1/4
Lech Poznań męczył się z Piastem Gliwice, ale trzy punkty...

Lech Poznań męczył się z Piastem Gliwice, ale trzy punkty ostatecznie zostały w stolicy Wielkopolski. Sobotnie nie było wielkim widowiskiem. Rywale głównie postawili na defensywę, a po straconej bramce nie potrafili mocno zagrozić bramce Filipa Bednarka. To bardzo cenne zwycięstwo Kolejorza na drodze po mistrzostwo, które pozwoliło odskoczyć od Lechii Gdańsk na dwa punkty w tabeli PKO Ekstraklasy. Skala ocen 1-10.

Zobacz oceny piłkarzy Kolejorza za mecz z Piastem Gliwice --->

Filip Bednarek po meczu Lecha Poznań z Piastem Gliwice:

2/4
FILIP BEDNAREK 5...

FILIP BEDNAREK 5
Do przerwy był totalnie bezrobotny. Piast nie oddał żadnego strzału, choć w końcówce pierwszej połowy było groźnie pod jego bramką. Z meczu na mecz wygląda pewniej.

JOEL PEREIRA 6 (grał do 90. minuty)
Do przerwy brakowało jego wejść ofensywnych i obiegania Amarala. Pewnie dlatego, że miał na swojej stronie Kądzior, ale dobrze sobie z nim radził. Brakowało także zrozumienia między dwoma Portugalczykami w pierwszej połowie, bo grał na stronie z Amaralem. W drugiej połowie był niedokładny, ale popisał się świetną asystą.

BARTOSZ SALAMON 7
Pewny w defensywie i szukał podań otwierających, ale też świetnie „czyścił”. Filar defensywy Lecha znowu zagrał dobry mecz. Pan profesor.

ANTONIO MILIĆ 6
Wraz z Salamonem nie dopuszczali Piasta do akcji pod bramką Lecha. Miał kilka bardzo dobrych interwencji. Wreszcie Kolejorz trafił z transferem chorwackiego zawodnika.

PEDRO REBOCHO 7
Szukał dośrodkowań z lewej strony, ale o dziwo na początku meczu wychodziło mu to słabo. Za to dobrze zabezpieczał swoją stronę. W drugiej połowie grał nieco bardziej defensywnie, ale widać, że to bardzo dobry piłkarz.

3/4
JESPER KARLSTROM 5...

POMCNICY

JESPER KARLSTROM 5
Nie grał źle, ale przed zdobytą bramką był mało przydatny. Zabezpieczał strefę środkową, a nie było to tak potrzebne. Po strzelonym golu skupił się na asekuracji linii defensywnej i wywiązywał się z tego dobrze.

RADOSŁAW MURAWSKI 5 (grał do 77. minuty)
Miał swoją szansę na początku meczu. Wszedł aktywnie w spotkanie, ale potem było go za mało w ofensywie. Wraz z Karlstromem grali zbyt defensywnie. Poprawne zawody w wykonaniu wychowanka Piasta Gliwice.

JOEL AMARAL 7 (grał do 85. minuty)
To nie był ten Amaral, co w środku pola. Nie robił przewagi, nie potrafił stwarzać zagrożenia, choć do przerwy to on oddał jeden celny strzał. Po zmianie stron zastąpił Ramireza na środku rozegrania i od razu przyniosło to spodziewany efekt, a on sam grał tak, jak przyzwyczaił kibiców w tym sezonie. Portugalczyk uratował Lecha od męczarni i dał Kolejorzowi swoim golem ważne zwycięstwo. Co by było w tym sezonie, gdyby nie on...

DANI RAMIREZ 4(grał do 45. minuty)
Brakowało mu zrozumienia z partnerami. Nie posłał do przerwy żadnego otwierającego podania. Na drugą połowę już nie wyszedł.

JAKUB KAMIŃSKI 5 (grał do 90. minuty)
Próbował pokazywać to, co w ostatnich meczach, ale rywale byli na to przygotowani i dobrze zabezpieczali stronę Lecha, na której on grał. W drugiej połowie spuścił z tonu.

4/4
MIKAEL ISHAK 4...

NAPASTNICY I ZMIENNICY

MIKAEL ISHAK 4
Szwed jest w małym kryzysie. Do przerwy biegał i walczył z obrońcami, ale był odcięty od podań. Szukał uderzeń z dystansu, ale wszystko było blokowane. Dużo pracował, ale nie grał wybitnych zawodów.

Grali także:
ADRIEL BA LOUA 5 (grał od 45. minuty)
Jego wejście wniosło ożywienie w poczynania ofensywne Lecha. Pomgól w akcji bramkowej, ale zanotował dużo strat. Był chaotyczny.