• Rafał Wolski - 3
    • Mateusz Szwoch - 3 (Radosław Cielemęcki - bez oceny)
    • Mateusz Lewandowski - 3 (Davo - 3)
    • Marko Kolar - 3 (Damian Warchoł - 3)
  • Łukasz Zwoliński urwał się dwóm rywalom na lewej stronie i zwolnił, zbliżając się do narożnika.

Skorzystał z tego Piotr Lasyk, który gwiżdże po raz ostatni. Lechia Gdańsk pokonuje Wisłę Płock (1:0)

• Przewinienie Rafała Wolskiego w ofensywie.

• Davo przejmuje piłkę na 25. metrze. Zdecydowanie przeciągnął dośrodkowanie. Dusan Kuciak niespiesznie ustawia piłkę na 5. metrze.

• Z kontrą środkiem wyszli teraz piłkarze Marcina Kaczmarka. Ta została przerwana przed "szesnastką" gości.

• Radosław Cielemęcki na spalonym.

• Dalekie zagranie do Damiana Warchoła. Ten osaczony przez dwóch rywali w "szesnastce" zdołał odwrócić się z piłką i uderzyć, ale w ostatniej chwili zablokował go Jakub Bartkowski!

• Piotr Lasyk dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• [WIDEO] PUDŁO DOMINIKA FURMANA Z RZUTU KARNEGO

• ... a za Ilkaya Durmusa pojawia się David Stec.

• Kevin Friesenbichler zmienia Macieja Gajosa...

• "Nafciarze" zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy. Nie są jednak w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• DOMINIK FURMAN PRZESTRZELIŁ! POSŁAL PIŁKĘ WYSOKO NAD BRAMKĄ!!!

• Kacper Sezonienko fauluje w "szesnastce" Rafała Wolskiego! To oznacza jedno - rzut karny d'a "Nafciarzy"!

• Rafał Wolski wrzuca w pole karne do Damiana Warchoła. Ten został skutecznie uprzedzony.

• Radosław Cielemęcki zmienia Mateusza Szwocha.

• Kacper Sezonienko zmienia Conrado.

• 5 675 widzów na stadionie.

• Ładna dwójkowa akcja Damiana Rasaka kolegą. Jego strzał z woleja mija bramkę Lechii w bezpiecznej odległości.

• Goście na moment oddalili niebezpieczeństwo, ale piłkę przejął Ilkay Durmus. Jego dośrodkowanie przed bramkę nie było dokładne.

• ... po czym posyła ją w stronę dalszego słupka. Krzysztof Kamiński musnął ją tak, że przeszła za linię końcową.

• Atak Lechii przynosi rzut rożny. Rafał Pietrzak ustawia piłkę w prawym narożniku...

• Damian Rasak zmienia Kristiana Vallo.

• Płocczanie próbują atakować prawą stroną. Dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• [WIDEO] GOL ŁUKASZA ZWOLIŃSKIEGO

• Jan Biegański zmienia Maro Terrazzino.

• Lechia Gdańsk - Wisła Płock

• 8 Strzały 4
    • 3 Strzały celne 1
  • Ilkay Durmus blokowany ok. 20 metrów od bramki. Po chwili Turek za bardzo "wyjechał" z piłką za linię końcową.

• ... a za Aleksandra Pawlaka na murawie pojawia się Martin Sulek.

• ... Damian Warchoł zmienia Marko Kolara...

• Potrójna zmiana w ekipie gości: Davo zastępuje Mateusza Lewandowskiego...

• Ciekawie zapowiadała się akcja "Nafciarzy". Zepsuł ją jednak strzał zza linii 16. metra. Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki"

• Mocne zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Mateusza Lewandowskiego. Ten był na wyraźnym spalonym.

• Mateusz Szwoch upomniany żółtą kartką za to przewinienie.

• Stempel Mateusza Szwocha,; ucierpiał Łukasza Zwoliński, którym zajmuje się sztab medyczny.

• Jeszcze czekaliśmy na stanowisko z wozu VAR. Po kilkunastu sekundach sędzia wskazał na środek boiska!

• Marco Terrazzino :złamał" akcję z lewej strony do środka, po czym huknął z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitka Łukasza Zwolińskiego głową z kilku metrów znalazła drogę do siatki!

• GOL DLA LECHII! STRZELCEM ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

• Conrado zaatakował lewą stroną. Podanie pozostawiło sporo do życzenia.

• Dobre uderzenie Kristersa Tobersa z ok. 25 metrów! Krzysztof Kamiński wyciągnął się jak struna i odbija piłkę do boku!

• Drugą połowę zaczyna Lechia!

• Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lechia - Wisła Płock. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk bezbramkowo remisuje z Wisłą Płock.

• Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka Maciej Gajos główkuje obok bliższego spojenia! To mogła być piękna bramka do szatni!

• Ilkay Durmus uderza z dystansu. Na wiwat, wysoko nad bramką

• Mocne wstrzelenie piłki przez Macieja Gajosa w okolice prawego narożnika pola bramkowego. Łukasz Zwoliński nie zdołał oddać dokładnego strzału.

• Atak Lechii lewą stroną przynosi szósty rzut rożny. Odchodzące dośrodkowanie Rafała Pietrzaka, po którym nie było strzału.

• Była szansa dla Lechii. Dobre uderzenie Łukasza Zwolińskiego nie sprawiło jednak problemu Krzysztofowi Kamińskiemu. Tym bardziej, że piłka leciała w środek bramki, czyli tam, gdzie stał bramkarz gości.

• Mocne uderzenie Aleksandra Pawlaka z dystansu. Po drodze był rykoszet. Rzut rożny.

• Bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka; po chwili jeszcze jeden korner dla "Nafciarzy".

• Rafał Wolski uderza zza pola karnego. Po rykoszecie jest rzut rożny.

• 1 Strzały 1
    • 0 Strzały celne 1
  • Płaskie zagranie Conrado z lewej strony w pole karne. Najszybszy był w tym miejscu Jakub Rzeźniczak.

• Pozostaje czekać

• 52% Posiadanie piłki 48%

• Krzysztof Kamiński pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

• Mateusz Lewandowski upomniany żółtą kartką za faul na Ilkayu Durmusie.

• Dwa dośrodkowanie Jakuba Bartkowskiego w ciągu kilkunastu sekund. Za każdym razem zabrakło adresata.

• Do akcji ofensywnej podłączył się Aleksander Pawlak. Z ok. narożnika pola karnego wrzuca w pole karne, gdzie Marko Kolara uprzedzając gdańszczanie.

• Krzysztof Kamiński z problemami! Odrobinę za bardzo wyszedł przed bramkę, co mógł wykorzystać Rafał Pietrzak! Bramkarz gości zdołał się cofnąć i wypiąstkować!

• Marco Terrazzino uderza z pola karnego. Piłka odbiła się od Jakuba Rzeźniczaka i wyszła za linię końcową.

• Zdecydowane wejście Jakuba Rzeźniczaka wślizgiem. Po drodze powalił Łukasza Zwolińskiego, który przez chwilę nie podnosił się z murawy. Napastnik Lechii pokazał, że jest wszystko w porządku.

• Przechwyt Dominika Furmana ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Piłkarze Pavola Stano ruszyli do kontry, którą przerywa gwizdek sędziego - dopatrzył się przewinienia.

• W odpowiedzi atak Lechii. Lewą stroną próbował zaatakować Rafał Pietrzak. Widząc brak miejsca, wycofał bliżej środka do Macieja Gajosa, którego diagonalne zagranie w "szesnastkę" było bardzo niedokładne.

• NIE MA GOLA DLA "NAFCIARZY"!!!

Rafał Wolski przedarł się środkiem przy biernej postawie zielono-białych. Uderza w środek bramki, gdzie Dusan Kuciak "wypluwa" piłkę przed siebie! Dobitka Marko Kolara została sparowana przez bramkarza. Nawet gdyby trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej!

• Marco Terrazzino zameldował się na prawej stronie. Dwójkowa akcja z Ilkayem Durmusem została przerwana przed polem karnym Wisły.

• Po wrzutce z lewego narożnika Michał Nalepa zgrywał przed bramkę do Kristersa Tobersa. Ten nie zdołał "zamknąć" akcji.

• Jakub Bartkowski podłączył się do akcji ofensywnej. Przełożył piłkę do lewej nogi, po czym dośrodkował w pole karne. Kolejny raz kiksuje Steve Kapuadi - piłka wychodzi na rzut rożny.

• Dominik Furman zahaczony w środku pola przez Macieja Gajosa. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Zakotłowało się teraz w drugiej "szesnastce". Sytuacje wybiciem na uwolnienie wyjaśnia Mario Maloca. Po krótkim rozegraniu Aleksander Pawlak - po minięciu rywala - podaje w pole karne do Rafała Wolskiego. Ten nie sięgnął piłki.

• Nie było zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego.

• Prawą stroną urwał się Ilkay Durmus. Minął dwóch rywali, po czym wrzuca w pole karne. Tam kiksuje Steve Kapuadi w taki sposób, że piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Szybki przechwyt gospodarzy, których akcję w środku pola przerywa przewinieniem Steve Kapuadi. Faulowanym był Maciej Gajos.

• Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają "Nafciarze"!

• Kapitanami są Maciej Gajos i Jakub Rzeźniczak.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn

• Lechia: Flavio Paixao (6 goli), Łukasz Zwoliński (4), Maciej Gajos (3).
    • Wisła Płock: Davo (9), Rafał Wolski (6), Marko Kolar (3).
  • Nafciarze rundę jesienną zakończyli na piątym miejscu, tuż przed mistrzem kraju Lechem Poznań. Jeszcze w grudniu Pavol Stano zabrał drużynę na objazd Słowacji, gdzie odbyły się trzy sparingi. Kolejne gry kontrolne płocczenie rozegrali w Turcji. Z pięciu meczów na zgrupowaniu w Belek wygrali tylko jedno - z Jagiellonią Białystok (3:1).

• Skład Wisły Płock

Rezerwowi: Bartłomiej Gradecki - Adam Chrzanowski, Damian Rasak, Radosław Cielemęcki, Davo, Martin Sulek, Filip Lesniak, Damian Warchoł.

• Między rundami Lechia przeprowadziła trzy ruchy. Z Pogoni Szczecin na prawy bok obrony ściągnęła Jakuba Bartkowskiego. Z kolei atak wzmocnił nowy-stary zawodnik Austriak Kevin Friesenbichler, który ostatnio grał na Łotwie. Kadrę poszerzył też Jan Biegański. Środkowy pomocnik wrócił ze skróconego wypożyczenia do GKS Tychy. Póki co Lechii nie pomoże Jakub Kałuziński. 20-latek nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu i został odsunięty od kadry drużyny.

• Skład Lechii Gdańsk

Rezerwowi: Michał Buchalik - Henrik Castegren, Bassekou Diabate, Dominik Piła, David Stec, Kevin Friesenbichler, Jan Biegański, Kacper Sezonienko, Joel Abu Hanna.

• Ekipa z Gdańska dopiero w końcówce rundy wydostała się ze strefy spadkowej. Komfortu nie ma jednak żadnego, bo jej przewaga nad szesnastym Piastem Gliwice wynosi ledwie punkt. Na wiosnę drużyna ma zachować ligowy byt. - Zespół jest świadomy celu, a wiadomo, że będzie presja i wysiłek psychiczny - podkreśla Łukasz Smolarow, dyrektor sportowy klubu.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po Gliwicach i Warszawie przenosimy się do Gdańska, gdzie czeka nas ostatni niedzielny mecz 18. kolejki Ekstraklasy. Za 25 minut Lechia zmierzy się z Wisłą Płock. Gospodarze będą chcieli "odkuć" się za porażkę 0:3 na inaugurację sezonu.