PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Legia Warszawa

1

Cracovia

0

• Koniec! Legia rzutem na taśmę pokonuje Cracovię i wskakuje na pozycję lidera! Teraz Wojskowi mają trzy punkty przewagi nad Lechią i to oni są teraz bliżej mistrzostwa Polski!

• Zmiana w Legii. Carlitos żegnany brawami, a w jego miejsce wchodzi Cafu.

• Oleksiej Dytatev zmienia Sergiu Hance.

• Michal Siplak ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Carlitos pewnie zamienia karnego na gola! Co to jest za historia!

• Rzut karny dla Legii! Michał Helik fauluje Remy'ego!

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Luis Rochy. Legia marnuje dogodną okazję, a Carlitos jest wściekły na swojego klubowego kolegę.

• 5 minut doliczył Bartosz Frankowski.

• Bardzo pewna interwencja Remy'ego. Francuz naprawił swój błąd.

• Faul Remy'ego pod polem karnym Legii. Będzie groźna okazja dla gości.

• Radosław Cierzniak świetnie interweniuje przy dośrodkowanie rywali.

• Kasper Hamalainen schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Sandro Kulenović.

• Sergiu Hanca uderzył z 16 metra i trafił prosto w Radosława Cierzniaka.

• Hamalainen dostał idealnie podanie na głowę, ale jego strzał był zdecydowanie zbyt słaby.

• Bardzo niepewne interwencja Siplaka. Było blisko gola samobójczego.

• 16501 widzów zasiadło dzisiaj na stadionie Legii Warszawa.

• Dominik Nagy zmienia Sebastiana Szymańskiego.

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika Legii. Tym razem ukarany Luis Rocha.

• Mateusz Wdowiak opuszcza boisko. W jego miejsce melduje się Damian Dąbrowski.

• Andre Martins został ukarany żółtą kartką.

• Drugi raz zadrżała poprzeczka bramki Peskovicia! Tym razem huknął Iuri Medeiros! Ależ pecha ma dzisiaj Legia!

• Mamy przerwę w grze, gdyż Michal Pesković ucierpiał przy jednym ze starć. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Czy decyzja sędziego była prawidłowa?

• Strzał Hamalainena z 16 metrów został zablokowany i gospodarze mają rzut rożny.

• Bartosz Frankowski obejrzał sytuację i podtrzymał decyzję swojego asystenta. Nie ma gola.

• Iuri Medeiros świetnie uderza z 16 metrów i pakuje piłkę do bramki, ale sędzia stwierdził, że Szymański absorbował uwagę bramkarza i był spalony!

• Jak to się nie skończyło golem!? Vesović dograł idealnie na nogę Szymańskiego, który z 7 metrów trafia prosto w bramkarza Cracovii!

• Sebastian Szymański znalazł miejsce na strzał, uderzył po długim rogu, ale świetnie broni Pesković! Było blisko!

• Javi Hernandez zamykał akcję swojej drużyny strzałem z woleja! Piłka ostatecznie ląduje w trybunach...

• Przeciągnięte dośrodkowanie Vesovicia. Gdyby zagrał troszkę dokładniej to Carlitos miałby świetną okazję.

• Mocno bita piłka przez Szymańskiego. Nikt z jego kolegów nie zdołał jednak wbić jej do bramki.

• Świetna wymiana podań "Z pierwszej piłki" zawodników Legii. Cała akcja kończy się jednak słabym strzałem Vesovicia.

• Filip Piszcze nie wyszedł na drugą połowę. Zmienił go Javi Hernandez.

• Wracamy na Łazienkowską! Czas na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej części meczu. Brakuje nam goli, ale też przede wszystkim sytuacji 100%. Remis jak najbardziej zasłużony, ale czekamy z niecierpliwością na drugie 45 minut!

• William Remy musiał naprawić błąd Luisa Rochy i Francuz ogląda żółtą kartkę.

• Słabiutkie dośrodkowanie Szymańskiego i Cracovia przejmuje piłkę.

• Mateusz Wdowiak przerwał akcję Marko Vesovicia i Legia będzie miał szansę na dośrodkowanie.

• 3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa tego meczu.

• Sergiu Hanca huknął w stronę bramki, ale jego strzał został zablokowany.

• Artur Jędrzejczyk agresywnie atakuje Filipa Piszczka i doświadczony obrońca ogląda żółty kartonik.

• Filip Piszczek fauluje pod swoim polem karnym Luisa Rochę. Napastnik Cracovii zostaje ukarany żółtą kartką.

• Znowu okazja Airama Cabrery, tylko że tym razem świetnie interweniuje Cierzniak!

• Dobre uderzenie z woleja Cabrery! Zabrakło bardzo niewiele, a Cierzniak dostałby piłkę "za kołnierz"

• Nieudana próba Medeirosa. Piłka ląduje w trybunach.

• Kasper Hamalainen wpadł w pole karne, tylko że jego dogranie zostało zablokowane! Na piłkę czekał już Carlitos, który mógłby ją skierować do pustej bramki!

• Kontratak Cracovii zostaje przerwany przez świetną interwencję Williama Remy.

• Dobra wymiana podań przez zawodników gospodarzy. Zabrakło tylko dokładnego dogrania do Szymańskiego, który wbiegał w pole karne Cracovii.

• Cracovia długo utrzymuje się przy piłce, tylko że nic z tego nie wynika.

• Dobra interwencja Radosława Cierzniaka po dośrodkowaniu Wdowiaka.

• Filip Piszczek jednak wraca do gry. Wygląda to wszystko niezbyt dobrze, ale napastnik Cracovii zakomunikował trenerowi, że chce wrócić na murawę.

• Na razie Cracovia gra w 10. Filip Piszczek nie będzie mógł kontynuować gry i zaraz zostanie zmieniony.

• Filip Piszczek zderzył się przypadkowo z Domagojem Antoliciem i teraz potrzebuje pomocy medycznej.

• Fatalny błąd Artura Jędrzejczyka, który podał prosto do rywala. Reprezentant Polski ma szczęście, że zawodnik Pasów nie zdołał tego wykorzystać!

• Ależ bomba Andre Martinsa! Portugalczyk huknął i trafił prosto w poprzeczkę! Bramka do tej pory drży! Co to by była za bramka!

• Kompletnie nieudany strzał Sebastiana Szymańskiego. Piłka poszybowała wysoko ponad bramkę.

• Faul na Carlitosie na 17 metrze od bramki Cracovii! Będzie bardzo groźna okazja dla gospodarzy!

• Zagranie ręką Filipa Piszczka. Stracona szansa na zdobycie gola.

• Pierwsza groźna okazja gospodarzy! Carlitos dograł na głowę Hamalainena, tylko że Fin nie trafił czysto w piłkę.

• Bartosz Frankowski daje znak do rozpoczęcia meczu!

• Oba zespoły wychodzą na murawę! Zaraz zobaczymy przywitanie kapitanów, którymi są dzisiaj Artur Jędrzejczyk oraz bardzo dobrze znany przy Łazienkowskiej Janusz Gol.

• W Legii Mateusz Wieteska dołączył do kontuzjowanych Michała Kucharczyka, Radosława Majeckiego i Adama Hlouska. Lepiej sytuacja wygląda w Cracovii, gdyż Michał Probierz nie może skorzystać tylko i wyłącznie z Marcina Budzińskiego.

• Legia ma dzisiaj podwójną motywację. Może pierwszy raz od bardzo dawna wskoczyć na pozycję lidera, po tym jak Lechia przegrała dzisiaj swój mecz 0:2. Problematyczny może być fakt, że ze składu wypadł chwalony ostatnio Mateusz Wieteska. Młody obrońca został zmieniony przez doświadczonego Williama Remy'ego.

• Oba zespoły są w znakomitej formie. Legia w ostatnich 5 meczach zdobyła 12 punktów, natomiast Cracovia o 3 oczka mniej. Ostatni pojedynek tych drużyn przy Łazienkowskiej zakończył się zwycięstwem Pasów. Jak będzie dzisiaj?

• Dobry wieczór! Czas na kolejny sobotni pojedynek Lotto Ekstraklasy! Rozpędzona Legia Warszawa gości na własnym stadionie również rozpędzoną Cracovię! Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Modzelewski!