2

Śląsk Wrocław

1

• Dziękujemy serdecznie za śledzenie naszej dzisiejszej relacji i zapraszamy na kolejne! Miłego wieczoru!

• Po dzisiejszym zwycięstwie Legia awansowała już na czwarte miejsce w ligowej tabeli i ma zaledwie cztery punkty straty do liderującego Rakowa Częstochowa. Dodatkowo zespół z Warszawy ma wciąż jeden mecz zaległy.

• Koniec spotkania w Warszawie! Legia zasłużenie wygrywa ze Śląskiem Wrocław 2:1!

• Rafael Lopes świetnie obrócił się z piłką w polu karnym gości, ale oddał bardzo niecelny strzał.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Joel Valencia pojawia się na placu gry za kontuzjowanego Tomasa Pekharta.

• Tomas Pekhart ucierpiał po starciu w środku pola z zawodnikiem gości.

• Wydawało się, że Legia kontroluje przebieg spotkania, ale po straconej bramce wkradła się nerwowość w ich szeregi. Teraz to Śląsk coraz częściej utrzymuje się przy piłce i zaczyna stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy.

• Rafael Lopes pojawił się w miejsce Michała Karbownika

• Po fatalnym podaniu wszerz własnej połowy Artura Jędrzejczyka, sam na sam z Arturem Borucem wybiegł Fabian Piasecki! Napastnik Śląska z zimną krwią umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Fabian Piasecki zdobywa bramkę kontaktową dla Śląska Wrocław!

• W zespole Legii Domagoj Antolić pojawia się w miejsce Waleriana Gwilii.

• Mark Tamas został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Oraz Bartłomiej Pawłowski zastąpił Roberta Picha.

• Maciej Pałaszewski zmienił Waldemara Sobotę

• Aż trzy zmiany w barwach w barwach Śląska Wrocław. Piotr Samiec-Talar pojawił się miejsce Lubambo Musondy

• Świetny kontratak gospodarzy, Luquinhas zagrał w pole bramkowe rywali, gdzie Matus Putnocky wypluł piłkę, a dopadł do niej Tomas Pekhart i umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Legia podwyższa wynik po bramce Tomasa Pekharta!

• Po rzucie rożnym dla Legii do pozycji strzeleckiej doszedł Walerian Gvilia, jednak Gruzin uderzył bardzo niecelnie.

• Wydawało się świetna kontra Legii, jednak Walerian Gwilia źle przyjął piłkę w polu karnym rywali i okazja została zaprzepaszczona.

• Oraz Marcel Zylla zmienia Mateusza Praszelika.

• Podwójna zmiana w szeregach Śląska Wrocław. Fabian Piasecki pojawia się w miejsce Erika Exposito

• Świetna, indywidualna akcja Michała Karbownika, jednak kiedy już znalazł się w polu karnym rywali, zagrał niecelnie.

• Filip Mladenović chyba chciał strzelać z rzutu rożnego na bramkę Śląska, jednak piłka spadła tuż za poprzeczką.

• Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka odbiła się od nogi Igora Lewczuka i minęła bramkę Śląska.

• Bardzo długa, składna akcja Legii, w końcu Bartosz Slisz zagrał w pole karne, a tam strzał głową oddał Tomas Pekhart. Piłka minęła jednak słupek bramki gości o znaczną odległość.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dla Legii, do pozycji strzałowej doszedł Igor Lewczuk, jednak obrońca gospodarzy trafił tylko w boczną siatkę.

• Walerian Gvilia zagrał prostopadle w pole karne Śląska do Tomasa Pekharta, ten jednak nie zdołał skorzystać z okazji.

• Erik Exposito oddał strzał na bramkę Legii, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Po zdobyciu bramki przez Legią, gospodarze nieco wycofali się i oddali pole gry Śląskowi. Ci na razie zdezorientowani nie potrafią skorzystać z okazji.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Śląska, jeden z obrońców gości wybił piłkę przed pole karne, gdzie znalazł się Josip Juranović, a ten pięknym, technicznym strzałem dał prowadzenie Legii!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Legia obejmuje prowadzenie po bramce Josipa Juranovića!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Na drugą część spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Legia przeważa i powinna prowadzić do przerwy, jednak oba zespoły schodzą na przerwę przy bezbramkowym remisie.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Szybka kontra Legii, piłka trafiła do Pawła Wszołka, który ponownie oddał strzał! Tym razem świetną interwencją popisał się Matus Putnocky!

• Paweł Wszołek zdecydował się na indywidualną akcję, oddał strzał zza pola karnego, który jednak minął bramkę rywali.

• Cudowna kombinacyjna akcja Legii, Luquinhas wpadł w pole karne przeciwników, zagrał na środek pola karnego, tam Karbownik oddał strzał, który zatrzymał się na słupku bramki Śląska.

• Musonda wraca na plac gry.

• Lubambo Musonda upadł na murawę po ostrym starciu z Arturem Jędrzejczykiem. Na razie zawodnik Śląska nie wygląda na zdatnego do kontynuacji gry.

• Erik Exposito zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka wylądowała na aucie.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul na własnej połowie ukarany Bartosz Slisz.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego źle obliczył tor lotu piłki Matus Putnocky, piłkę na głowie miał Igor Lewczuk, ale nie zdołał skierować piłki do bramki.

• Ależ kiks Tomasa Pekharta! Po znakomitym podaniu z bocznej strefy boiska przed pustą bramką znalazł się napastnik Legii, jednak nie zdołał trafić w piłkę.

• Wszołek zagrał w pole karne do Pekharta, ten nie trafił w piłkę, a dobitka Karbownika została zablokowana.

• Josip Juranović zdecydował się na strzał z prawej strony boiska, ale piłka minęła słupek bramki gości o kilka metrów.

• Bardzo ładnie wyglądająca akcja Legii, piłka trafiła do Luquinhasa, który oddał sytuacyjny strzał. Piłka zatrzymała się jednak na jednym z obrońców Śląska.

• Ponownie Juranović podłączył się do ofensywnej akcji, ale próbując dośrodkować, trafił w przeciwnika.

• Robert Pich odebrał piłkę na połowie przeciwnika i oddał strzał na bramkę Legii. Pewną interwencją popisał się jednak Artur Boruc.

• Teraz na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Josip Juramović, jednak po raz kolejny wrzutka nie znalazła adresata.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Tomas Pekhart, jednak snajper Legii uderzył niecelnie.

• Artur Boruc zagrał krótko do Bartosz Slisza, który był blisko straty. Jednak zawodnik rywali sfaulował legionistę.

• Po strzale Erika Exposito piłka trafia do bramki Artura Boruca, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej snajpera Śląska.

• W odpowiedzi Dino Stiglec dośrodkował z lewej strony, jednak również niedokładnie.

• Po raz drugi Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, ale tym razem zagrał pod nogi przeciwnika, który zdołał z łatwością wybić piłkę.

• Luquinhas zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką gości.

• Pierwsza akcja Legii. Paweł Wszołek dostał piłkę po prawej stronie boiska, podciągnął akcje do linii pola karnego, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Pierwszy gwizdek Sebastiana Jarzębaka! Rozpoczynamy pojedynek w Warszawie!

• Oba zespoły pojawiły się już na murawie stadionu w Warszawie. Za moment początek spotkania!

• Gospodarze zagrają dzisiaj bez trzynastu graczy pierwszego zespołu, którzy z różnych względów nie mogą wystąpić w dzisiejszym spotkaniu.

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Tobiasz (Br.), Antolić, Lipes, Martins, Rocha, Rosołek, Stolarski, Valencia.

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Szromnik (Br.), Makowski, Pałaszewski, Pawelec, Pawłowski, Piasecki, Puerto, Samier-Talar, Zylla.

• W ostatni weekend Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 2:1, natomiast Śląsk Wrocław przegrał w Płocku z Wisłą 0:1.

• Obecnie w ligowej tabeli Śląsk plasuje się o trzy pozycje wyżej od swojego dzisiejszego przeciwka. Śląsk z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje piątą pozycję, natomiast Legia z dziewięcioma punktami, pozycję ósmą. Jednak zespół gospodarzy ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Wartą Poznań.

• W środowy wieczór zostanie rozegrane zaległe spotkanie 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa przy Łazienkowskiej 3 zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.