Legia Warszawa

0

Karabach Agdam

3

• Legia może już się skupić na lidze i Pucharze Polski. Karabach Agdam pokonuje mistrzów Polski 3:0 i zapewnia sobie grę w fazie grupowej Ligi Europy.

• Nie ma bramki honorowej dla mistrzów Polski. Po zgraniu Joela Valencii Paweł Wszołek strzela z woleja z kilku metrów, ale zablokował go Badavi Huseynov!

• Rzut rożny Legii nie przynosi zagrożenia.

• Uderzenie FIlipa Mladenovicia z rzutu wolnego spokojnie broni bramkarz Karabachu.

• Starcie Maksima Medvedeva z Joelem Valencią. Stroną atakującą był zawodnik Karabachu, ale to on ucierpiał. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Elvin Jafarguliyev zmienia kontuzjowanego Owusu Kwabenę.

• Shakhrudin Magomedaliyev spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony Filipa Mladenovicia. Tomas Pekhart jakby bez wiary patrzył na tę akcję, stojąc kilka metrów od bramkarza Karabachu.

• Przerwa w grze Urazu w starciu z zawodnikiem Legii nabawił się Maksim Medvedev. Chwilę pokuśtykał, ale może grać dalej.

• Filip Ozobić kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Jaime Romero.

• Joel Valencia na lewej stronie. Chciał podać na 25. metr do Luquinhasa, ale to było tak czytelne, że Abbas Huseynov przejmuje piłkę.

• Tu już nie ma co zbierać. Owusu Kwabena radzi sobie na skrzydle z trzema legionistami, po czym podaje w pole karne do Filipa Ozobicia. Ten przyjął piłkę, popatrzył i mierzonym uderzeniem przy prawym słupku wpisać się na listę strzelców.

• GOL DLA KARABACHU! FILIP OZOBIĆ!!!

• Michał Karbownik próbował przedrzeć się środkiem. Siła złego na jednego - nie poradził sobie z trzema rywalami.

• Bartosz Kapustka schodzi, Michał Karbownik wchodzi.

• Za Domagoja Antolicia pojawia się Luquinhas.

• ABDELLAH ZOUBIR PODWYŻSZA PROWADZENIE

• Mahir Emreli zmienia Abdellaha Zoubira.

• Ależ zabawaił się teraz w polu karnym Legii Abdellah Zoubir. Jak juniora ograł Josipa Juranovicia, by z "siatką" pokonać Artura Boruca

• Filip Ozobić z dziecinną łatwością wywalczył piłkę w środku pola i zdecydował się na strzał z ok. 30 metrów. W środek bramki, czym ułatwił interwencję Arturowi Borucowi.

• Już troszkę ożywienia po stronie gospodarzy po wejściu Pawła Wszołka. Co prawda najpierw był na spalonym, ale po chwili zapoczątkował akcję, po której Legia miała rzut rożny.

• Paweł Wszołek zmienia Rafaela Lopesa.

• Rzut rożny dla gości. Legioniści radzą sobie, wybijając na uwolnienie.

• Żółtą kartką upomniany Igor Lewczuk za faul.

• Bramka dla gości wisiała w powietrzu i w końcu padła! Po wyrzucie z autu Maksima Medvedeva Owusu Kwabema podaje na dalszy słupek do Patricka Andrade, który z bliska pokonuje Artura Boruca

• GOL DLA KARABACHU. PATRICK ANDRADE!!!

• "Wielbłąd" Joela Valencii o mały włos nie wykorzystał Owusu Kwabena. Jego strzał broni jednak Artur Boruc!!!

• Legia zaczyna drugie trzy kwadranse. Po chwili mistrzowie Polski mają rzut wolny i rożny. Karabach radzi sobie bez problemu.

• Z dobrych wiadomości Lech awansował do fazy grupowej Ligi Europy po pokonaniu Charleroi 2:1 i grając w osłabieniu w ostatnich kilkunastu minutach.

Jeżeli chodzi o Legię... Gdyby nie Artur Boruc, to w pierwszej połowie byłoby po meczu. Jednak 65-krotny reprezentant Polski uratował mistrzów Polski w kilku groźnych sytuacjach i są szanse, byśmy mieli kolejną polską ekipę w LE. By tak się stało, trzeba coś zdziałać z "przodu". Bo strzał Joela Valencii i próba Filipa Mladenoicia to zdecydowanie za mało.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Legia bezbramkowo remisuje z Karabachem; głównie dzięki Arturowi Borucowi, który zanotował kilka wysokiej klasy interwencji

• Żółtą kartką upomniany Bartosz Ślisz za faul.

• Tobias Stieler dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• Źle rozegrany rzut wolny Legii zapoczątkował kontrę Karabachu. Przerwał ją artosz Kapustka zagraniem na 40 metrów... do Artura Boruca.

• Dwójkowa akcja Josipa Juranovicia z Bartoszem Kapustka. Po centrze drugiego z wymienionych niepewnie zachowała się obrona gości. Rzut rożny i po nim Filip Mladenović zdecydował się na strzał z dystansu - po interwencji hakhrudin Magomedaliyeva kolejny korner

• Nerwowo pod bramką Legii! Ivan Juranović nie widział co zrobić z piłką. Dopada do niego piłkarz Karabachu, ale jest rzut rożny. Po chwili spalony.

• Domagoj Antolić zagrywa od razu na wolne pole do Tomasa Pekharta. Ten nie zdołał opanować piłki, Krótko po przechwycie strata.

• prawą stroną ruszył Bartosz Kapustka. Faulem jego rajd przewał Maksim Medvedev. Kartki nie ma.

• Po rzucie rożnym Joel Valencia uderza z pola karnego w środek bramki, ale hakhrudin Magomedaliyev miał problem! W siatkarskim stylu odbija piłkę do boku, by nie było dobitki! To była najlepsza okazja Legii w tym spotkaniu!

• Z kontrą próbowała wyjść Legia. Skończyła się ona kilka metrów za linią środkową.

• 70. minuta w Belgii. Charleroi - Lech 1:2 (Fall - Ramirez, Puchacz)

• Ręką 30 metrów od własnej bramki zagrał Domagoj Antolić. Po rzucie wolny sędzia dopatrzył się faulu zawodnika Karabachu.

• Kolejny celny strzał gości. Tym razem Abdellaha Zoubira. piłka w rękawicach Artura Boruca.

• Anemiczne uderzenie Filipa Ozobicia. Pewnie interweniuje bramkarz Legii. Po chwili Tomas Pekhart na spalonym.

• Uros Matić uderza za pola karnego w lewy dolny róg. Wyciągnięty jak struna Artur Boruc broni!

• Artur Boruc z trudem odbija piłkę po uderzeniu Abdellaha Zoubira!

• A teraz z lewej flanki centrował Filip Mladenović. Przeciągnięte zagranie "przecina" pole karne Karabachu.

• Lewą stroną próbowali zaatakować mistrzowie Polski. Czujni Azerowie na to nie pozwolili.

• Po chwili prostopadłe podanie na wolne pole do ghańskiego napastnika. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Owusu Kwabena zbiega z prawej strony w pole karne Legii. Zagrywa na dalszy słupek, gdzie po interwencji obrońcy Legii jest korner. Bez zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

• Na gwizdek Tobiasa Stielera ze środka zaczynają goście!

• Czas na losowanie stron. Kapitanami są Artur Jędrzejczyk i Maksim Medvedev.

• Przy dźwiękach "Snu o Warszawie" obie ekipy wychodzą na murawę! Szkoda, że nie ma kibiców na trybunach...

• Sędzią głównym jest Niemiec Tobias Stieler. Na liniach będą mu pomagać Christian Gittelmann i Rafael Foltyn. Sędzią technicznym jest za to Daniel Schlager.

• W sezonie 2010/11 Azerowie wyeliminowali Wisłę Kraków (3:2, 1:0), a cztery lata później poradzili sobie z Piastem Gliwice (2:1 i 2:2).

Czy dzisiaj, w myśl przysłowia "do trzech razy sztuka", górą będą mistrzowie Polski?

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak - Walerian Gwilia, Michał Karbownik, Luquinhas, Maciej Rosołek, Mateusz Wieteska, Paweł Wszołek.

• Mamy bardzo dobrą informację z Belgii. Do przerwy Lech prowadzi z Charleroi 2:0! Bramki dla Kolejorza strzelili Dani Ramirez (34') i Tymoteusz Puchacz (41')

• Czy dzisiaj będzie polski wieczór?

• Rezerwowi Karabachu: Emil Balayev - Rahil Mammadov, Jaime Romero, Toral Bayramov, Ismayil Ibrahimli, Elvin Jafarguliyev, Mahir Emreli.

• Tradycyjnie przed pierwszym gwizdkiem sędziego odsyłam do zapowiedzi:

• Na relację NA ŻYWO z meczu mistrzów Polski i Azerbejdżanu zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• TO JEST TEN DZIEŃ! Za pół godziny Legia zmierzy się z Karabachem Agdam, którego stawką jest zapewnienie sobie gry w fazie pucharowej Ligi Europy! Dawno w tych rozgrywkach nie było polskiej ekipy, a dzisiaj mogą zakwalifikować się do nich dwie, bowiem od godz. 19 Lech gra na wyjeździe z belgijskim Charleroi!