od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice sprawiła największą niespodziankę w 4. kolejce. U siebie czyli na stadionie Cracovii zatrzymała Legię Warszawa. Mecz beniaminka z faworytem do mistrzostwa skończył się remisem 1:1.

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 1:1

O sukcesie Puszczy najlepiej świadczy fakt, że Legia pierwszy raz w lidze zgubiła punkty i jeszcze straciła bramkę. Wcześniej do zera ograła bowiem pozostałych beniaminków: ŁKS Łódź (3:0) i Ruch Chorzów (3:0).

Puszcza postawiła Legii twarde warunki. Przed przerwą objęła prowadzenie. Później natomiast umiejętnie wybijała z rytmu - nawet kosztem obejrzanych żółtych kartek.

W poniedziałek Puszcza ugrała historyczne zwycięstwo nad Stalą Mielec (bo pierwsze w ekstraklasie), ale wizerunkowo to urwanie punktów Legii wydaje się cenniejsze. Sukces został osiągnięty w ósmą rocznicę rozpoczęcia pracy przez Tomasza Tułacza, który przed meczem przedłużył umowę do połowy 2027 roku.

Widowisko przy Kałuży śledziło przeszło 5 tys. kibiców w tym około 600 sympatyków Legii, a w loży selekcjoner U-21 Michał Probierz czy trener Górnika Zabrze Jan Urban.

Puszcza zaczęła dość nerwowo. Kewin Komar przy próbie wybicia piłki trafił w nabiegającego Macieja Rosołka, co mogło skończyć się kuriozalną bramką.

Legia Warszawa nowym liderem PKO Ekstraklasy

Wynik meczu i tak został ustalony przed przerwą. Legia musiała gonić za Puszczą po trafieniu Łukasza Sołowieja. Stoper skierował piłkę do siatki po wznowieniu z autu. Radość trwała krótko - raptem osiem minut. Bezpośrednio z rzutu wolnego wyrównał bowiem Josue, a była to 34 minuta.

W Legii słabo wyglądał dziś środek pola stworzony przez Bartosza Slisza i Juergena Celhakę. W drugiej połowie trener Kosta Runjiac nakazał częściej cofać się po piłkę Josue. To jednak i tak przyniosło niewiele pożytku. Najlepsze trzy próby Marka Guala obronił Komar. A wprowadzony Tomas Pekhart główkował nad poprzeczką.

Mimo remisu i jednego meczu mniej od większości zespołów to Legia z siedmioma punktami przewodzi tabeli Ekstraklasy. W czwartek musi wygrać w Wiedniu z Austrią, żeby awansować do decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji.

Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa (w skali 1-6):