Lech Poznań - Wisła Kraków: 1:0! Lech liderem tabeli! [ZDJĘCIA, FILM]

Meciej Lehmann
Lech Poznań - Wisła Kraków
Lech Poznań - Wisła Kraków Grzegorz Dembiński
Lech Poznań - Wisła Kraków 2013. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha Poznań! Kolejorz pokonał piłkarzy Wisły Kraków 1:0. Tym samym poznaniacy znaleźli się na szczycie tabeli ekstraklasy! Zwycięskiego gola strzelił Łukasz Teodorczyk. Zobacz zdjęcia ze spotkania!

Kolejorz wyszarpał kolejne zwycięstwo i awansował na fotel lidera Ekstraklasy! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Teodorczyk dla, którego było to pierwsze trafienie w barwach Lecha.

Nie był to piękny mecz, ale naszym piłkarzom należą się brawa za to, że choć po przerwie mocno opadli z sił zdołali "dowieźć" korzystny wynik do końca.

Wisła przyjechała do Poznania zdziesiątkowana. Trener Kulawik zabrał tylko 17 zawodników, ale wyjściowa jedenastka "Białej Gwiazdy" prezentowała się nieźle. - To nadal groźna drużyna, która potrafi się zmobilizować przy takiej publiczności jak w Poznaniu - mówił przed meczem trener Lecha Mariusz Rumak.

Sprawdź koniecznie: Lech Poznań: Kibice przemaszerowali przez miasto na stadion! [ZDJĘCIA]

Szkoleniowiec poznańskiej drużyny, też nie mógł wystawić najmocniejszej jedenastki. Sezon zakończył się już dla Jasmina Burica, który złamał palec, kontuzja żeber nadal nie pozwala na występ Karolowi Linettemu, a mocno poobijanego w Białymstoku Bartosza Ślusarskiego zastępował Łukasz Teodorczyk.

"Teo", który jeszcze nie strzelił gola dla Kolejorza na początku meczu nie miał wielu kontaktów z piłką. Gospodarze jednak grali dosyć ch

aotycznie.

Brakowało dokładnego rozegrania piłki, próby rozciągnięcia akcji na boli też nie wiele dały, bo defensywa krakowskiej drużyny grała bardzo uważnie i nie pozwalała lechitom na rozwinięcie skrzydeł.

Dopiero w 15. minucie spod opieki wiślaków uwolnił się Tonew, ale strzał Bułgara z ostrego kąta wylądował na reklamach za bramką.

Na kolejną dobrą okazję Kolejorza czekaliśmy aż do 25 minuty. Murawski dośrodkował z spod linii końcowej z rzutu wolnego idealnie na długi słupek gdzie wbiegał Kamiński. Niestety obrońca Lecha z dwóch metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jak on tego mógł nie trafić?

Lech miał przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Akcjom Lecha, który zmuszony był do gry w ataku pozycyjnym brakowało dokładności, przyspieszenia i dynamiki. Zniknął z pola widzenia Tonew, bezradnie rozkładał ręce na prawym skrzydle Lovrencsics, ale nie robił on zbyt wiele, by otrzymać dobre podanie od kolegów.

O emocje zadbał dopiero w 43. minucie Tonew. Bułgar wreszcie włączył swój "piąty bieg" urwał się obrońcom, ale jego strzał, który okazał się dośrodkowaniem, nie znalazł adresata.

Kiedy wydawało się, że słaba pierwsza, i co tu dużo ukrywać, bezbarwna odsłona zakończy się bezbramkowym rezultatem, Kolejorz wreszcie przeprowadził akcję, po której 31 000 widzów mogło krzyknąć "jjeeeeeeesssssttttt"!!!

Z prawej strony idealnie na głowę Teodorczyka dośrodkował Gergo Lovrencsics. Napastnikowi Lecha wystarczyło tylko dobrze trafić piłkę głową, by Miśkiewicz był bez szans. "Teo" doczekał się gola po 407 minutach strzeleckiej posuchy!

Na drugą połowę Lech wyszedł już jako lider ekstraklasy, ale wielkiej odmiany w stylu gry nie było widać. Groźniejsze były ataki Wisły. W 57. minucie nieznacznie pomylił się Sikorski, który ograł Kamińskiego przy linii końcowej, ale na szczęście nie potrafił "wkręcić" piłki do siatki.

Niebezpiecznie pod bramką Kotorowskiego robiło się także po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Lech zrewanżował się tylko dobrą akcją Gergo, po której nieczysto w piłkę trafił Teodorczyk.

Ostatni kwadrans to było już tylko nerwowe wyczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego. Kiedy w 89. minucie Sarki fatalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji, można było tylko odetchnąć z ulgą. Na to spotkanie Lech do biletów powinien dołożyć środki uspokajające!

Lech - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
Bramki: Teodorczyk 45
Widzów: 30 927
Sędziował: Hubert Siejewicz
Lech Poznań: Kotorowski - Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez (80. Kędziora z) - Murawski, Trałka - Lovrencics, Hamalainen, Tonew (77. Możdżeń), Teodorczyk (85. Ubiparip).
Wisła Kraków: Miśkiewicz - Stolarski, Uryga (z) (76. Chrapek), Głowacki, Bunoza - Saraki, Burliga (z), Wilk (z), Garguła (69. Bogucki),Małecki, Sikorski.