Legia Warszawa wygrała sparing z Botewem Płowdiw. Przepiękne trafienie Josue

Przeszło tydzień po rozpoczęciu obozu w Dubaju Legia Warszawa rozegrała pierwszy mecz kontrolny. 2:0 pokonała czwarty zespół ligi bułgarskiej, Botew Płowdiw.

Josue dał prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po odegraniu piłki uderzył z lewej nogi w same okienko. Wynik w końcówce ustalił 17-letni Igor Strzałek, który na wślizgu zwieńczył podanie od Juergena Celhaki.

Legia kończyła sparing młodzieżą. Na ostatnie 30 minut trener Aleksandar Vuković posłał do boju zawodników z rocznika 2000 i młodszych. W tym zestawieniu najbardziej doświadczonymi okazali się bramkarz Cezary Miszta i wahadłowy Kacper Skibicki.

W środę (19 stycznia) drugim rywalem Legii będzie rosyjski FK Krasnodar z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie.

Legia Warszawa - Botew Płowdiw 2:0 (0:0)
Bramki: Josue 34', Strzałek 79'
Żółta kartka: Noiszewski

Legia Warszawa:
do 60 minuty: Boruc - Charatin, Slisz, Wieteska - Kwiatkowski, Hołownia, Sokołowski, Josue - Rosołek, Muci, Pekhart.
od 60 minuty: Miszta - Celhaka, Ciepiela, Skibicki, Noiszewski, Grudziński, Włodarczyk, Pierzak, Skwierczyński, Strzałek, Kamiński.

Lechia Gdańsk nie planowała zbyt wielu wzmocnień. Tymczasem do połowy stycznia zdążyła zakontraktować czterech nowych graczy. Z kadry odeszło czterech kolejnych i to nie koniec. Poznajcie wszystkie ruchy u biało-zielonym podczas zimowego okienka.

Transfery Lechii Gdańsk. Trzech Polaków i Austriak. Makowski...