1/4
Lech Poznań przegrał po raz ósmy w tym sezonie PKO...

Lech Poznań przegrał po raz ósmy w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Kolejorz kolejkę temu podał rękę będącej w kryzysie Jagiellonii, a teraz podobnie zrobił z Cracovią, z którą przegrał w sobotę 1:2. To druga porażka z rzędu i trzeci mecz bez zwycięstwa. Kto tym razem najbardziej rozczarował w zespole Lecha?

Zobacz nasze oceny piłkarzy (noty od 1 do 10) ---->

2/4
MICKEY VAN DER HART 4...

BRAMKARZ I OBROŃCY

MICKEY VAN DER HART 4

Nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej połowie. Nie panikował przy zagraniach nogami, ale z tego akurat jest znany. Przy golu mógł zrobić coś więcej, ale winić go za utratę bramki nie można. Przy drugiej… bezradnie patrzył, co się dzieje.

JAKUB KAMIŃSKI 4

Grał ostrożnie. Miał problemy z ustawieniem i przez to padła pierwsza bramka dla Lecha. Kilka razy dał się za łatwo ograć. Może dziwić, że najdrożej wyceniany piłkarz ligi jest w Lechu tak rzucany po pozycjach.

BARTOSZ SALAMON 3

Posłał kilka dokładnych dłuższych podań, ale przy pierwszej sytuacji ze stratą bramki był za mało konkretny i Siplak łatwo go minął. Przy drugiej był za daleko od van Amersfoorta. To ma być lider Lecha, ale tym meczem tego nie pokazał.

ANTONIO MILIĆ 4

Nie wyróżnił się niczym szczególnym, ale przegrał kilka pojedynków. Złamał linię spalonego przy drugiej bramce. Nie był wzmocnieniem defensywy Kolejorza. Dostosował się do jej poziomu.

TYMOTEUSZ PUCHACZ 5

Potencjał do gry ofensywnej na lewej obronie zdecydowanie u Tymka jest, ale był bardzo chaotyczny. Mało było dośrodkowań z jego strony. Oddał dwa strzały w pierwszej połowie, ale miejmy nadzieję, że nie widział ich Paulo Sousa. Czasami ma problemy z decyzyjnością. Dobrze przewidywał w defensywie.

Pozostałe oceny piłkarzy Lecha Poznać za mecz z Cracovią --->

3/4
JESPER KALSTROM 5...

POMOCNICY

JESPER KALSTROM 5

Nie można mieć do niego większych zastrzeżeń. Nie notował strat, a notował odbiory. Starał się grać prosto, a w tym często jest metoda. W drugiej połowie zagrał słabiej niż przed przerwą jak cały zespół.

FILIP MARCHWIŃSKI 3 (grał do 66. minuty)

Wszedł, aby zastąpić Pedro Tibę, ale to była przepaść. Wydaje się, że brakuje mu pewności siebie, nie czuł tempa gry. Dużo było w tym wszystkim niedokładności. Nie ma się co dziwić, że trener Żuraw zmienił go jako pierwszego.

MICHAŁ SKÓRAŚ 6

Był aktywny i starał się robić różnicę. Obrońcy Cracovii mieli z nim problemy, ale brakowało mu ostatniego dogrania. Zmarnował też świetną okazję po podaniu Sykory, ale ostatecznie wyszła z tego asysta drugiego stopnia. Zdarzało mu się nie wracać do defensywy.

DANI RAMIREZ 4 (grał do 69. minuty)

Hiszpan w Lechu rozegrał 55. spotkanie, ale nie zostanie zapamiętane jako wybitne. Posłał w pierwszej połowy kilka dobrych podań, ale trudno nie odnieść wrażenia, że Dani Ramirez wtacza się krajobraz ligi. Nie przejmował na siebie ciężaru gry. Zagrał znowu zdecydowanie poniżej możliwości.

JAN SYKORA 3 (grał do 82. minuty)

Straty, niedokładność, brak przebojowości… Tak było do momentu jednego podania, które posłał do Skórasia i wychowanek Lecha poniekąd zabrał mu asystę. Na szczęście z tej sytuacji padła ostatecznie bramka. Później znowu można powtórzyć pierwsze zdanie.

4/4
MIKAEL ISHAK 6 (grał do 73. minuty)...

NAPASTNIK I ZMIENNICY

MIKAEL ISHAK 6 (grał do 73. minuty)

Szweda ciężko ocenić. Strzelił gola w pierwszej połowie i zachował się w tej sytuacji jak rasowy napastnik. Z kolei po przerwie w tylko sobie niewiadomy sposób zmarnował stuprocentową okazję do wyrównania. Ten gol mógłby dużo zmienić i ta sytuacja kompletnie go zgasiła do końca spotkania.

GRALI TAKŻE:
FILIP SZYMCZAK 4 (grał od 69. minuty)

Dostał kolejną szansę w tym sezonie i znowu nie pokazał nic konkretnego.

NIKA KWEKWESKIRI 5 (grał od 66. minuty)

Wydawało się, że Gruzin bardziej nadaje się na zastępcę Tiby niż Marchwiński. Starał się kreować grę i grać do przodu. Mógł dostać szansę od pierwszej minuty, choć jego wejście meczu nie zmieniło.