Legia Warszawa

1

Pogoń Szczecin

2

• Koniec meczu! Legia Warszawa na inauguracje sezonu przegrywa z Pogonią Szczecin. Wojskowi znowu źle wchodzą sezon, chociaż sama gra podopiecznych Aleksandara Vukovicia wyglądała całkiem nieźle.

• Indywidualna akcja Carlitosa i Hiszpan posyła piłkę wprost w ręce bramkarza Pogoni.

• Ostatnia zmiana tego meczu. Adam Buksa opuszcza murawę, a wchodzi Soufian Benyamina.

• Sędzia doliczył do tego meczu 4 minuty.

• Arvydas Novikovas posyła piłkę w pole karne, ale spokojnie wyłapuje ją bramkarz gości.

• William Remy został delikatnie popchnięty w polu karnym rywala. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• Wydawało się, że to Legia jest bliżej strzelenia bramki. To jednak Portowcy stworzyli znakomitą kontrę, którą wykończył Zvonimir Kozulj! Radosław Majecki bez szans.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Zvonimir Kozujl daje prowedzenie Pogoni!

• Andre Martins pojawia się na boisku, a zmienił Tomasza Jodłowca.

• Walerian Gwilia ogląda żółtą kartkę.

• Jakub Bartkowski wchodzi, a boisko opuszcza narzekający na uraz Ricardo Nunes.

• Znowu Dante Stipica! To jest najlepszy zawodnik tego meczu! Paweł Stolarski uderzył ze skraju pola karnego, a nowy bramkarz Portowców odbił piłkę.

• Teraz Legia dwukrotnie była bardzo blisko zdobycia bramki i dwa razy próbował Gwilia! Najpierw Gruzin został świetnie obsłużony przez Novikovasa, ale Pogoń uratował Dante Stipica. Chwilę później Marko Vesović dograł w stronę bramki, a Walerian Gwilia z 5 metrów nie trafił w bramkę!

• Zakotłowało się pod bramką Pogoni Szczecin. Sandor Kulenović przewróci się w polu karnym, a sędzie wskazał..... spalonego.

• Aleksandar Vuković reaguje na wydarzenia boiskowe. Mateusz Praszelik zakończył swój niezły debiut, a na murawie pojawia się Carlitos.

• Niemożliwe! Cudowna interwencja Dante Stipicy, który końcówkami palców odbija mocny strzał głową Marko Vesovicia! To powinno być 2:1!

• Fatalne uderzenie Listkowskiego. Piłka ląduje w trybunach.

• W Legii natomiast schodzi Luquinhas, a zmienia go Arvydas Novikovas.

• Zmiany w obu drużynach! Iker Guarroxena zmieniony przez Marcina Listkowskiego.

• Portowcy zaskoczyli gospodarzy szybką składną akcją! Perfekcyjne podanie do Adama Buksy i snajper Pogoni nie myli się przy takiej okazji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Szybka odpowiedź Pogoni! Adam Buksa doprowadza do remisu!

• Walerian Gwilia posyłał dzisiaj wiele dośrodkowań ze stojącej piłki. Tym razem w końcu się udało! Gruzin dograł perfekcyjnie i Sandro Kulenović zdobył bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sando Kulenović zdobywa bramkę!

• Dobre dośrodkowanie Waleriana Gwilii! Remy'emu zabrakło centymetrów aby skierować piłkę do bramki!

• Legia od samego początku drugiej połowy nie wypuszcza swojego rywala z ich połowy. Teraz Marko Vesović został sfaulowany pod polem karnym Pogoni i będzie kolejna dobra okazja!

• Znakomita indywidualna akcja Mateusza Praszelika! Młody pomocnik minął dwóch rywali, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gości!

• Teraz po drugiej stronie mamy podobne uderzenie! Mateusz Praszelik uderzył jednak ciut groźniej i Dante Stipica miał problem z obroną strzału.

• Mocne uderzenie Sebastiana Kowalczyka. Piłka po jego strzale ląduję w rękawicach Radosława Majeckiego.

• Seria dośrodkowań w pole karne Pogoni. Każde kończy się tak samo - wybiciem piłki.

• Słabiutkie dośrodkowanie Waleriana Gwilii. Gruzin posyła piłkę prosto w ręce bramkarza.

• Bardzo brzydki faul na Sandro Kulenoviciu! Kostas Triantafyllopoulos ukarany żółtą kartką.

• Czas na drugie 45 minut!

• Słabiutka pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Obie drużyny tworzyły sobie pojedyncze groźne akcję, ale nikt nie zdołał otworzyć wyniku.

• Koniec pierwszej części meczu!

• Świetna akcja Gwilii do Praszelika! Szkoda, że młody zawodnik nie zdołał opanować piłki, gdyż byłaby to znakomita asysta Gruzina!

• Luquinhas uderza z 5 metra i znowu w ostatnim momencie został powstrzymany. Nawet gdyby jednak wpadła bramka to nie byłaby uznana, ponieważ Brazylijczyk był na spalony,.

• Nieudana próba prostopadłego podania Waleriana Gwilii do Kulenovicia. Piłka ląduje w rękawicach bramkarza gości.

• Mateusz Praszelik niecelnym strzałem zamyka akcję Legii. Od bramki zacznie Pogoń.

• Zvonimir Kozujl przerwał kontratak przeciwnika i za to zostaje ukarany żółtą kartką.

• Sebastian Kowalczyk wstrzelił piłkę w pole karne, która została spokojnie wybita przez defensorów Legii.

• Tomasz Jodłowiec strzałem z woleja kończy akcję swojej drużyny. Piłka poszybowała jednak wysoko nad bramką.

• Marko Vesović wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyciąga mu golkiper gości!

• Luquinhas minął kilku rywali, a później przewrócił się w polu karnym niczym rażony piorunem. Za próbę wymuszenia został ukarany żółtą kartką.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Waleriana Gwilii! Dante Stipica pewnie jednak piąstkuje i wyjaśnia całą sytuację.

• Legia długo utrzymywała się przy piłce na połowie rywala. Gdy wydawało się, że zakończy się to wszystko jakimś groźnym strzałem to Paweł Stolarski zepsuł całą akcję fatalnym dośrodkowaniem.

• Radosław Majecki ratuje swój zespół! Zvonimir Kozulj oddał bardzo dobry strzał, który końcówkami palców odbił młody golkiper.

• Fatalne uderzenie Tomasa Podstawskiego. Od bramki zacznie Radosław Majecki.

• Ależ było blisko bramki dla Pogoni! Kamil Drygas najpierw trafia w słupek, a później jego dobitkę na rzut rożny sparował bramkarz Legii!

• Teraz groźnie zrobiło się pod bramką Radosława Majeckiego! Adam Buksa uderzył głową i pomylił się nieznacznie!

• Zamieszanie w polu karnym gości! Luquinhas wyszedł sam na sam z bramkarzem, tylko że zbyt długo czekał ze strzałem i Ricardo Nunes wybił mu piłkę spod nóg!

• Iker Guarrotxena posłał bombę w stronę bramki Legii, ale piłka ląduję wysoko nad bramką.

• Pierwsza ofensywna akcja Legii. Mateusz Praszelik oddaje jednak niecelny strzał.

• Jarosław Przybył gwiżdże po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• Podobna sytuacja co w Legii ma miejsce w Pogoni Szczecin. W barwach Portowców po raz pierwszy zagrają m.in Kostas Triantafyllopoulos i Benedikt Zech.

• W pierwszym składzie Legii możemy dopatrzeć się kilku nowych twarzy. W drużynie Wojskowych zadebiutuje Luquinhas, a także młodziutki Mateusz Praszelik, który przechodzi do pierwszej drużyny z zespołów juniorskich. Swój ligowy debiut w barwach wicemistrza Polski zaliczy także Walerian Gwilia.

• Piękne momenty przed meczem widzimy na murawie. Pożegnanie Arkadiusza Malarza i Kaspra Hamalainena. Szczególnie łzy tego pierwszego mogą wzruszyć każdego kibica Legii...

• Dzień dobry Państwu! Czas na mecz Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. Oba zespoły tym spotkaniem zainaugurują swój sezon ligowy! Na relację LIVE zaprasza Bartłomiej Modzelewski!