Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja
W ostatnim ligowym meczu górą był Lech. Jak będzie dzisiaj?
W ostatnim ligowym meczu górą był Lech. Jak będzie dzisiaj? G. Dembiński
Piłkarze Lecha Poznań przegrali z Legią Warszawa po rzutach karnych finał Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry było 1:1. W konkursie jedenastek legioniści wygrali 5:4.

Swoją jedenastkę w pierwszej serii zmarnował Bartosz Bosacki. Kapitan Kolejorza strzelił w środek i Wojciech Skaba odbił futbolówkę. Potem żaden z piłkarzy już się nie pomylił, a zwycięstwo Legii zapewnił Jakub Wawrzyniak.

W pierwszej połowie cudownego gola dla Kolejorza zdobył Dimitrije Injac. W 29. min. Serb huknął z 30 metrów. Wojciech Skaba sięgnął futbolówkę, ale zdołał ją tylko lekko zbić, a ta wpadła w samo okienko bramki Legii.

Od początku spotkania Kolejorz był stroną przeważającą. W 13. min. Murawski wrzucał do Wilka na trzeci metr. Manu w ostatniej chwili uprzedził lechitę i wybił głową futbolówkę na rzut rożny.

Chwilę później Kriwiec wpadł w pole karne Legii i próbował strzelać po długim rogu. Zabrakło naprawdę niewiele.

W 39. min. spotkania Murawski znalazł się sam na sam ze Skabą. Choto w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg pomocnika Kolejorza.

Tuż po pierwszym gwizdku kibice obu zespołów wyszli ze stadionu. Wrócili po kwadransie. To kolejna odsłona protestu przeciwko rządowi.

Po przerwie na boisku dominowała Legia. W 66. min. Manu zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od Wojtkowiaka i przelobowała Kotorowskiego.

Jeszcze w doliczonym czasie gry w poprzeczkę uderzył Kiełb.

W dogrywce żadna ze stron nie potrafiła zdobyć gola. W karnych lepsi byli legioniści.

Czy to oznacza koniec trenera Bakero w Kolejorzu? Czy lechitów zabraknie w przyszłym sezonie w europejskich pucharach?

LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA: TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 po dogr. (1:1, 1:0), karne 4:5
Bramki: 1:0 Dimitrije Injac (28), 1:1 Manu (66).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 15 000.