Legia Warszawa pokonała Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 80:78.

„To była miła odmiana po wielu intensywnych treningach. W sparingach wynik schodzi na dalszy plan, ale wiadomo, że nikt nie lubi przegrywać. Zarówno dla nas jak i dla lublinian było to bardzo pożyteczne spotkanie, które pokazało, gdzie jest najwięcej błędów. Przed nami dalsza praca nad budowaniem formy i już za kilka dni kolejny mecz towarzyski, tym razem we Włocławku” – powiedział Grzegorz Kamiński, najlepszy strzelec Legii Warszawa w meczu ze Startem Lublin.

Kolejny sparing legioniści rozegrają w piątek, 26 sierpnia we Włocławku, gdzie ich rywalem będzie tamtejszy Anwil.

Legia Warszawa - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 80:78 (11:32, 27:12, 24:21, 18:13)

Legia: Grzegorz Kamiński 18, Ray McCallum 15, Travis Leslie 14, Geoffrey Groselle 10, Dariusz Wyka 8, Devyn Marble 8, Jakub Sadowski 4, Szymon Kołakowski 3, Łukasz Koszarek -, Jakub Śliwiński -, Aleksander Kornacki -.

Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Polski Cukier: Kacper Młynarski 20, Michał Krasuski 14, Cleveland Melvin 13, Mateusz Dziemba 10, Sherron Dorsey-Walker 9, Sebastian Walda 4, Roman Szymański 4, Bartłomiej Pelczar 2, Wiktor Kępka 2, Michał Grzesiak 0.

Trener: Artur Gronek, as. Michał Sikora, Jakub Lewandowski