Lechia Gdańsk

4

Arka Gdynia

3

• Koniec meczu! Lechia po NIESAMOWITEJ DRUGIEJ POŁOWIE pokonała w derbach Arkę 4:3!

• Dusan Kuciak odbił na poprzeczkę piłkę po główce piłkarza Arki!

• Flavio Paixao zmylił Pavelsa Steinborsa. Strzelił płasko w róg bramki Arki. Niesamowite 4:3!

• GOOOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO! 4:3 DLA LECHII!

• Rzut karny dla Lechii!!! Czwarta jedenastka w meczu! Michał Nalepa sfaulowany przez Helstrupa.

• Michał Nalepa z Arki Gdynia ukarany żółtą kartką.

• Szymon Marciniak doliczy co najmniej pięć minut do regulaminowego czasu gry.

• Conrado bardzo ostro zaatakował Dawita Schirtladze. Żółta kartka.

• Co tu się dzieje?! Łukasz Zwoliński wpakował piłkę do siatki po strzale głową! Znakomitą asystę zanotował Conrado.

• GOOOOOOOOOOL! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI! 3:3!

• Conrado wpakował piłkę do siatki Arki, ale wcześniej pomógł sobie ręką. Gol po analizie VAR nie został uznany!

• Marko Vejinović zmienił tym razem róg i zmylił Dusana Kuciaka. Arka prowadzi w Gdańsku 3:2!

• GOOOOOOOOOL! VEJINOVIĆ Z KARNEGO PO RAZ DRUGI! 3:2!

• Rzut karny dla Arki Gdynia! Piłka po koźle odbiła się od ręki Łukasza Zwolińskiego!

• Dawit Schirtladze wszedł w miejsce Oskara Zawady.

• Kenny Saief dograł do Conrado. Brzylijczy zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

• Steinbors odbił piłkę po strzale głową. Futbolówka trafiła jednak do Flavio Paixao który z najbliższej odległości dobił ją do bramki.

• GOOOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO! 2:2!

• Kenny Saief wszedł na boisko w miejsce Karola Fili.

• Nemanja Mihajlović zastąpił Macieja Jankowskiego.

• Żółtą kartką napomniany został Jarosław Kubicki.

• GOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ KUBICKI! 2:1 DLA ARKI!

• Łukasz Zwoliński wszedł na boisko w miejsce Jaroslava Mihalika.

• Po dośrodkowaniu Michała Nalepy głową uderzył Adam Marciniak. Piłkę trącił jeszcze Jarosław Kubicki i ta wturlała się do bramki Lechii! Arka obejmuje sensacyjne prowadzenie!

• Maciej Jankowski z prawego skrzydła dograł do Oskara Zawady. Napastnik Arki uderzał głową, ale piłki dotknął jeszcze obrońca Lechii. Będzie rzut rożny.

• Ofensywne wejście Conrado. Dośrodkowanie Brazylijczyka zablokowane przez Adama Dancha.

• Zmiana w drużynie Lechii. W miejsce Ze Gomesa na boisku zameldował się Conrado.

• Karol Fila dośrodkował w pole karne. Piłka w rękach Pavelsa Steinborsa.

• Marko Vejinović strzelił bardzo mocno pod poprzeczkę! Dusan Kuciak wyczuł co prawda intencję pomocnika Arki, ale wobec mocy uderzenia był bez szans. 1:1!

• GOOOOOOOOOOOL! MARKO VEJINOVIĆ Z KARNEGO! 1:1!

• Rzut karny! Mateusz Młyński padł w polu karnym po starciu z Karolem Filą!

• Oskar Zawada wypracował sobie pozycję strzelecką, ale uderzenie gracza Arki było już nieudane.

• Dobre dośrodkowanie Adama Marciniaka w pole karne, gdzie było trzech zawodników Arki. Żaden nie oddał jednak strzału.

• Flavio Paixao uderzył mocno i bardzo pewnie bliżej lewego słupka bramki Steinborsa! Lechia prowadzi w derbach 1:0!

• GOOOOOOOOOL! FLAVIO PAIXAO Z KARNEGO! 1:0 DLA LECHII!

• Rzut karny! Po strzale Jarosława Kubickiego piłka trafiła w rękę Frederika Helstrupa.

• Ze Gomes minął w polu karnym Michała Kopczyńskiego i Macieja Jankowskiego. Trzeci arkowiec zatrzymał Portugalczyka.

• Od środka pola zaczęli piłkarze Lechii! Druga połowa już się zaczęła!

• Pierwsze dwadzieścia minut z wyraźną przewagą Lechii Gdańsk. W kolejnej fazie derby się wyrównały. Do głosu zaczęli dochodzić bierni na początku podopieczni Ireneusza Mamrota. Czekamy na znacznie lepszą drugą połowę spotkania.

• Koniec pierwszej odsłony derbów Trójmiasta! Do przerwy bez bramek.

• Główkował na bramkę Lechii Maciej Jankowski. Ten strzał wyraźnie nie wyszedł graczowi Arki.

• Jaroslav Mihalik z prawego skrzydła zacentrował do Flavio. Skuteczna interwencja w defensywie Luki Maricia.

• Niecelna główka Marko Vejinovicia po dośrodkowaniu Adama Marciniaka.

• Dobra okazja Arki! Mateusz Młyński wbiegł w pole karne i technicznie uderzył na bramkę Kuciaka. Piłka poleciała tuż nad poprzeczką!

• Celny strzał z dystansu Marko Vejinovicia. Nie mógł on sprawić problemów Dusanowi Kuciakowi.

• Ze Gomes zagrał w pole karne do Flavio Paixao, ale Portugalczyk został uprzedzony przez obrońcę.

• Michał Jankowski mógł wypuścić prostopadłym podaniem Oskara Zawadę, ale zagrał zbyt lekko i zdążył z interwencją Mario Maloca.

• Pierwsza żółta kartka w derbach. Obejrzał ją Patryk Lipski za faul na Michale Nalepie.

• Nie było zagrożenia pod bramką Arki po rzucie rożnym. Po chwili nieudana próba założenia siatki Adamowi Danchowi przez Ze Gomesa.

• Po szybkim ataku Patryk Lipski uderzył lewą nogą. Będzie rzut rożny dla Lechii.

• Maciej Jankowski chciał dograć w pole karne z prawego skrzydła, ale został zablokowany przez Rafała Pietrzaka.

• Pavels Steinbors naciskany przez Flavio Paixao. Łotysz nie popełnił błędu.

• Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego z rzutu rożnego uderzał z dystansu Rafał Pietrzak. Piłkarz gospodarzy został przyblokowany.

• Patryk Lipski wyciął w środkowej strefie Michała Nalepy. Od rzutu wolnego goście.

• Arka przedostała się na połowę Lechii, ale akcja Vejinovicia zakończyła się stratą.

• Celny, ale anemiczny strzał Ze Gomesa. Pavels Steinbors broni bez najmniejszych problemów.

• Patryk Lipski w trudnej sytuacji oddał strzał. Futbolówka po nieczystym uderzeniu minęła słupek.

• Dobry przerzut Tomasza Makowskiego, ale centra Rafała Pietrzaka była już nieudana. Pierwsze minuty bardzo słabe w wykonaniu Arki.

• Prosty błąd techniczny Patryka Lipskiego, który otrzymał piłkę na prawym skrzydle.

• Patryk Lipski na bliższy słupek do Ze Gomesa. Skrzydłowy Lechii został zblokowany.

• Akcja prawą stroną Jaroslava Mihalika. Zamknął ją strzałem z przeciwległej flanki Rafał Pietrzak. Uderzenie z woleja minimalne niecelne!

• Spokojny początek meczu. Dośrodkowanie Karola Fili z prawego skrzydła zostało zablokowane.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Derby Trójmiasta właśnie się rozpoczęły!

• Spotkanie poprowadzi nasz eksportowy arbiter - Szymon Marciniak z Płocka.

• Trudno do końca przewidzieć jaką dyspozycję pokażą piłkarze obu zespołów. Faworytem jest jednak Lechia. Arka Gdynia jeszcze nigdy w historii nie wygrała derbów Trójmiasta w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• Rezerwowi Arka: Staniszewsk, Bergqvist, Wawszczyk, Schirtladze, Antonik, Mihajlović, Serrarens, Siemaszko, Markiewicz.

• Rezerwowi Lechia: Alomerović, Tobers, Gajos, Egy Maulana Vikri, Arak, Conrado, Kałuziński, Zwoliński, Saief.

• Lechia walczy o miejsce w grupie mistrzowskiej, dlatego komplet punktów w derbach Trójmiasta jest jej bardzo potrzebny. Lechia ma większą jakość sportową, ale musi to udowodnić na boisku. Z kolei Arka twardo walczy o utrzymanie w krajowej elicie i potrzebuje serii zwycięstw. Dlatego z Gdańska będzie chciała wrócić z historycznym zwycięstwem.

• Lechia Gdańsk skonfrontuje się u siebie w derbach Trójmiasta z Arką Gdynia w meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Początek spotkania o godzinie 17:30. Witamy w relacji LIVE!