Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1. Cenny sprawdzian Niebieskich ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Legii Warszawa wygrali z Ruchem Chorzów 2:1  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Legii Warszawa wygrali z Ruchem Chorzów 2:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fir. LegiaWarszawa/Twitter
W meczu sparingowym rozegranym w piątek 16 grudnia Legia Warszawa wygrała z Ruchem Chorzów 2:1. Bramki dla legionistów strzelili w I połowie Robert Pich i Paweł Wszołek, a honorowego gola dla chorzowian po przerwie Kacper Michalski. Dla Niebieskich była to pierwsza zimowa porażka w meczach kontrolnych. Zobaczcie zdjęcia ze sparingu Legia - Ruch.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1. Cenny sprawdzian Niebieskich

W meczu kontrolnym rozegranym w ośrodku treningowym Legii w Książenicach pod Warszawą stołeczna Legia pokonała Ruch Chorzów 2:1. Dla warszawian był to trzeci zimowy sparing i trzecia wygrana, natomiast chorzowianie po wygranej przed tygodniem z GKS Tychy ponieśli pierwszą porażkę w tym okresie przygotowawczym.

- Legia jest zespołem, który wybiera sobie sparingpartnerów, dlatego cieszę się, że taki mecz udało się umówić. Chcemy zagrać odważnie, sprawdzić się z silnym przeciwnikiem i przekonać się, w jakim miejscu jesteśmy – mówił przed spotkaniem trener Niebieskich Jarosław Skrobacz.

Okazało się, że walczący o powrót do PKO Ekstraklasy chorzowianie nie odstają wcale tak bardzo od zespołu od lat ogrywającego w najwyższej klasie rozgrywkowej główne role. Na początku nie obyło się jednak bez kłopotów, bo piłkarze Ruchu z powodu fatalnego stanu dróg znacznie dłużej niż planowali podróżowali do stolicy i spotkanie zaczęło się godzinę później.

Początek meczu należał do Legii, która szybko strzeliła dwa gole. Najpierw po podaniu Ernesta Muciego do siatki trafił Robert Pich, a później dalekie podanie Patryka Sokołowskiego skutecznie wykończył Paweł Wszołek.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZE SPARINGU LEGIA - RUCH

Ruch miał dobrą okazję tuż przed przerwą, lecz strzał Daniela Szczepana z kilku metrów obronił Cezary Miszta. Po zmianie stron Niebiescy znaleźli drogę do siatki Legii, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Chorzowianie ambitnie grali do końca i w 77 minucie kontaktowego gola strzelił Kacper Michalski. Na więcej nie było podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza stać, ale i tak był to dla pierwszoligowca bardzo cenny sprawdzian. Był to ostatni meczu Ruchu w tym roku. Testowany w nim był Jakub Bednarczyk, który w poprzednim sezonie grał w rezerwach FC Sankt Pauli.

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)
1:0 Robert Pich (19), 2:0 Paweł Wszołek (35). 2:1 Kacper Michalski (77)

Legia Miszta (46 Trojanowski) – M. Nawrocki (59 Ziółkowski), Augustyniak (46 Charatin), Ribeiro (59 Kisiel) – Wszołek (46 Skibicki), Sokołowski, Josue (46 Strzałek), Slisz (46 Celhaka), Johansson (59 Jędrasik) – Muci (46 Kamiński), Pich.

Ruch Osobiński – Kasolik (46 F. Nawrocki), Sadlok (46 Szur), Szywacz (85 Domagała) – Bednarczyk (46 Michalski), Swędrowski (46 Piątek), Janoszka (46 Witek), Wójtowicz (46 Moneta) – Kwietniewski (46 Foszmańczyk) – Pląskowski (60 Roguła, 78 Barański), Szczepan (75 Stasiński)