Legia Warszawa 1 - 0 Jagiellonia Białystok

Legia Warszawa

1

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec! Legia z przełamaniem! Wymęczyła skromną wygraną z Jagiellonią Białystok. Dziękujemy za uwagę.

• Sikibicki głową na swoją bramkę, Boruc wyciągnął się jak długi i sparował piłkę do boku!

• Z wolnego wrzucał Mystkowski, piłkę głową nad bramką przeniósł Żyro.

• Sędzia dorzucił aż 9 minut.

• Strzał głową Puerto po rzucie rożnym przechodzi tuż obok bramki Boruca!

• Wchodzi za niego Andre Martins.

• Problemy ze zdrowiem Luquinhasa.

• Celny strzał Trubehy do protokołu, ale to Boruca nie mogło zaskoczyć.

• Andrzej Trubeha w miejsce Prikryla.

• Pekhart wślizgiem umieszcza piłkę w siatce, ale dogrywający Josue był na spalonym! I zdaje się, że Czech również.

• Niezbyt dobre zagranie do Dziekońskiego, którego mocno postraszył Pekhart.

• Bartłomiej Wdowik za Nasticia.

• Prikryl chyba przypadkowo spadł na nogę Luquinhasa, który wybijał piłkę wślizgiem. Kolejna kontuzja w zespole Legii?

• Ogromny błąd Boruc przy wyjściu do piłki na 16. metr! Szczęśliwie dla gospodarzy strzał Prikryla zablokował jeden z obrońców Legii.

• Piłka w siatce Legii! Ale bramka głową nieuznana. Na spalonym Puerto!

• Żółta kartka dla Luquinhasa za faul na Olszewskim.

• Strzał Luquinhasa prosto w Michała Pazdana, który mocno to odczuł.

• Strzał w środek bramki Fedora Cernych, ale pewnie broni Boruc.

• Tomas Pekhart w miejsce Rose'a.

• A Przemysław Mystkowski za Prikryla.

• Miłosz Matysik w miejsce Augustyna.

• Jest duży problem z Rosem, który mocno krwawi.

• Fatalnie wyglądające zderzenie głowami. Rose wyskoczył wysoko i wpadł prosto w Augustuna.

• Żyro ładnie tyłem do bramki, zagrał do Romanczuka, a ten z 18 metrów celnie strzelił na bramkę Boruca.

• Ładnie Mladenović wypuścił Emrelego, lecz Azer przegrał pojedynek z Augustynem.

• Boruc najpierw dał się objechać Prikrylowi, by za moment wybić piłkę na róg. Ale i tak była pozycja spalona.

• Po wrzutce z rogu musnął piłkę głową Hołownia, ale nic więcej z tego rozegrania nie wyszło.

• Żółta kartka dla Romanczuka.

• Kompletnie nieudana próba strzału Emrelego, który zauważył wysuniętego Dziekońskiego.

• I co ciekawe Lindsay Rose w miejsce Johanssona. Czyżby uraz Szweda?

• Paweł Olszewski wszedł za Bidę.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy.

• Bramka uznana, Legia na prowadzeniu.

• VAR sprawdza tę sytuację, czy nie było przypadkiem spalonego Emreliego.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Piłkę wrzuconą przez Mladenovicia zgrał głową w okolice słupka Mateusz Wieteska, a akcję zamknął na wślizgu rezerwowy Johansson!

• GOOOOOOL!!! JOHANSSON!! LEGIA OTWIERA WYNIK!!

• Fantastyczny strzał Josue zmierzający w okienko i kapitalnie broni jedną ręką Xavier Dziekoński!

• Kolejny świetny przechwyt Romanczuka i w rezultacie rzut wolny dla Jagiellonii.

• Poprzeczka! Josue ładnie mierzył lewą nogą z rzutu wolnego.

• Szansa dla Legii! Emreli przepchnął Augustyna, ale lekkim strzałem w zasadzie nabił w nogi bramkarza Jagi. Tylko róg.

• Prikryl ukarany kartką.

• Błąd Mateusza Hołowni. Bida posłał świecę na sam środek szesnastki, skiksował przy strzał Mateusz Żyro.

• Piłka do Mladenovicia na lewą stronę pole karnego, strzał Serba jednak zablokowany.

• Koncertowo Mahir Emreli zepsuł akcję w przewadze Legii. Była szansa na lepsze rozegranie.

• Kiks Yuriego Ribeiro, ale na szczęście dla Legii Tomas Prikryl źle wrzucał na dalszy słupek.

• Filip Mladenović na czystej pozycji przed polem karnym, długo mierzył i w końcu uderzył nad poprzeczką!

• Nastić z pierwszej piłki ze skrzydła w pole karne. Akcję zamykał Bartosz Bida, ale nie przymierzył w światło bramki.

• Niezła akcja Legii, którą napędził Luquinhas, ale w decydującej fazie źle technicznie zagrał Josue.

• Bardzo niedokładny strzał Luquinhasa.

• Taras Romanczuk wybija piłkę zmierzającą do bramki po strzale głową!

• W ostatniej chwili obrońca Legii przeciął prostopadłe podanie na prawe skrzydło.

• Wchodzi na plac Mattias Johansson.

• Zmiana jednak będzie konieczna. Jędrzejczyk został po prostu staranowany i chyba bark nie wytrzymał.

• Służby medyczne już przy kapitanie Legii.

• Bardzo niebezpieczny faul na Arturze Jędrzejczyku! Kartka dla Bojana Nasticia.

• Przed polem karnym znalazł się Mateusz Wieteska, oddał strzał, który został zablokowany. Będzie róg.

• Mistrzowie Polski od pierwszych minut starają się "usiąść" na rywalu i zdobyć bramkę.

• Początek spotkania.

• Rezerwowi Jagiellonia: Jasionek, Mystkowski, Bitok, Trubeha, Olszewski, Tabiś, Wdowik, Matysik, Toporkiewicz

• Rezerwowi Legia: Miszta, Johansson, Martins, Pekhart, Włodarczyk, Rose, Kisiel, Ciepela

• Jagiellonia nie przegrała od trzech spotkań. W poprzedniej kolejce ograła Wisłę Kraków (3:1) i na koncie ma 12 punktów więcej od najbliższego rywala.

• Czy potężny kryzys zostanie zażegnany w starciu z Jagiellonią? Przesłanek ku temu jest niewiele. Legioniści w nogach mają czwartkowe spotkanie z Leicester City (1:3). Co gorsza, w Anglii stracili swojego najskuteczniejszego w PKO Ekstraklasie strzelca - Ernesta Muciego. Albańczyk uszkodził staw skokowy i do końca roku wypadł z gry. Legii nie pomogą także kontuzjowani Maik Nawrocki, Lirim Kastrati czy Rafael Lopes. Do bramki ma za to wrócić Artur Boruc.

• Licznik ligowych porażek Legii wskazuje liczbę 10. Tak fatalnych statystyk nie posiada żaden inny zespół. W tabeli Wojskowi zajmują przedostatnie miejsce z identycznym dorobkiem co "czerwona latarnia" z Łęcznej. Przed tygodniem w Zabrzu mistrz Polski przegrał siódme spotkanie z rzędu. W ten sposób wyrównał niechlubny rekord z... 1936 roku, kiedy spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej.

• Witamy. Mistrz Polski notuje serię siedmiu ligowych porażek z rzędu. Opłakaną formę Legii postara się wykorzystać Jagiellonia. Zespół Ireneusza Mamrota do tej pory na wyjeździe wygrał tylko raz. Początek meczu o godzinie 17:30. Relacja na żywo w GOL24.pl!