Legia Warszawa zgarnęła miliony za pokonanie Spartaka Moskwa i sięgnęła po punkty do rankingu UEFA

Mateusz Kostrzewa/legia.com
Opłaca się wygrywać w europejskich pucharach. Za pokonanie Spartaka Moskwa w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy Legia Warszawa zgarnie nie tylko pokaźną premię, ale również punkty do rankingu UEFA. Dzięki temu nasza liga wyprzedzi kazachską.

Legioniści nie mogli wyobrazić sobie lepszej środy. Przede wszystkim wygrali mecz i nie stracili bramki. To pierwsze czyste konto mistrzów Polski od połowy sierpnia, gdy rywalem w lidze była Warta Poznań.

Dzięki wygranej Legia zgarnie sowitą premię. UEFA zapłaci 630 tys. euro (blisko 3 miliony złotych) za zwycięstwo w fazie grupowej. To mniej więcej połowa kwoty, jaką Legia przeznaczyła na angaż zdobywcy bramki, Lirima Kastratiego, którego pozyskała z chorwackiego Dinama Zagrzeb.

Wygrana ze Spartakiem oznacza także punkty do rankingu UEFA. Po dopisaniu 0,500 nasza liga z dorobkiem 15,375 awansowała na 27. miejsce. Powróci na 28. miejsce tylko wówczas, jeśli w czwartek w Lidze Konferencji kazachski Karjat Ałmaty zapunktuje przeciw cypryjskiej Omonii Nikozja:

LIGA EUROPY w GOL24

Już pięć sezonów minęło od momentu, gdy mistrz Polski w końcu awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Legia Warszawa dostała lekcję futbolu od Borussii Dortmund, udało się jej wyszarpać domowy remis z Realem Madryt (3:3), a w ostatnim meczu pokonać Sporting Lizbona (1:0) i grać dalej w Lidze Europy. Co robią teraz byli piłkarze Legii, który grali w Lidze Mistrzów? Sprawdźcie!

5 lat temu byli z Legią Warszawa w Lidze Mistrzów. Gdzie są teraz?