PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa zwyciężyła po raz dziewiąty w sezonie. W ostatnim tegorocznym domowym meczu pokonała Cracovię 2:0. Przeważyła o tym druga odsłona kiedy po golu strzelili Patryk Kun i z rzutu karnego wprowadzony Blaz Kramer.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Cracovia 2:0

W pierwszej połowie Legia miała duży problem ze stworzeniem sytuacji. Cracovia broniła się bardzo dzielnie. Momentami czyniła to całym składem we własnej szesnastce.

Od razu po przerwie Legia przeszła do ofensywy. Po wrzutce Pawła Wszołka i muśnięciu głową przez Ernesta Muciego, prowadzenie dał jej Patryk Kun. Sędzia Łukasz Kuźma początkowo odgwizdał spalonego, ale po sygnale z wozu VAR zmienił decyzję. Była to dopiero 34 sekunda drugiej odsłony, gdy wahadłowy strzelił gola na 1:0.

Legia Warszawa pożegnała pierwszego piłkarza

Cracovia w drugiej połowie grała jeszcze gorzej niż przedtem. Tak naprawdę nie stworzyła żadnego zagrożenia. Gdy mecz miał się ku końcowi, Kamil Glik sprokurował karnego. Były reprezentant Polski został nabity w rękę przez zmiennika Legii, Macieja Rosołka. Wynik ustalił inny rezerwowy, Blaz Kramer, który potem dostał kartkę i w rewanżu z Cracovią będzie pauzować z powodu ich nadmiaru.

W środę (20 grudnia) Cracovia podejmie Legię w zaległym meczu 2. kolejki. Pasy muszą się przełamać, żeby nie spędzić zimy w strefie spadkowej. Stołeczna drużyna może za to wskoczyć na trzecie miejsce, czyli przed Lecha Poznań.

Tuż po meczu Legia - Cracovia z Małopolski napłynęła smutna wiadomość. Zmarł prezes Pasów, prof. Janusz Filipiak.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Cracovia (w skali 1-6):