Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów 0:0

Paweł Stankiewicz
Deleu (zielona koszulka) w akcji na bramkę GKS
Deleu (zielona koszulka) w akcji na bramkę GKS Tomasz Bołt
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała z GKS Bełchatów 0:0 Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius - P. Nowak (82 Pietrowski), Surma, Bajić (72 Poźniak) - Dawidowski (65 Lukjanovs), Buval, Traore. GKS Bełchatów: Sapela - Fonfara, Lacić, Drzymont, Jarmuż - Mysiak, Cetnarski - Wróbel (57 D. Nowak), Komołow (70 Bocian), Małkowski - Żewłakow (57 Kuświk).

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

1 min. - sędzia Marcin Borski z Warszawy rozpoczął mecz w Gdańsku

5 min. - gra toczy się w środku pola, nie ma strzałów na bramki

7 min. - akcja lewą stroną Nowaka, ale po zagraniu w pole karne piłkę wybili obrońcy gości

10 min. - Lechia w ataku, ale nie zrozumieli się Dawidowski i Deleu

13 min. - po rzucie rożnym głową nad poprzeczką strzelał Mysiak

20 min. - rzut wolny dla Lechii, a to dopiero pierwszy faul gości w tym meczu. Dośrodkował Nowak, a po strzale głową Vućki piłka przeleciała tuż nad bramką

23 min. - świetna akcja Traore lewą stroną, który zagrał w pole karne, a piłki nie sięgnął wchodzący wślizgiem Buval

30 min. - z boiska wieje nudą

33 min. - pierwszy celny strzał w meczu. Deleu dośrodkował z prawej strony, a po strzale głową Dawidowskiego piłkę z łatwością złapał Sapela

34 min. - szybka kontra rozpoczęła przez Traore, który zagrał do Nowaka, a ten podawał do Buvala, którego uprzedzili obrońcy z Bełchatowa

35 min. - Traore padł w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej

41 min. - strzał Dawidowskiego głową, ale Sapela pewnie złapał piłkę

46 min. - początek drugiej połowy i już w 12 sekundzie Buval uprzedził Sapelę w polu karnym, ale z trudnej sytuacji nie zdołał skierować piłki do siatki

49 min. - dośrodkowanie Nowaka i niecelny strzał głową Andriuskeviciusa, a po chwili w bramkę nie trafił Traore

57 min. - dwie zmiany w GKS: za Żewłakowa wszedł Kuświk, a za Wróbla wszedł Dawid Nowak

59 min. - ostry strzał z dystansu Bajicia, ale tuż obok słupka

65 min. - zmiana w Lechii: za Dawidowskiego wszedł Lukjanovs. I już w pierwszej akcji, po zagraniu Surmy, Łotysz oddał mocny strzał, ale Sapela odbił piłkę na róg

66 min. - po zagraniu P. Nowaka z bliska głową strzelał Vućko, ale trafił w wystawioną nogę Sapeli

70 min. - zmiana w GKS: za Komołowa wszedł Bocian

72 min. - zmiana w Lechii: za Bajicia wszedł Poźniak

80 min. - koszmarny błąd Traore i D. Nowak przebiegł sam od połowy boiska, ale przegrał pojedynek sam na sam z Małkowskim. Szybko kontra Lechii i Deleu znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale jego strzał obronił Sapela

81 min. - żółta kartka dla Cetnarskiego

82 min. - zmiana w Lechii: za P. Nowaka wszedł Pietrowski

87 min. - Lukjanovs strzelił z 18 metrów i tym razem gości uratował słupek