1

Piast Gliwice

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• W następnej kolejce Lechia Gdańsk pojedzie do Łęcznej na mecz z Górnikiem, natomiast Piast Gliwice zagra u siebie z Cracovią.

• Dzięki temu zwycięstwu Lechia awansowała na czwarte miejsce w tabeli i traci tylko punkt do drugiego Śląska Wrocław. Piast pozostaje na dziewiątej pozycji.

• Koniec meczu w Gdańsku! Po bardzo słabym widowisku Lechia wygrywa z Piastem 1:0.

• Kacper Sezonienko popędził od środka boiska w pole karne Piasta, oddał strzał, ale zdecydowanie za późno i dobrze interweniował Zlatan Alomerović!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Tomasz Jodłowiec zmienił Damiana Kądziora.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Natomiast Tomasz Makowski zmienił Mateusza Żukowskiego.

• Ostatnie dwie zmiany w szeregach Lechii Gdańsk. Bartosz Kopacz pojawił się w miejsce Łukasza Zwolińskiego

• Mateusz Żukowski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Lechii Gdańsk pewną interwencją popisał się Zlatan Alomerović.

• Natomiast Kacper Sezonienko zmienił Flavio Paixao.

• Dwie roszady także w szeregach Lechii Gdańsk. Jan Biegański pojawił się w miejsce Macieja Gajosa

• Natomiast Michael Ameyaw zmienił Dominika Steczyka.

• Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Nikola Stojilijković pojawił się w miejsce Alberto Torila

• Maciej Gajos minimalnie niecelnie uderzył z rzutu wolnego!

• Po akcji Ilkaya Durmusa Lechia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Piasta.

• W zespole Piasta Gliwice Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce Michała Chrapka.

• Druga połowa meczu w Gdańsku nie należy do najciekawszych w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Żaden z zespołów nie jest w stanie poważnie zagrozić bramce rywali.

• Alberto Toril dostał piłkę w polu karnym Lechii, ale jego strzał głową okazał się bardzo niedokładny.

• Tomasz Mokwa delikatnie ucierpiał po jednym ze starć.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce rywali.

• Lechia zdołała wywalczyć rzut rożny.

• Maciej Gajos zdecydował się na sytuacyjny strzał z dystansu, ale piłka o niewielką odległość minęła bramkę rywali!

• Koronkowa akcja Piasta, ale w decydującym momencie Patryk Sokołowski stracił piłkę.

• Michał Chrapek z rzutu wolnego uderzył ponad bramką Zlatana Alomerovića.

• Piast wywalczył rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Piast lepiej rozpoczął drugą część spotkania. Goście zaatakowali przeciwnika.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Gdańsku!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gdańsku. Za chwilę wznowimy drugą połowę meczu.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Gdańsku. Do przerwy Lechia prowadzi z Piastem Gliwice 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Lechii najlepiej odnalazł się Patryk Sokołowski, który oddał strzał na bramkę gospodarzy, ale Zlatan Alomerović spokojnie wyłapał to uderzenie.

• Conrado pojawił się na placu gry w miejsce kontuzjowanego Josepha Ceesaya.

• Joseph Ceesay ucierpiał po jednym ze starć.

• Alberto Toril zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Szybki mecz, ale aktualnie gra toczy się w głębi pola. Żaden z zespołów nie jest w stanie przedrzeć się w pole karne rywali.

• Martin Konczkowski znakomicie dograł w pole karne Lechii wprost na nogę Alberto Torila, ale ten uderzył wprost w Zlatana Alomerovića!

• Po dwóch akcjach gości znowu Lechia wróciła do kontrolowania spotkania. Gospodarze raz za razem zbliżają się do pola karnego Piasta.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Michała Nalepy, ale ten minimalnie spudłował!

• Alberto Toril dostał piłkę w polu karnym Lechii, ale także uderzył bardzo niecelnie.

• Pierwsze świetne dośrodkowanie w pole karne Lechii na głowę Dominika Steczyka, ale ten uderzył bardzo niedokładnie.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę jednego gracza Lechii, ale jego strzał został wybity niemal z linii bramkowej!

• Gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce. Piast nie ma pomysłu nad przejęciem inicjatywy.

• Lechia Gdańsk znacznie lepiej prezentuje się w pierwszym kwadransie spotkania. Piast na razie ani razu nie zagroził bramce rywali.

• Joseph Ceesay odebrał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał w pole karne Piasta wprost na nogę Łukasza Zwolińskiego, a ten mocnym strzałem pokonał Frantiska Placha!

• HOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Lechia obejmuje prowadzenie po bramce Łukasza Zwolińskiego!

• Joseph Ceesay oddał strzał zza pola karnego, ale futbolówka po jego strzale minęła bramkę gości.

• Jeden z graczy Piasta popędził skrzydłem, ale zupełnie nieudane dośrodkowanie.

• Gospodarze odebrali piłkę na połowie przeciwników, ale nie zdołali wykorzystać nadarzającej się okazji na zagrożenie bramki rywali.

• Flavio Paixao zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale Frantisek Plach pewnie interweniował.

• Rozpoczynamy ostatni sobotni mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Oba zespoły pojawiają się już na murawie Polsat Plus Arena Gdańsk.

• Za kilka minut rozpocznie się pojedynek w Gdańsku!

• Oto skład Piasta Gliwice na to spotkanie:

• W zeszłym sezonie w Gdańsku Piast prowadził z Lechią już 2:0 po bramkach Dominika Steczyka i Patryka Sokołowskiego, jednak ostatecznie mecz skończył remisem po bramkach Łukasza Zwolińskiego i Flavio Paixao. Końcówka tamtego spotkania była bardzo emocjonująca, a w doliczonym czasie gry Piast zmarnował rzut karny. W Gliwicach gospodarze pewnie wygrali 2:0 po bramkach Jakuba Świerczoka i Jakuba Czerwińskiego.

• Natomiast Piast Gliwice jest zdecydowanie bardziej bezkompromisowy. Gliwiczanie w tym sezonie trzy mecze wygrali i trzy przegrali. Zaledwie jeden pojedynek zakończył się remisem. Przed tygodniem Piast przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 0:1.

• Lechia Gdańsk w tym sezonie poniosła tylko jedną porażkę. W drugiej połowie sierpnia gdańszczanie przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2. W pozostałych meczach ligowych Lechia dwa razy wygrała i aż cztery razy zremisowała. Ostatnie dwa mecze z udziałem zespołu z Trójmiasta to dwa remisy 2:2, z Radomiakiem Radom i Wisłą Kraków.

• W tym sezonie PKO Ekstraklasy oba zespoły zgromadziły po dziesięć punktów. Jednak lepszy bilans ma Lechia Gdańsk i to ona plasuje się wyżej w tabeli.

• Witamy serdecznie! W ostatnim sobotnim meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym stadionie zmierzy się z Piastem Gliwice. Na relacje na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.