Lechia Gdańsk

0

Pogoń Szczecin

1

• Koniec meczu! Po bramce Alexandra Gorgona w pierwszej połowie Pogoń Szczecin "dowiozła" prowadzenie do końca i wywozi komplet punktów z Gdańska!

Dzięki tej wygranej "Portowcy" wskoczyli na 6. lokatę z 10 punktami na koncie (do rozegrania mają 2 spotkania).

• David Stec z żółtą kartką.

• Szymon Marciniak dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Tomas Podstawski zmienia Sebastiana Kowalczyka.

• Santeri Hostikka zmienia Alexandra Gorgona, strzelca jedynego gola w tym meczu.

• Atak Lechii przerywa gwizdek sędziego. Dwóch piłkarzy gospodarzy było na spalonym.

• ... a za Kenny'ego Saiefa pojawia się Maciej Gajos.

• Mateusz Sopoćko zmienia Tomasza Makowskiego...

• Żółtą kartką upomniany Luis Mata za odkopnięcie piłki poza boiskiem.

• Bartosz Kopacz przerywa akcję Pogoni wybiciem piłki na rzut rożny. Gdańszczanie wychodzą cało z opresji.

• "Żółtko" na koncie Michała Nalepy. A więc obaj stoperzy Lechii muszą grać uważniej.

• Omran Haydary kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Mateusz Żukowski.

• Tomasz Makowski postawił swój stempel na nodze Luki Zahovicia. Napastnik Pogoni ucierpiał w tej sytuacji, zdecydowana żółta kartka.

• Maciej Żurawski podaje prostopadle, między dwóch rywali, w pole karne do Luki Zahovicia. Ten nie dość że nie opanował piłki, to jeszcze faulował Bartosza Kopacza.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Davida Steca z Michałem Kucharczykiem. Brakowało kropki nad "i".

• ... a Maciej Żurawski zmienia Kacpra Smolińskiego.

• Podwójna zmiana w Pogoni. Hubert Matynia schodzi, Luis Mata wchodzi...

• Kartką żółtą upomniany Damian Dąbrowski.

• ... a za Conrado pojawia się Egy Maulana Vikri.

• Podwójna zmiana w Lechii. Łukasz Zwoliński w miejsce Flavio Paixao...

• Dante Stipica wyciągnął się jak struna, by sparować atomowe uderzenie Kenny'ego Saiefa zza pola karnego. Po chwili Flavio Paixao główkuje tuż obok bramki z bliskiej odległości!

• Jarosław Kubicki próbował przedrzeć się prawą stroną, próbując wykorzystać nieobecność Huberta Matyni. Zastopował go Benedikt Zech.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Hubert Matynia. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego Pogoni.

• Z opresji bez problemu wychodzą goście. I to z kontrą - sporo metrów z piłką podholował Alexander Gorgon, który podaje do kolegi. Jego strzał został zablokowany.

• Conrado uderza z ostrego kąta i Dante Stipica paruje piłkę na rożny!

• Michał Kucharczyk zdołał opanować piłkę przed linią boczną. Na dodatek zdołał podać do Kacpra Smolińskiego, który w centrę w pole karne włożył zdecydowanie za dużo siły.

• Bartosz Kopacz upomniany żółtą kartką za faul. Ucierpiał Alexander Gorgon.

• Zupełnie nieudany strzał Michała Kucharczyka. Idealnie pasuje tu określenie "fatalne", ale...

Dusan Kuciak wznawia grę od bramki.

• Anemiczny strzał Kacpra Smolinskiego broni Dusan Kuciak.

• Druga połowa rozpoczęta!

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po trafieniu Alexandra Gorgonia Pogoń prowadzi na wyjeździe z Lechią Gdańsk (1:0).

• +1' Z pominięciem drugiej linii Michał Nalepa zagrywa w "szesnastkę" do Flavio Paixao. Ten nie zdołał opanować piłki a po chwili Tomasz Makowski uderza tuż obok prawego słupka, demolując banner reklamowy!

• Szymon Marciniak dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Przyjezdni wywalczyli stały fragment gry. Pewnie interweniuje Dusan Kuciak.

• Tomasz Makowski z dystansu na wiwat. Przynajmniej kontry nie będzie.

Benedikt Zech zmienia kontuzjowanego Mariusza Malca.

• Lechiści z uporem maniaka grają na wrzutki. Pogoń wyszła nie tylko z opresji, lecz także z kontrą. Skończyła się 10 metrów przed polem karnym piłkarzy Piotra Stokowca.

• Do intensywnej rozgrzewki ruszył Benedikt Zech. Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Przerwa w grze. Sztab medyczny "Portowców" opatruje staw skokowy Mariusza Malca.

• Goście zamknięci przed własnym polem karny. Robi się gorąco po centrach gdańszczan z bocznych sektorów. Nic z tego nie wynikło. Trzy straty, trzy odbiory, trzy (nieudane) centry.

• Kenny Saief traci piłkę na rzecz Alexandra Gorgona. Sędzia Szymon Marciniak dopatrzył się przewinienia Austriaka.

• Alexander Gorgon zrobił przewagę w środku, urywając się dwóm rywalom. Jednak jego zagranie do Luki Zahovicia... Dusan Kuciak łapie piłkę.

• Jarosław Kubicki kopie z ok. narożnika pola karnego. Piłka leniwie przeturlała się poza linię końcową.

• Karol Fila włożył ciut za dużo siły w zagranie do Omrana Haydary'ego. Ten spodziewał się podania do nogi.

• Ostro bita piłka przez Rafała Pietrzaka na środek "szesnastki", gdzie wychodzącego z bramki Dante Stipicy uprzedził... Hubert Matynia. Ten wybija piłkę na uwolnienie przed nadciągającym Flavio Paixao.

• Michał Nalepa faulowany przez Kacpra Smolińskiego tuż przy prawej linii pola karnego Pogoni. Może być groźnie.

• Conrado ruszył lewą stroną. Jego centrę blokuje David Stec.

• Luka Zahović zgrywa głową piłkę do lewej strony do Austriaka, który wbiega z nią w pole karne. Na obieg ruszył Sebastian Kowalczyk przez co Michał Nalepa zostawił przestrzeń Alexandrowi Gorgoniowi, który chciał podać na 5. metr do Luki Zahovicia. Ten nie sięgnął futbolówki, a ta... wturlała się do bramki przy prawym (dalszym) słupku!

• GOL DLA POGONI! ALEXANDER GORGON!!!

• 54% Posiadanie piłki 46%

• Ciekawie zapowiadał się atak Pogoni. Po zagraniu z prawej strony Luka Zahović przejmuje piłkę, ale osaczony przez dwóch rywali szybko ją traci.

• Dante Stipica nie chciał łapać wysokiej piłki. W siatkarskim stylu posłał ją nad poprzeczką. Drugi korner Lechii nie przynosi zagrożenia.

• Omran Haydary zablokowany. Wywalczył korner dla Lechii.

• Tomasz Makowski w roli prawoskrzydłowego wrzuca na bliższy słupek do Conrado. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Wydawało się, że do za słabo zagranej piłki prze Karola Fili do własnego bramkarza dopadnie Luka Zahović. Szybszy od niego okazał się bramkarz Lechii!

• W odpowiedzi anemiczny strzał Alexandra Gorgona nie sprawił problemu Dante Stipica.

• Conrado urwał się lewą stroną w pole karne. Nie miał do kogo podać. W końcu zagrywa przed "szesnastkę"... do nikogo.

• Niezłe dośrodkowanie Michała Kucharczyka na 5. metr, skąd Alexander Gorgon uderza czymś na wzór woleja metr, półtora obok prawego słupka.

• Wysoki pressing gości opłacił się. Po przechwycie na solową akcję prawą flanką zdecydował się Sebastian Kowalczyk, który wywalczył rzut rożny.

• Rafał Pietrzak wrzuca z prawego narożnika na bliższy słupek. Michał Kucharczyk wybija głową na korner. Poprawka lepsza, ale szczecinianie wyjaśniają sytuację w okolice linii środkowej.

• Michał Kucharczyk wrócił, by pomóc Hubertowi Matyni. Nie opanował piłki, która wyszła poza linię boczną. Po chwili korner dla Lechii.

• Kenny Saief pada w "szesnastce" Pogoni po rzekomym kontakcie z rywalem. Zwlekał ze strzałem i podaniem, aż w końcu... poślizgnął się.

• Cpnrado wrzuca z prawej strony w pole karne Pogoni. Tomasz Makowski nie zdołał "zamknąć" akcji.

• Damian Dąbrowski decyduje się na strzał z dystansu. Piłka przelatuje wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

• Szeroko ustawiony na lewej stronie Luka Zahović dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Omran Haydary podaje po linii do rozpędzonego Karola Fili. Ten podaje płasko w pole karne, ale zbyt głęboko do Flavio Paixao. Dante Stipica łapie piłkę.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka ze środka spotkanie zaczynają goście!

• Obie ekipy są już na murawie. Za moment losowanie stron.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania, który rozegrali 5 spotkań w tym sezonie (zamiast 6), plasują się na 6. miejscu z 9 punktami na koncie. W przypadku wygranej mogą wyprzedzić Śląsk Wrocław (6 meczów; 10 punktów) i Jagiellonię (6/11), by na "oczko" zbliżyć się do trzeciego Zagłębia.

Z kolei szczecinianie, którzy pauzowali 2 mecze są na 10. lokacie. W czterech spotkaniach zgromadzili 7 punktów.

• Rezerwowi Lechii: Alomerović - Gajos, Kryeziu, Maloca, Sopoćko, Udovicić, Vikri, Zwoliński, Żukowski
    Rezerwowi Pogoni
    : Bursztyn - Benedyczak, Drygas, Hostikka, Kozłowski, Mata, Podstawski, Zech.

• Na zakończenie 7. kolejki Ekstraklasy zaglądamy do Gdańska, gdzie Lechia zmierzy się z Pogonią Pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka już za 20 minut!