• Blaz Kramer ukarany żółtą kartką.

• I mamy jeszcze jedną zmianę. Filip Marchwiński, w jego miejsce Artur Sobiech.

• Mamy jeszcze jedną zmianę w Legii. Ernest Muci zszedł. Na placu Blaz Kramer.

• Zmiana w Legii. Josue schodzi, w jego miejsce Maciej Rosołek.

• Legia przed szansą z rzutu wolnego. Pod bramką Lecha ustawionych kilku piłkarzy gospodarzy.

• Zmiana w drużynie gości. Kristoffer Velde zakończył zawody. Zastąpił go Filip Szymczak.

• Żółta kartka, ukarany Steve Kapuadi.

• Fajna akcja Legii, dogranie w pole karne, ale zdjęta piłka niemalże z głowy Pawła Wszołka. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Mamy zmianę i w Lechu. Zszedł Adriel Ba Loua, w jego miejsce Filip Wilak.

• ...wszedł także Marc Gual. Murawę opuścił Tomas Pekhart.

• Zmiany w Legii. Zszedł Patryk Kun, w jego miejsce Gil Dias...

• Wpadł teraz w rywala Patryk Kun, ale arbiter nie ukarał go kartką.

• lech

• Mikael Ishak ogląda żółtą kartkę. Sfaulowany Bartosz Slisz.

• Było bardzo groźnie! Z akcją Legia, nie zamknął tego Tomas Pekhart. Piłkę złapał Bartosz Mrozek.

• I znów z atakiem Legia. W pole karne Josue, piłka opuściła linię końcową.

• Z akcją Legia. Dogranie w pole karne, próbował uderzać głową Artur Jędrzejczyk, piłka wybita i przed szansą Legia z rzutu rożnego.

• Kartka dla piłkarza Lecha. Ukarany Radosław Murawski.

• Do końca pół godziny gry. Czy zobaczymy w tym meczu trafienia?

• W opresji piłkarze Lecha. Długa piłka w wykonaniu Legii, nie przedarł się Ernest Muci, choć mogło być groźnie.

• Legia z próbą ataku po zagraniu długą piłką, ale przejęli zawodnicy Lecha.

• Zaskoczyli goście. Mikael Ishak próbował się przedrzeć, ale czujnie piłkarze Legii.

• Legia przed szansą z rzutu wolnego.

• Było groźnie! Niezła sytuacja dla Lecha po rzucie rożnym, ostatecznie interweniował Kacper Tobiasz. Dobre zachowanie bramkarza gospodarzy.

• Mogło być groźnie! Adriel Ba Loua wpadł w pole karne Legii, ale akcja przerwana, piłkarz Lecha faulował.

• I rozpoczęliśmy drugą połowę!

• Koniec pierwszej odsłony. Na przerwę schodzimy z bezbramkowym remisem.

• Faulowany Radosław Murawski. Zacznie Lech od rzutu wolnego.

• Z ciekawą kontrą wyszła Legia, ale rajd Ernesta Muciego przerwany. Arbiter nie pokazał kartki, gramy dalej.

• Zagramy o 4 minuty dłużej w pierwszej połowie.

• legiaa

• Radość nie trwała jednak długo... gol dla Legii nieuznany. Spalony! Trafił Ernest Muci, ale wcześniej Artur Jędrzejczyk złapany na spalonym.

• GOOOOOOOOOOL!

• Zawrzało teraz między piłkarzami. W rolach głównych Artur Jędrzejczyk. Arbiter ostudził zapędy obu drużyn, gramy dalej.

• Po raz kolejny przerwa w grze. Kolejny piłkarz Lecha ucierpiał, tym razem Barry Douglas. Czy dojdzie do zmiany?

• Wybrzmiał gwizdek arbitra. Mamy faul, na murawie leży Mikael Ishak.

• Legia cały czas przy piłce. Trwa długi atak "Wojskowych".

• Patryk Kun zamykał podanie w pole karne Lecha, ale niecelnie dograł były pomocnik Rakowa.

• Paweł Wszołek z próbą dogrania w pole karne, ale interwencja obrońców Lecha i mamy rzut rożny. Szansa dla Legii.

• Trwa napór gospodarzy. Czy wkrótce padnie gol na 1:0?

• Ciekawa próba Legii. Uderzał Ernest Muci, ale strzał obok bramki.

• Lech Poznań przy piłce. Konstruują długi atak zawodnicy gości.

• Wygląda na to, że będzie zmiana. Na murawie leży Joel Pereira.

• Ależ akcja Legii! Najpierw uderzał Paweł Wszołek, piłka wypluta, poprawić chciał Tomas Pekhart, ale nerwowo obrońcy Lecha i mamy korner.

• Joel Pereira teraz w pole karne, ale przeczytali ten atak gości zawodnicy Legii. Piłka poza polem karnym gospodarzy.

• lech

• Tomas Pekhart przekroczył przepisy. Napastnik Legii ukarany żółtą kartką.

• Bardzo nieostrożnie teraz Radosław Murawski. Było blisko straty, ostatecznie udało się Lechowi uniknąć wpadki.

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Niezła praca Artura Jędrzejczyka na skrzydle.

• Kristoffer Velde nie zdołał utrzymać piłki na flance, zaczną legioniści.

• Ponownie faul, arbiter przerywa grę. Legia zacznie od rzutu wolnego.

• Faul i piłka dla Lecha. Nieprzepisowo zachował się Bartosz Slisz.

• Przy futbolówce zawodnicy Lecha. Legia podchodzi wysoko, licząc na stratę rywali.

• I rozpoczęliśmy. Zaczął Lech Poznań!

• Piłkarze już na murawie. Z okazji Dnia Niepodległości jeszcze przed meczem, wybrzmi hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego.

• Do pierwszego gwizdka zostało kilka minut. Już za chwilę zaczynamy!

• Canal+ Sport screen

• Lech Poznań z kolei będzie chciał sięgnąć przy Łazienkowskiej po komplet. Ostatnie sześć meczów "Kolejorza"? Cztery wygrane, dwa remisy. Ostatni raz ekipa z Poznania przegrała w Szczecinie na początku października. Pogoń wygrała aż 5:0.

• Ostatnie dwa mecze ligowe Legii przy Łazienkowskiej to... dwie porażki. "Wojskowi" najpierw polegli w konfrontacji z Rakowem Częstochowa, a kilka tygodni później niespodziewanie przegrali ze Stalą Mielec. Do trzech razy sztuka czy przełamanie przed swoimi trybunami?

• Dzień dobry! Zapraszamy na tekstową relację LIVE z jednego hitów tej rundy jesiennej: Legia Warszawa mierzy się z Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30!

• legia

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Legia - Lech LIVE! Klasyk polskiej Ekstraklasy. Kto wygra mecz?
1/3
przejdź do galerii

Legia - Lech LIVE! Klasyk polskiej Ekstraklasy. Kto wygra mecz? ©PAP, Leszek Szymański

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE. Jedne z najbardziej elektryzujących meczów sezonu polskiej ekstraklasy to właśnie rywalizacja "Wojskowych" z "Kolejorzem". Relacje na linii Warszawa-Poznań od lat bywają szczególnie napięte, a obie drużyny przez lata rywalizowały o to, która ma wieść prym na krajowym podwórku. Gdzie oglądać? Zapraszamy na relację LIVE na GOL24 w niedzielę od godziny 17:30.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE

Jeden z najbardziej wyczekiwanych meczów w polskiej ekstraklasie odbędzie się już w niedzielę o 17:30. Na stadion w Warszawie przy Łazienkowskiej przyjdzie praktycznie cały stadion, bilety błyskawicznie się rozeszły.

Legia Warszawa do meczu z "Kolejorzem" będzie przystępować po niesamowitym boju w Lidze Konferencji z bośniackim Zrinjski Mostar (2:0). "Wojskowi" tym zwycięstwem znacznie przybliżyli się do wyjścia ze swojej grupy - do tego celu wystarczy nawet remis w następnej kolejce z Aston Villą. Do tego czasu jednak podopieczni Kosty Runjaicia będą musieli podgonić czołówkę ligi, gdyz ona nieustannie im ucieka.

Do liderującego Śląska Wrocław tracą bowiem, aż dziesięć punktów, a sami zajmują odległe szóste miejsce.

W poprzedniej kolejce nareszcie "Wojskowi" się przełamali i po czterech porażkach z rzędu w PKO BP Ekstraklasie w końcu wygrali mecz z zaprzyjaźnionym Radomiakiem Radom na wyjeździe (1:0).

Z kolei Lech Poznań oczywiście w tygodniu nie rozgrywał żadnego meczu i od weekendu mógł w spokoju przygotować się do szalgieru polskiej piłki. Sytuacja w tabeli dla "Kolejorza" jest zdecydowanie lepsza. Podopieczni Johna van den Broma zajmują miejsce tuż za podium i tracą tylko pięć "oczek" do liderującej drużyny Jacka Magiery.

Obie drużyny w zeszłym sezonie odniosły sukcesy. Legia zdobyła Puchar Polski i została wicemistrzem. Lech sięgnął po brązowy medal oraz wystąpił w ćwierćfinale Ligi Konferencji. Latem jednak w przeciwieństwie do Legii przepadł w eliminacjach.

Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań transmisja. Hit PKO Ekstraklasy na trzech kanałach. Ile kosztuje stream w internecie? [12.11.2023]

Ostatni bezpośredni mecz w Warszawie odbył się w kwietniu i zakończył remisem 2:2. Po golu strzelili Tomas Pekhart i Paweł Wszołek, a z dubletem skończył Afonso Sousa.

Mecz Legia - Lech w piętnastej kolejce poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia. System VAR będą obsługiwać Tomasz Musiał oraz Marcin Borkowski. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Radosława Siejki i Krzysztofa Myrmusa.

Kosta Runjaić, trener Legii: - Lech to dobra drużyna, która ma inny kalendarz od nas. Będzie zależało nam na tym, aby triumfować na własnym boisku. Jestem przekonany, że to będzie otwarte i wyczerpujące spotkanie. Wszyscy znają stawkę i presję, jaką za sobą niesie. Presja to jednak nasz przywilej. Musimy być na nią gotowi. Takie mecze pokazują, kto jest kim (cyt. Super Express)

John van den Brom, trener Lecha: - Jesteśmy gotowi, również fizycznie. Wiemy, co musimy zrobić. Nie jestem pewny, czy będziemy mieć mniejsze posiadanie piłki niż zwykle, gdyż to jeden z naszych ważnych elementów, dzięki któremu możemy tworzyć szanse i strzelać gole. Jedziemy do Warszawy po zwycięstwo

Mecz Legia Warszawa - Lech Poznań TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+Sport 3. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Marcin Rosłoń - Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!