Legia Warszawa wygrała pierwszy sparing pod wodzą Runjaicia. Wbiła trzy gole Chojniczance

KK
Janusz Partyka / Legia.com
Legia Warszawa rozegrała pierwszy sparing pod wodzą Kosty Runjaicia. W LTC poradziła sobie z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi Chojniczanką Chojnice (3:1). Nowy szkoleniowiec dokonał szerokiego przeglądu kadr.

Stołeczny zespół rozpoczął spotkanie w ustawieniu z jednym napastnikiem - Rafael Lopesem. W wyjściowym składzie sprawdzeni zostali 18-letni Ramil Mustafajew czy pomijany przez Aleksandar Vukovicia skrzydłowy Lirim Kastrati. Zabrakło Mateusza Wieteski i Słoweńca Blaza Kramera, którzy uczestniczyli w zgrupowaniach reprezentacji i korzystają z urlopów.

Legia objęła prowadzenie już w 7. minucie. Na listę strzelców wpisał się Josue, który dokładnie przymierzył po dalszym rogu. Na 2:0 strzałem w okienko podwyższył Bartosz Kapustka.

BRAMKA BARTOSZA KAPUSTKI:

W przerwie trener Runjaic wymienił całą jedenastkę. Szansę dostali juniorzy: Kacper Skwierczyński, Igor Strzałek, Wiktor Kamiński, Patryk Pierzak, a w bramce debiutował niedawno pozyskany Dominik Hładun. Weszli także bardziej doświadczeni zawodnicy tacy jak: Patryk Sokołowski, Ihor Charatin czy Maciej Rosołek. Ten ostatni na kwadrans przed końcem zdobył bramkę na 3:1. Pięć minut wcześniej dla Chojniczanki trafił Sebastian Golak.

- Nie będę oceniał po pierwszym meczu, drugim, czy nawet całym okresie przygotowawczym. Jesteśmy po trudnym tygodniu, mamy ciężkie nogi. Widziałem już pewne detale, nad którymi pracowaliśmy. Naszym celem było zwycięstwo i tak się stało. Niestety nie udało się zachować czystego konta, ale w obu połowach wystąpiły różne jedenastki. Jestem zadowolony, wygraliśmy, mecz zakończył się bez żadnych kontuzji, daliśmy szansę wielu młodym piłkarzom. To był dobry sprawdzian. Musimy się teraz skupić na fizyczności zawodników, a w kolejnych tygodniach przygotowań, z całym zespołem, skupimy się na kolejnych detalach - podsumował spotkanie Runjaic.

W środę legioniści wybędą do Austrii. Na zgrupowaniu w Fieberbrunn skonfrontują się z rumuńskim Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (24 czerwca), a następnie z Red Bullem Salzburg (28 czerwca). Po powrocie do kraju rozegrają jeszcze sparing z II-ligowym Motorem Lublin.

Legia Warszawa - Chojniczanka Chojnice 3:1

Bramki: Josue 7, Bartosz Kapustka 31, Maciej Rosołek 76 - Sebastian Golak 67
Sparing rozegrano na boisku Legia Training Center.

Legia Warszawa:
I połowa: Kacper Tobiasz - Artur Jędrzejczyk, Lindsay Rose, Mateusz Grudziński, Yuri Ribeiro - Lirim Kastrati, Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka, Josue, Ramil Mustafajew - Rafael Lopes.
II połowa: Dominik Hładun - Kacper Skibicki, Ihor Charatin, Jakub Kisiel, Nikodem Niski - Wiktor Kamiński, Patryk Pierzak, Patryk Sokołowski, Igor Strzałek, Kacper Skwierczyński - Maciej Rosołek.

Chojniczanka:
I połowa: Maciej Kikolski - Marcin Grolik, Wojciech Błyszko, Kacper Kasperowicz - Pascal Poloński, Sam van Huffel, Paweł Czajkowski, Bartłomiej Kalinkowski, Adam Ryczkowski - Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak.
II połowa: Miłosz Garstkiewicz - Sebastian Golak, Mateusz Bartosiak, Maciej Białczyk - Kamil Mazek, Łukasz Wolsztyński, Mateusz Cegiełka, Filip Karbowy, Michał Mikołajczyk (77 Szymon Zimnicki) - Konrad Formela (77 Kacper Sztuka), Robert Janicki.