Jakub Maj
Jakub Maj
Legia Warszawa wygrała z Górnikiem Zabrze na wyjeździe i potwierdziła, że w rundzie wiosennej nadal będzie liczyła się w walce o mistrzostwo. Obecnie "Wojskowi" tracą do Jagiellonii Białystok siedem punktów. Ekipa Adriana Siemieńca w obecnym sezonie jest bardzo dobra, ale nie bezbłędna. Czy stołeczna ekipa wróciła już na dobre tory?

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Legia Warszawa już od początku meczu próbowała zdominować rywala i szybko wbić bramkę. W 3. minucie widzieliśmy składną akcję gości na prawej stronie. Następnie środkiem przedarł się Juergen Elitim i pograł "na ścianę" z Tomasem Pekhartem, który podał w pole karne, gdzie wbiegał Ryoya Morihista. Jego strzał podcinką minął bramkę Górnika.

To nie jedyna "setka" Legii Warszawa w pierwszej połowie. Josue świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Yuriego Ribeiro! Portugalczyk zabrał się z piłką w pole karne i stanął oko w oko z Danielem Bielicą. Bramkarz Górnika Zabrze czekał do końca i skutecznie interweniował w niezwykle niebezpiecznej sytuacji. Nadal było 0:0.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Pod koniec pierwszej połowy Juergen Elitim przyjął piłkę na lewej stronie i zaczął prowadzić ją w stronę pola karnego. Podał na 7. metr, gdzie za plecami Rafała Janickiego pojawił się Tomas Pekhart i uderzeniem bez przyjęcia pokonał Daniela Bielicę! 1:0 dla Legii!

W 60. minucie sędzia podyktował rzut karny dla... Górnika Zabrze. Radovan Pankov zagrał piłkę ręką, kiedy jeden z piłkarzy gospodarzy uderzył ją na bramkę. Obrońca Legii zarobił także żółtą kartkę za swoje przewinienie. 22-letni Lawrence Ennali bardzo pewnie wykorzystał jedenastkę!

W 67. minucie na boisku pojawił się Bartosz Kapustka i już minutę później... strzelił gola. Josue dobrze uderzył z dystansu, dlatego zmusił bramkarza do interwencji. Do odbitej piłki dopadł były reprezentant Polski, który w sprytny sposób umieścił futbolówkę w bramce Daniela Bielicy.

W 75. minucie Legia wyprowadziła kolejny cios. Marc Gual sam przedryblował trzech rywali w polu karnym i wystawił piłkę do Josue. Portugalczyk miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, dlatego nie mógł tego zmarnować! 3:1! Wygrana sprawiła, że "Wojskowi" tracą obecnie tylko siedem punktów do Jagiellonii Białystok, która jest liderem Ekstraklasy. Mistrzostwo Polski nadal jest możliwe.

Na trybunach meczu Górnik - Legia pojawił się Michał Probierz. Selekcjoner reprezentacji Polski szuka zawodników, których może powołać na mistrzostwa Europy, które odbędą się już tego lata. Czy w oko 51-letniego trenera wpadł uzdolniony Dominik Szala?

• Dani Pacheco - 3 (Szymon Czyż - 3)
  • Adrian Kapralik - 3 (Sebastian Musiolik - bez oceny)
  • Lukas Podolski - 3 (Paweł Olkowski - 3)
  • Lawrence Ennali - 4 (Kamil Lukoszek - bez oceny)
  • Soichiro Kozuki - 2 (Piotr Krawczyk - 3)

Legia Warszawa

• Dominik Hładun - 3
  • Radovan Pankov - 2 (Artur Jędrzejczyk - bez oceny)
  • Rafał Augustyniak - 4
  • Steve Kapuadi - 3
  • Ryoya Morishita - 3 (Patryk Kun - bez oceny)
  • Juergen Elitim - 4
  • Jurgen Celhaka - 3 (Qendrim Zyba - bez oceny)
  • Yuri Ribeiro - 3
  • Josue - 5
  • Marc Gual - 4 (Maciej Rosołek - bez oceny)
  • Tomas Pekhart - 4 (Bartosz Kapustka - 4)
Reprezentacja Polski wygrała z Walią w finale baraży o Euro 2024. Biało-Czerwoni w dramatycznych okolicznościach pokonali "Smoki" po rzutach karnych. Bohaterem został oczywiście Wojciech Szczęsny, który obronił decydującą jedenastkę. Oto najśmieszniejsze memy o reprezentacji Polski! Aby zobaczyć więcej memów, klikaj strzałkę w prawo!

Najlepsze memy po meczu Walia - Polska. Wojciech Szczęsny zo...