1/4
Lech Poznań spędził przyjemne popołudnie w Krakowie na...

Lech Poznań spędził przyjemne popołudnie w Krakowie na stadionie Garbarni i spokojnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Już do przerwy podopieczni Macieja Skorży prowadzili 3:0, a po zmianie stron dołożyli gola i pewnie wygrali 4:0. Trener Kolejorza zrobił "przegląd wojsk" i może być z tego zadowolony, bo kilku piłkarzy dobrym występem dało mu do myślenia. Sprawdźcie nasze oceny lechitów w skali 1-10 za mecz w Pucharze Polski.

Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Garbarnią Kraków --->

"Wokół Bułgarskiej" ze Zbigniewem Zakrzewskim po meczu Lecha z Wartą:

2/4
BARTOSZ MROZEK 6...

BRAMKARZ I OBROŃCY

BARTOSZ MROZEK 6
Pewny w bramce, choć miał trochę pracy. Wyłapywał wszystkie piłki i strzały oddawane przez zawodników Garbarni. Drugi występ w pierwszym zespole Lecha i drugie czyste konto.

JOEL PEREIRA 7 (grał do 46. minuty)
Znowu pierwsze wrzutki przeciągnięte albo niecelne. Podobnie jak w derbach. Za to był czujny w defensywie i aktywny w ofensywie. Dobrze współpracował z Marchwińskim. Grał bardzo wysoko. Miał duży luz w grze. Uratował Lecha w pierwszej połowie od straty gola.

LUBOMIR SATKA 6
Poprawny występ. Czuł się pewnie na tle rywali z niższej ligi, choć czasem zabrakło mu koncentracji. Kierował defensywą Kolejorza.

MATEUSZ SKRZYPCZAK 6
Nie wyróżnił się niczym szczególnym. Kilka razy dobrze się ustawił, ale nie przejął zbyt wielu piłek.

ALAN CZERWIŃSKI 7 (grał do 73. minuty)
Zagrał na nietypowej dla siebie pozycji – lewego obrońcy, zastępując Barrego Duglasa. Był przewidywalny, przekładając piłkę zbyt często do prawej nogi. Za to skutecznie dobił strzał Kwekweskiriego i strzelił pierwszego gola w Lechu. Za łatwo dał się minąć przy akcji, w której Pereira musiał ratować przed stratą gola.

3/4
RADOSŁAW MURAWSKI 7...

POMOCNICY

RADOSŁAW MURAWSKI 7
Grał szybko. Od pierwszych minut rządził w środku pola. Próbował strzałów z dystansu, czego oczekuje od pomocników Maciej Skorża i za trzecim razem trafił do siatki. Pracował na całym boisku. Odebrał sporo piłek, ale też raz dał się zaskoczyć i Garbarnia mogła po tej akcji zdobyć bramkę. Musi grać nieco bardziej odpowiedzialnie w defensywie.

NIKA KWEKWESKIRI 6 (grał do 46. minuty)
Nie był zbyt pewny w podaniach. Oddał piękny strzał, który wylądował na poprzeczce bramki gospodarzy. Później grał już na dużym spokoju.

MICHAŁ SKÓRAŚ 5
Dużo było chaosu w jego grze. Nie był zbyt widoczny. W pierwszej połowie jedna przebojowa akcja. Po przerwie niewiele lepiej.

DANI RAMIREZ 8 (grał do 67. minuty)
Świetnie powalczył o piłkę w bocznym sektorze boiska przy pierwszym golu. Od pierwszych minut był aktywny. Walczył o prawie każdą piłkę. Był nieuchwytny dla rywali. Rozgrywki Pucharu Polski w tym sezonie są dla niego fantastyczne. W trzech meczach – 2 gole i 5 asyst.

FILIP MARCHWIŃSKI 7
Początek niemrawy, ale zachował zimną krew i skutecznie dobił strzał Ramireza, dając prowadzenie Lechowi. Bramka pozwoliła mu na złapanie większego luzu. Sporo akcji przechodziło jego stroną. W drugiej połowie notował już więcej strat, ale to jeden z najlepszych meczów Filipa w Lechu od długiego czasu. Z powodu kontuzji szybciej opuścił boisko, a Kolejorz nie miał już zmian.

4/4
ARTUR SOBIECH 7 (grał do 67. minuty)...

NAPASTNIK I ZMIENNICY

ARTUR SOBIECH 7 (grał do 67. minuty)
Od pierwszych minutach mocno naciskał na rywali. Widać było głód gry. Dobrze zachował się przy akcji bramkowej, gdzie zaliczył asystę drugiego stopnia. Nie tylko szukał miejsca w polu karnym, ale brał się też za rozegranie piłki. Świetnie znalazł się polu karnym i wykończył zagranie Ramireza. Wysłał dobry sygnał Maciejowi Skorży, aby dostać więcej minut.

Grali także:
ANTONI KOZUBAL 6 (grał od 46. minuty)
Był nieco spóźniony w kilku sytuacjach. Potrzebował kilku minut, by wejść w mecz. Miał asystę przy golu Murawskiego. Kilka razy dał się za łatwo ograć.

FILIP BOROWSKI 5 (grał do 46. minuty)
Miał pewne problemy w pierwszych minutach po wejściu. Niezbyt widoczny po wejściu. W miarę upływu minut grał pewniej.

ROKO BATURINA 5 (grał od 67. minuty)
Nieobecny na boisku. Jak raz mógł dobrze podać, to zrobił to źle. Miał swoją okazję, ale rywale zdążyli zablokować jego strzał. Nic specjalnego. Mógł mieć asystę przy strzale Pacławskiego.

NORBERT PACŁAWSKI 5 (grał od 67. minuty)
Grał bliżej lewej strony i więcej miał pracy w defensywie. Zabrakło mu zimnej krwi przy sytuacji bramkowej.

THOMAS ROGNE 5 (grał od 73. minuty)
Wygrał kilka główek. Być może był to jego ostatni występ w barwach Lecha Poznań.