0

Lech Poznań

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Dzięki temu zwycięstwu Lech awansuje na dziewiątą pozycję w PKO Ekstraklasie i wraca do gry o wyższe cele.

• Koniec meczu w Gdańsku! Lech wygrywa z Lechią 1:0 po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Mikaela Ishaka!

• Tomasz Makowski uderzył z dalszej odległości, ale pewnie interweniował Filip Bednarek.

• Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty!

• Natomiast Mateusz Żukowski zastąpił Rafała Pietrzaka.

• Ostatnie zmiany w szeregach Lechii Gdańsk. Z boiska zszedł Kenny Saief, na nim zameldował się Maciej Gajos

• Ostatnia zmiana w Lechu Poznań. Nika Kaczarawa zastąpił Mikaela Ishaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Lech obejmuje prowadzenie za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Mikaela Ishaka!

• Do rzutu karnego podchodzi Mikael Ishak.

• Michał Nalepa zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia musi wyrzucić obrońcę z boiska, a Lech otrzymuje rzut karny!

• Omran Haydary wpadł w pole karne Lecha, ale w decydującym momencie sfaulował interweniującego rywala.

• Natomiast Filip Marchwiński zmienia Daniego Ramireza.

• Tymoteusz Puchacz zastępuje Jana Sykorę

• Aż trzy zmiany w szeregach Lecha Poznań! Karlo Muhar zmienia Jakuba Modera

• Kenny Saief wpadł w pole karne gości, minął przeciwnika i chciał oddać strzał, ale futbolówka zatrzymała się na jednym z przeciwników.

• Druga połowa meczu nie jest specjalnie ciekawsza od pierwszej. Zawodnicy grają jakby urządzał ich remis. Jednak dla Lecha ten wynik na pewno nie może być satysfakcjonujący.

• Kolejna zmiana w barwach Lechii Gdańsk. Omran Haydary wchodzi na murawę w miejsce Jaroslava Mihalika.

• Po ciekawie rozegranym rzucie rożny przez gości piłka trafiła do Jana Sykory, ten zdecydował się na strzał, ale trafił w przeciwnika.

• Kenny Saief dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, ale tak jak w pierwszej połowie, obrońcy skutecznie wybili piłkę poza pole karne.

• Pedro Tiba ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast w Lechu Poznań Michał Skóraś zastąpił Jakuba Kamińskiego.

• Natomiast Łukasz Zwoliński pojawił się za Conrado.

• Dwie zmiany w szeregach Lechii Gdańsk. Tomasz Makowski pojawił się miejsce Jakuba Kałuzińskiego

• Teraz Dani Ramirez zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka minęła słupek bramki Dusana Kuciaka o niewielką odległość.

• Szybki kontratak Lecha, ale w decydującym momencie Dani Ramirez niedokładnie podał do Jakuba Modera.

• Mikael Ishak ruszył z piłką i oddał strzał z okolic pola karnego. Piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy!

• Dani Ramirez zdecydował się na indywidualną akcję, minął przeciwnika i oddał strzał, który został zablokowany.

• Dani Ramirez dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale Dusan Kuciak pewnie złapał piłkę.

• Rozpoczynamy drugą część meczu w Gdańsku!

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy pojedynek bez historii.

• Teraz Jan Sykora uderzył z dalszej odległości, jednak gracz Lecha przeniósł piłkę wysoko nad bramką gospodarzy.

• W odpowiedzi Pedro Tiba również zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale skutecznie interweniował Dusan Kuciak.

• Jakub Kałuziński zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• W odpowiedzi ładna, kombinacyjna akcja gospodarzy, ale Kravets tym razem skuteczny we własnym polu karnym.

• Vasyl Kravets ruszył lewą stroną boiska, minął przeciwnika i wstrzelił piłkę w pole karne Lecha. Jednak po raz kolejny piłka zatrzymała się na pierwszym z przeciwników.

• Michał Nalepa ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Jarosław Kubicki otrzymał piłkę po lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne Lechii, ale Alan Czerwiński oddalił zagrożenie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Lechii, obrońcy gospodarzy wybili piłkę na rzut rożny.

• Jan Sykora faulowany pod bramką Lechii i będzie szansa dla gości na groźną akcję.

• W odpowiedzi Lech Poznań miał rzut rożny, ale Flavio Paixao, który wrócił pod własną bramkę oddalił zagrożenie.

• Jaroslav Mihalik dośrodkował w pole karne Lecha gdzie był Kristers Tobers, ale ten głową uderzył niecelnie.

• Pierwsza część pierwszej połowy meczu zbytnio nie porywa swoją intensywnością. Oba zespoły bardziej wyczekują co zrobi przeciwnik niż chcą wyjść z własną inicjatywą.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Lechii nie było żadnego zagrożenia i Dusan Kuciak rozpocznie grę od własnej bramki.

• Ładna kombinacyjna akcja gospodarzy, Jakub Kamiński wpadł w pole karne gości, ale nie dołączył do niego żaden z partnerów i "Kolejorz" łatwo stracił piłkę.

• Rafał Pietrzak dośrodkował z rzutu wolnego, ale Filip Bednarek z łatwością oddalił grę od własnej bramki.

• Bartosz Kopacz dośrodkował w pole karne Lecha, jednak po raz kolejny obrońcy gości szybko wyjaśnili sytuację.

• Pedro Tiba zebrał piłkę wybijaną przez obrońców Lechii i zdecydował się na szybki strzał. Jego uderzenie zostało zablokowane.

• Jarosław Kubicki dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się na pierwszym z obrońców "Kolejorza".

• W odpowiedzi zaatakowała Lechia, ale Lech szybko zgasił zapały rywali odbierając piłkę przed własnym polem karnym.

• Pierwsza ofensywna akcja gości i Jakub Kamiński wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• Pierwszy gwizdek arbitra w Gdańsku! Rozpoczynamy pojedynek!

• Już za moment Łukasz Szczech rozpocznie to spotkanie!

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Alomerović (Br.), Gajos, Haydary, Makowski, Maloca, Urbański, Vikri, Zwoliński, Żukowski.

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Malenica (Br.), Awwad, Butko, Crnomarković, Kaczarawa, Marchwiński, Muhar, Puchacz, Skóraś.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gdańsku, a więc najwyższa pora by podać rezerwowych obu zespołów.

• W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą aż czterokrotnie, ale w Gdańsku tylko raz. W Trójmieście Lechia pokonała drużynę Lecha 2:1 po golach Sławomira Peszko i Michała Nalepy. W Poznaniu w rozgrywkach PKO Ekstraklasy drużyna "Kolejorza" wygrywała 2:0 i 3:2. Natomiast w półfinale Pucharu Polski Lech pokonał Lechię dopiero po rzutach karnych. W podstawowym czasie gry był remis 1:1.

• W poprzedniej kolejce PKO Ekstraklasy Lechia niespodziewanie przegrała w Gliwicach z Piastem 0:2, natomiast Lech Poznań po znakomitym meczu zremisował na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa 3:3.

• Natomiast Lech Poznań ma sześć punktów mniej i bardzo słabą sytuację. Lech Poznań jest znacznie bliżej strefy spadkowej niż czołówki tabeli. Nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem "Kolejorz" ma zaledwie jeden punkt przewagi, natomiast do trzeciego Górnika Zabrze traci aż dziesięć "oczek".

• Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują szóstą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. W przypadku zwycięstwa Lechia Gdańsk może awansować o dwie pozycję i znacznie zbliżyć się do ścisłej czołówki PKO Ekstraklasy.

• W ostatnim meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie na własnym stadionie z Lechem Poznań. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.