2

Piast Gliwice

2

• KONIEC SPOTKANIA!!!

Mimo że Piast prowadził z Lechią do 87. minuty dwiema bramkami, to do domu wraca z "oczkiem" po remisie 2:2. Wcześniej "setki" nie wykorzystał Jakub Świerczok, a z rzutu karnego bardzo pomylił się Tomasz Jodłowiec.

• FLAVIO PAIXAO NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, mocne uderzenie Portugalczyka tuż przy prawym słupku. Frantisek Plach wyczuł intencję strzelca, ale nie sięgnął piłki!

• Rzut karny dla Lechii Gdańsk! Flavio Paixao faulowany przez Tomasa Huka i sędzia wskazuje na "wapno"!

• Gdańszczanie "poczuli krew" i ruszyli do ataku. Akcja nie przynosi powodzenia - piłkę przed bramką łapie Frantisek Plach.

• DUSAN KUCIAK BRONI "JEDENASTKĘ"!!!

Tomasz Jodłowiec uderzył fatalnie, w środek bramki! Bramkarz Lechii odbija piłkę nogami!

• Czekając na ostateczny sygnał z wozu VAR, do drugiej połowy zostało doliczonych aż 6 minut.

• Bartosz Frankowski nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Piasta po faulu Mykoli Musiolitina na Michale Żyro!

• Mateusz Żukowski wbiega z lewej strony w pole karne. Zakotłowało się przed bramką Piasta, słupek obija Jarosław Kubicki i ostatecznie piłkę do siatki z bliska posyła, pod poprzeczkę, posyła Łukasz Zwoliński!

• LECHIA ŁAPIE KONTAKT! GOL ŁUKASZA ZWOLIŃSKIEGO!!!

• Sędzia pognał 20 metrów, by uspokoić Dominika Steczyka. Ten miał wyraźne pretensje do rywala, który go skosił bez piłki. Sędzia powinien upomnieć zawodnika Lechii żółtą kartką, ale tego nie zrobił.

• Jarosław Kubicki przerywa kontrę Piasta faulem, za co zostaje upomniany żółtą kartką. Tym samym nie będzie musiał jechać w tygodniu do Poznania na mecz z Lechem.

• Jarosław Kubicki posyła piłkę w pole karne do nikogo. Frantisek Plach poczekał, aż ta przekroczy linię końcową i wznowi grę z "piątki".

• Michał Żyro zmienia Jakuba Świerczoka.

• Zrobiło się groźnie pod bramką Piasta po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego. Ostatecznie goście wyszli z opresji bez zarzutu.

• Karol Fila opuszcza plac gry. Na murawie mamy debiutanta w biało-zielonych barwach - jest nim Mykola Musiolitin.

• Dusan Kuciak piąstkuje przed pole karne, gdzie do piłki dopadł Kristopher Vida. Ten uderza wysoko nad bramką.

• Dominik Steczyk wywalczył piłkę blisko pola karnego i podaje do Jakuba Świerczoka. Jego strzał blokuje Mario Maloca. Korner dla Piasta.

• Patryk Lipski upomniany żółtą kartką za faul na Josephie Ceesayu. Przez to czeka go pauza w meczu z Legią.

• Conrado schodzi, Mateusz Żukowski wchodzi.

• Żółtą kartką upomniany Bartosz Kopacz za trafienie ręką Jakuba Świerczoka w twarz.

• Tomasz Jodłowiec wypatrzył przed liną 16. metra Kristophera Vidę. Ten zagrywa do Jakuba Świerczoka, a ten za słabo "podkręcił", uderzając metr-półtora obok dalszego, prawego słupka.

• Z przodu słabo, z tyłu nieporadnie

• Po rzucie rożnym Tomasz Jodłowiec, w roli prawoskrzydłowego, wywalczył aut na wysokości "szesnastki" Lechii.

• Jakub Świerczok wpada z piłką w pole karne! Jego strzał na korner Dusan Kuciak!

• ... a Joseph Ceesay wchodzi za Macieja Gajosa.

• Rafał Pietrzak zmienia Żarko Udovicicia...

• Lechia - Piast

• 9 Strzały 9
    • 4 Strzały celne 5
  • Tomasz Jodłowiec dopada do bezpańskiej piłki na ok. 20. metrze. Posłał piłkę nad poprzeczką.

• Karol Fila przez moment poza boiskiem. Lechia w "dziesiątkę". ale wkrótce siły powinny zostać wyrównane.

• Po ataku pozycyjnym piłkę na 20. metrze dostał Jakub Świerczok. Ten uderza płasko w stronę dalszego rogu i Dusan Kuciak z trudem odbija piłkę przed siebie! Żaden z gliwiczan nie wystartował do ewentualnej dobitki!

• ... a za Gerada Badię pojawia się Kristopher Vida.

• Podwójna zmiana w Piaście: Tomasz Jodłowiec wchodzi za Michała Chrapka...

• Przerwa w grze. Karol Fila ucierpiał w starciu z Patrykiem Lipskim w środku pola. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Conrado wrzuca w pole karne na bliższy słupek do Flavio Paixao. Portugalczyka uprzedził Tomas Huk.

• Jakub Kałuziński ma czego żałować! Był bliski wpisania się na listę strzelców, lecz piłka po jego próbie minęła spojenie w nieznacznej odległości!

• Patryk Sokołowski dostaje piłkę na 25. metrze, po czym zdecydował się na strzał w środek bramki. Przed Dusanem Kuciakiem piłka odkręciła się w prawo i wpadła do siatki tuż obok zdezorientowanego bramkarza Lechii!!!

• ... i GOL PATRYKA SOKOŁOWSKIEGO!!!

• Flavio Paixao pada przed polem karnym Piasta po starciu z jednym z rywali. Sędzia nakazuje grać dalej i piłkarze Waldemara Fornalika ruszyli z kontrą lewą stroną...

• Łukasz Zwoliński wyskakuje najwyżej do centry Żarko Udovicicia. Jego anemiczny strzał głową nie sprawił problemu Frantiskowi Plachowi.

• Na prawej stronie Łukasz Zwoliński zablokowany przez Jakuba Holubka. Korner dla gospodarzy.

• Druga odsłona meczu w Gdańsku rozpoczęta!

• "Młodzieżowa" zmiana w Lechii na drugą połowę: Jakub Kałuziński w miejsce Jana Biegańskiego.

• Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 25. kolejki Ekstraklasy. Lechia przegrywa z Piastem po bramce Dominika Steczyka, a zaczęło się od kompilacji błędów biało-zielonej obrony.

Co nas czeka po zmianie stron?

• "Działo się"

• +1' Dobre dośrodkowanie Patryka Lipskiego na dalszy słupek, ale Piotrowi Malarczykowi zabrakło centymetrów, by trafić w piłkę głową.

Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi w Gdańsku po bramce Dominika Steczyka

• Rzut wolny dla Piasta z prawej strony. Goście mądrze oddalają grę w końcowych chwilach pierwszej połowy.

• Teraz Żarko Udovicić posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie na strzał z woleja składał się Jarosław Kubicki. Główka Piotra Malarczyka zmieniła tor lotu piłki, w którą nie miał szans trafić pomocnik Lechii.

• Frantisek Plach odbija piłkę z linii bramkowej po "szczupaku" Łukaszu Zwolińskiego! Niewiele brakowało, by mierzone dośrodkowanie Conrado okazało się kapitalną asystą!

• Na prawej stronie chcieli pograć teraz Karol Fila z Jarosławem Kubickim. Podanie zwrotne w "szesnastkę" drugiego z wymienionych zostało przecięte przez Jakuba Holubka.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie Żarko Udovicicia. Gliwiczanie oddalają zagrożenie.

• Żarko Udovicić centruje w pole karne, z prawej strony, z rzutu wolnego. Przydał się Dominik Steczyk na bliższym słupku, który głową wyjaśnił sytuację.

• Po rzucie rożnym Jan Biegański kopie z pola karnego na wiwat. Ciekawe, z jakiego powodu?

• Nie do końca wyszło prawą, to piłkarze Piotra Stokowca zaatakowali lewą stroną. Conrado zablokowany przez Martina Konczkowskiego i korner.

• W odpowiedzi groźny atak gdańszczan i poprzeczka ratuje Frantiska Placha przed wyciąganiem piłki z siatki! Karol Fila przedarł się prawą stroną i zagrał na bliższy słupek do Flavio Paixao, który trafił w obramowanie bramki!

• Fatalną stratę przed własnym polem karnym zanotował Bartosz Kopacz na rzecz Gerarda Badii. Hiszpan podaje do Jakuba Świerczoka, którego strzał obronił Dusan Kuciak. Podobnie było z pierwszym uderzeniem Dominika Steczyka, ale poprawka była już skuteczna!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM DOMINIK STECZYK!!!

• Żarko Udovicić nie zdołał "zamknąć" akcji po zagraniu Jarosława Kubickiego. Frantisek Plach z "piątki".

• Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy

• Dusan Kuciak pewnie interweniuje po dośrodkowaniu Gerarda Badii z rzutu rożnego.

• Łukasz Zwoliński dostaje dobre podanie od Flavio Paixao, ale przegrywa pojedynek z Tomasem Hukiem

• Piłka po strzale Michała Chrapka w znacznej odległości minęła bramkę Lechii.

• Maciej Gajos decyduje się na strzał z dystansu. Frantisek Plach książkowo odbija piłkę do boku!

• Zmiana w Piaście. Martin Konczkowski w miejsce Bartosza Rymaniaka

• I jeszcze jedno zagranie Żarko Udovicicia z linii końcowej przed bramkę Piasta. Piłkę pewnie chwyta Frantisek Plach.

• Z kontrą po rożnym rywala ruszyli gospodarze. Zagranie Żarko Udovicicia było dalekie od ideału i celu.

• Michał Chrapek przejmuje piłkę od Bartosza Rymaniaka. Jego strzał blokuje Bartosz Kopacz. Korner dla Piasta.

• Korner nie przynosi zagrożenia przed bramką Frantiska Placha.

• Jan Biegański podaje za mocno na prawą stronę do Łukasza Zwolińskiego, ale ten zdołał opanować piłkę przy linii końcowej. Ostatecznie wywalczył rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne Lechii nie znajduje adresata.

• Bartosz Frankowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron - kapitanami są Flavio Paixao i Gerard Badia.

• W rundzie jesiennej Piast ograł na własnym stadionie Lechię po bramkach dwóch Jakubów w pierwszej połowie - Świerczoka (z rzutu karnego) i Czerwińskiego.

Co ciekawe, trzy ostatnie mecze w Gdańsku z rzędu (wliczając Puchar Polski; a w sumie cztery z pięciu) kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami biało-zielonych. Ostatni raz Piast wyjechał stąd z kompletem punktów 20 kwietnia 2019 r.

• Skład Piasta

Rezerwowi: Jakub Szmatuła - Tomasz Jodłowiec, Thiago Alves, Kristopher Vida, Mateusz Winciersz, Sebastian Milewski, Martin Konczkowski, Michał Żyro, Arkadiusz Pyrka.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 5. pozycji w lidze z dorobkiem 37 punktów. Tyle samo punktów ma będący "piętro" wyżej Piast. Do będącego na podium Rakowa obie ekipy tracą 3 "oczka", a do Pogoni - już 10.

A jak prezentuje się "grupa pościgowa"? Śląsk Wocław zgromadził 35 punktów, Górnik Zabrze i Warta po 33, a Zagłębie 32. Ostatnie 2 ekipy nie grały jeszcze w tej kolejce.

• Skład Lechii

Rezerwowi: Zlatan Alomerović - Omran Haydary, Rafał Pietrzak, Mateusz Żukowski, Egzon Kryeziu, Egy Maulana Vikri, Mykola Musolitin, Jakub Kałuziński.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski! Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Do zakończeniu coraz bliżej i wkrótce poznamy zespoły, które będą reprezentowały Ekstraklasę w europejskich pucharach. Chrapkę na nie mają Lechia Gdańsk i Piast Gliwice, a tak się złożyło, że już za 25 minut obie ekipy zmierzą się w bezpośrednim starciu! Sędzią głównym jest Bartosz Frankowski...