PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

Legia Warszawa

2

Cracovia

0

• Koniec meczu! Znamy nowego Mistrza Polski! Trofeum po roku przerwy wraca do Warszawy, a Legia sięga po swój 14 tytuł w historii zrównując się tym samym z Górnikiem Zabrze, Ruchem Chorzów i Wisłą Kraków!

• Już za chwilkę Legia oficjalnie zostanie Mistrzem Polski sezonu 2019/2020!

• Mateusz Cholewiak ogląda jeszcze żółtą kartkę.

• Maciej Rosołek melduje się na murawie, a swój występ zakończył Walerian Gwilia.

• Świetna akcja Legii. Szybka wymiana podań, ale niezakończona strzałem na bramkę.

• Zbyt długo czekał z oddaniem strzału Tomas Pekhart. Kamil Pestka zdążył wybić mu piłkę.

• Aż 8 minut dolicza sędzia do tego meczu.

• Zakotłowało się pod bramką Legii. Pelle uderza jednak bardzo niecelnie.

• Bartosz Slisz ukarany żółtą kartką.

• Bardzo podobna akcja do tej bramkowej! Waleriana Gwilia tym razem nieznacznie się pomylił!

• Thiago wchodzi, a schodzi Mateusz Wdowiak.

• Leży na murawie jeden z zawodników Legii. Sędzia słucha podpowiedzi czy aby nie było przewinienia w polu karnym Cracovii.

• Mateusz Cholewiak wchodzi na boisko, w miejsce Luquinhasa.

• Całą zasługę w tej akcji trzeba przypisać Bartoszowi Sliszowi! Młody pomocnik znakomicie odebrał piłkę, podał Gruzinowi, a ten idealnie przymierzył i pokonał Lukasa Hrosso!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Walerian Gwilia!

• David Jablonsky wchodzi na murawę, a schodzi z niej Florian Loshaj.

• Długo ciągnął piłkę Walerian Gwilia, wyłożył ją Antoliciowi, ale Chorwat trafił w rywala.

• Jarosław Przybył wznawia grę.

• Kibice Legii Warszawa rozpoczęli pokaz pirotechniczny. Mamy chwilową przerwę w grze.

• Bardzo pewna interwencja Radosława Cierzniaka, który odbija strzał Loshaja!

• Ivan Fiolić zmienia Sylwestra Lusiusza.

• Świetna akcja Pawła Wszołka! Skrzydłowy Legii minął rywali i stanął do sytuacji sam na sam! Trafił jednak prosto w bramkarza.

• Tym razem Luis Rocha trafia prosto w mur.

• Domagoj Antolic faulowany tuż przed polem karnym rywala! Będzie groźna okazja na zdobycie drugiego gola dla Legii.

• Cracovia próbuje dośrodkowań w pole karne Legii, ale na razie nie przynosi to żadnego efektu.

• Było bardzo blisko! Znowu świetnie dograł Paweł Wszołek, uderzył Luquinhas, ale trafił w Michała Helika.

• Strzał Bartosza Slisza. Piłka po rykoszecie ląduje za bramką i Legia będzie miała rzut rożny.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Koniec pierwszej połowy! Legia przeważa i zasłużenie prowadzi w tym meczu. Czy uda im się utrzymać ten wynik i zapewnić sobie mistrzostwo?

• Artur Jędrzejczyk uderza głową z bliskiej odległości, ale trafia prosto w bramkarza gości.

• Jak on tego nie trafił!? Walerian Gwilia nie trafił w piłkę będąc na 5 metrze od bramki!

• Walerian Gwilia dogrywa w pole karne, ale Luquinhas został skutecznie zablokowany.

• Odważna akcja Mateusza Wieteski. Stoper Legii ruszył do przodu, minął kilku rywali, ale już nie zdołał dokładnie podać.

• Tomas Pekhart pakuje piłkę do bramki, ale wcześniej Paweł Wszołek wyjechał z futbolówką za linię końcową.

• Jeszcze zamieszanie w polu karnym Cracovii. Wszystko zakończył Antolić strzałem prosto w ręce bramkarza Cracovii.

• Co za strzał Luisa Rochy! Portugalczyk huknął z rzutu wolnego i trafił prosto w słupek!

• Mateusz Wdowiak ukarany żółtą kartką.

• Świetne uderzenie Domagoja Antolicia! Lukas Hrosso odbił piłkę, a Tomas Pekhart nie trafia w nią z 5 metra!

• Świetna interwencja Radosława Cierzniaka! Doświadczony golkiper wyciągnął strzał swojego kolegi praktycznie z samej linii bramkowej! Ależ to byłby samobój!

• Arbiter wyciąga żółtą kartkę i pokazuje ją Pawłowi Wszołkowi.

• Kolejna świetna akcja prawym skrzydłem Legii Warszawa. Tym razem jednak Wszołek dograł zbyt mocno.

• Sędziowie VAR sprawdzali jeszcze czy aby nie było spalonego. Po wnikliwej analizie Jarosław Przybył wskazał na środek boiska!

• Świetne dośrodkowanie Pawła Wszołka, prosto na głowę czeskiego napastnika, który spokojnie pokonuje bramkarza Cracovii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Pekhart zdobywa bramkę!

• Próba sprytnego podania w wykonaniu Luquinhasa. Walerian Gwilia został uprzedzony przez defensora Cracovii.

• Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Pawła Wszołka. Żaden z jego kolegów nie był w stanie przeciąć tego podania.

• Zarówno Aleksandar Vuković jak i Michał Probierz oglądają żółte kartki za żywą dyskusję z arbitrem technicznym.

• Florian Loshaj przerwał kontratak Luquinhasa i za to zagranie zostaje ukarany żółtą kartką.

• Luis Rocha przegrywa pojedynek z rywalem. Legia traci szansę na zagrożenie bramki gości.

• Kolejny słaby strzał na bramkę Cierzniaka. Tym razem próbował Florian Loshaj .

• Andre Martins nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się Bartosz Slisz.

• Fatalne uderzenie Lusiusza. Piłka wylądowała w trybunach.

• Andre Martins ukarany żółtą kartką.

• Świetna akcja Legii, która powinna zakończyć się groźnym strzałem!

• Luquinhas wpadł między obrońców Cracovii. Brazylijczyk został jednak świetnie powstrzymany.

• Próba prostopadłego podania Antolicia do Karbownika. Zabrakło jednak dokładności i od bramki zacznie Hrosso.

• Jarosław Przybył daje znak do rozpoczęcia meczu!

• Zawodnicy obu drużyn czekają już na pierwszy gwizdek!

• Do bramki Legii Warszawa wskakuje dzisiaj Radosław Cierzniak. Doświadczony golkiper po raz pierwszy w tym sezonie zagra w Ekstraklasie. Zmienia Wojciecha Muzyka, który nie wykorzystał swojej szansy w 100%.

• We wtorek obie drużyny już się ze sobą zmierzyły. W półfinale Pucharu Polski górą była Cracovia, która pewnie pokonała Legię 3:0 i zapewniła sobie awans do finału. Dzisiaj ekipa Aleksandara Vukovicia ma atut swojego boiska. Czy to wystarczy do zwycięstwa?

• Legia już dwukrotnie mogła zapewnić sobie tytuł Mistrza Polski. W meczach z Piastem i Lechem się nie udało. Dzisiaj znowu wystarczy tylko remis, aby odzyskać upragnione przez wszystkich w Warszawie trofeum.

• Dzień dobry Państwu! Serdecznie zapraszamy na relację LIVE z meczu Legii Warszawa z Cracovią!