0 1 połowa

Cracovia

1

1 1 połowa

• Podziałem punktów zakończyło się ostatecznie starcie w Poznaniu. Lech miał sporą optyczną przewagę, lecz długo nie przekładało się to na klarowne sytuacje podbramkowe. Cracovia miała szanse z kontr, lecz goście nie zdołali podwyższyć wyniku, a w końcówce zemściło się to na podopiecznych Michała Probierza, gdy do remisu doprowadził Mohammad Awwad. To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejszą relację LIVE z meczu Warta Poznań - Górnik Zabrze.

• Koniec spotkania! Lech Poznań remisuje z Cracovią 1:1!

• Jakub Moder faulem zatrzymał pędzącego z kontrą Thiago. Pomocnik Lecha zasłużył na żółtą kartkę.

• Spore zamieszanie w polu karnym Lecha. Sędziowie sprawdzali, czy nie powinno być rzutu karnego. Wszystko było jednak zgodnie z przepisami.

• Ishak uderzał z ostrego kąta, złapał piłkę Niemczycki.

• Cztery minuty doliczył do tego spotkania arbiter.

• Trzecia zmiana w Cracovii. Schodzi Marcos Alvarez, na murawie melduje się Florian Loshaj.

• Faul Michaela Gardawskiego i żółta kartka.

• Karol Niemczycki z żółtą kartką za opóźnianie gry.

• Lech mógł już prowadzić! Czerwiński świetnie dograł do Ishaka, ale źle uderzył Szwed!

• Bramka uznana, mamy 1:1!

• Mamy jeszcze analizę VAR. Sędziowie sprawdzają, czy Ishak nie faulował rywala.

• Wysiłki Lecha przyniosły wreszcie skutek! Po dośrodkowaniu Jakuba Kamińskiego powalczył o piłkę Mikael Ishak, futbolówka spadła pod nogi Mohammada Awada, a Izraelczyk uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! MOHAMMAD AWWAD!

• Szymonowicz wybił piłkę po dośrodkowaniu Czerwińskiego. Korner dla Lecha.

• Puchacz uderzył sprzed pola karnego. Po raz kolejny spokojnie i pewnie interweniuje Niemczycki.

• Seria rzutów rożnych dla Cracovii. Już po raz trzeci piłka w narożniku boiska.

• Kontra Cracovii, było naprawdę groźnie. Kamiński w ostatniej chwili przyblokował strzał Thiago!

• Kravets trafił prosto w mur.

• Ishak faulowany na 35. metrze. Będzie rzut wolny dla Lecha.

• Trwa oblężenie bramki Cracovii. Po uderzeniu Modera i rykoszecie piłkę łapie Niemczycki.

• Indywidualna akcja Kamińskiego zakończona strzałem. Po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Kontra Cracovii, Thiago i Marcos Alvarez wyprowadzili dwójkową akcję. Ten pierwszy próbował wymusić rzut karny i dostał żółtą kartkę.

• 13-9 w strzałach dla Lecha, 6-2 w uderzeniach celnych. Ale jedynego gola zdobyła Cracovia.

• Wrzutka Puchacza, Rapa wolał nie ryzykować i wybił piłkę na rzut rożny.

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne Cracovii z lewej strony. Piłka w rękach Niemczyckiego.

• Filip Marchwiński przewrócił się w polu karnym. Za próbę wymuszenia "jedenastki" zarobił żółtą kartkę.

• Odpowiedź Cracovii, lecz uderzenie Diego Ferraresso było kompletnie nieudane.

• Awwad przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka.

• Na murawie nie ma również Michała Skórasia. W jego miejsce Tymoteusz Puchacz.

• Podwójna zmiana w Lechu. Schodzi Dani Ramirez, pojawia się Mohammad Awwad.

• Teraz to Dawid Szymonowicz faulował Ishaka i został upomniany przez arbitra kartonikiem.

• Faul Mikaela Ishaka i żółta kartka dla napastnika Lecha.

• Kolejna szansa Alvareza, poradził sobie z Satką, ale niecelnie uderzył sprzed pola karnego.

• To mógł być drugi gol dla Cracovii! Sporo miejsca w polu karnym miał Marcos Alvarez, lecz uderzył bardzo niecelnie!

• Kończy występ również Filip Piszczek. Wchodzi Thiago Souza.

• Podwójna zmiana w Cracovii. Schodzi Patryk Zaucha, zastępuje go Diego Ferraresso.

• Próba z dystansu Mikaela Ishaka. Szwed nie trafił w bramkę.

• Niezła akcja Lecha zakończona strzałem z lewej strony pola karnego, lecz dobrze ustawiony Niemczycki złapał piłkę.

• Gorąco w polu karnym Cracovii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dimun wybił piłkę, będzie jeszcze korner.

• Dośrodkowanie Alvareza z rzutu rożnego, niecelnie główkował jednak Rapa.

• Alan Czerwiński ostro potraktował Pellego van Amersfoorta. Obrońca Lecha z żółtą kartką.

• Pierwsza groźna akcja Lecha w drugiej połowie. Ramirez przymierzył sprzed pola karnego, ale uderzył tuż obok słupka.

• Nie ma również Karlo Muhara. W jego miejsce Jakub Kamiński.

• Od razu dwóch zmian dokonał Dariusz Żuraw, posyłając do boju kluczowych piłkarzy tego sezonu. Zszedł bezbarwny Nika Kaczarawa, pojawił się Mikael Ishak.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Zaraz początek drugiej połowy.

• Małą niespodziankę mamy do przerwy w Poznaniu. Cracovia prowadzi po pierwszej połowie 1:0 - dośrodkowanie Milana Dimuna wykorzystał Pelle van Amersfoort, wydaje się też, że zdecydowanie lepiej po strzale tego drugiego mógł zachować się Filip Bednarek. Lech miał przewagę optyczną, z dystansu mocno uderzali Dani Ramirez i Vasyl Kravets, lecz obu zatrzymywał Karol Niemczycki. Czy "Kolejorz" w drugiej połowie znajdzie drogę do siatki? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Odpowiedź Cracovii, Crnomarković wybił piłkę za linię końcową.

• Szybka akcja Lecha przyniosła gospodarzom rzut rożny.

• Kolejny strzał sprzed pola karnego. Tym razem próbował Skóraś, lecz uderzenie było zbyt lekkie, aby sprawić problemy bramkarzowi Cracovii.

• Lech bliski wyrównania! Kravets posłał bombę z dystansu, lecz Niemczycki znów był na posterunku!

• Mocny strzał Modera, po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Starcie Dimuna i Modera, faulowany był piłkarz Lecha.

• Atak pozycyjny Lecha. Dośrodkowanie Modera przyblokowane, ale gospodarze wciąż są przy piłce.

• Crnomarković faulował Piszczka. Nie zgadza się z decyzją arbitra obrońca Lecha, ale jest rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Faul Kaczarawy w środku pola. Ucierpiał Matej Rodin.

• Lech przeważał, ale to Cracovia prowadzi! Z prawej strony dośrodkował Milan Dimun, Pelle van Amersfoort poradził sobie z obrońcą i oddał strzał, a piłka po rękach Filipa Bednarka wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! PELLE VAN AMERSFOORT!

• Akcja Lecha lewą stroną, "Kolejorz" zacznie od autu.

• Lech o krok od gola! Dani Ramirez pięknie przymierzył sprzed pola karnego, lecz Niemczycki zbił piłkę na poprzeczkę!

• Groźnie pod bramką Cracovii, Moder dobrze dośrodkował do Skórasia, ale jego strzał zablokował Gardawski.

• Muhar wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Rapy.

• Uderzenie Alvareza sprzed pola karnego prosto w Bednarka.

• Niezły strzał Skórasia sprzed pola karnego, ale odbił piłkę Niemczycki.

• Kaczarawa zdołał utrzymać piłkę w boisku i dograć do Ramireza, lecz Hiszpan nie zdołał oddać czystego strzału.

• Dwójkowa akcja Skórasia z jednym z partnerów, nie otrzymał jednak dobrego podania zwrotnego młody piłkarz Lecha.

• Długi atak pozycyjny Lecha, ale Cracovia radzi sobie z kolejnymi dośrodkowaniami.

• Dani Ramirez miał sporo wolnego miejsca, lecz zagrał niedokładnie. Po chwili piłkę stracił również Kaczarawa.

• Dośrodkowanie Kravetsa prosto w ręce Niemczyckiego.

• Patryk Zaucha doszedł do piłki przed bramką Lecha, oddał strzał z kilkunastu metrów, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzał Marchwiński, po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Mihar obsłużył Kravetsa, lecz ten nie zdołał celnie dośrodkować.

• Pelle van Amersfoort próbował przebić się lewą stroną. Wywalczył rzut rożny.

• Zablokowane uderzenie Marcosa Alvareza z pola karnego. Przy piłce wciąż Cracovia.

• Faul Karlo Muhara przerywa kontrę Cracovii. Błyskawicznie złapali dwie żółte kartki gospodarze.

• Zablokowane uderzenie Muhara sprzed pola karnego.

• Vasyl Kravets ostro potraktował Milana Dimuna i w pełni zasłużył na żółtą kartkę.

• Odpowiedź Lecha, miał piłkę w polu karnym Filip Marchwiński, lecz nie zdołał oddać strzału.

• Pierwsza ofensywna akcja gości, wyszedł jednak z bramki Filip Bednarek i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Od środka spotkanie rozpoczęła Cracovia. "Pasy" w biało-czerwonych strojach, Lech na niebiesko-biało.

• Zaczynamy!

• Mamy jeszcze minutę ciszy.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Arbitrem tego spotkania jest Krzysztof Jakubik.

• W minionym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie i za każdym razem padał wynik 2:1. Oba mecze w rundzie zasadniczej wygrywali podopieczni Michała Probierza. Lech zrewanżował się rywalom w końcówce sezonu, Czy dziś także okaże się lepszy od krakowian?

• Cracovia zaczynała sezon z pięcioma ujemnymi punktami, teraz ma pięć "oczek" na plusie. "Pasy" zremisowały aż cztery z siedmiu meczów. Ostatnie spotkania nie kończyły się jednak podziałem punktów. Krakowianie wygrali 1:0 z Piastem Gliwice i ulegli 1:3 Śląskowi Wrocław. Dziś nie będą jednak faworytami.

• Lech Poznań jako jedyna polska drużyna gra nadal w europejskich pucharach. W PKO Ekstraklasie "Kolejorz" radzi sobie nieco słabiej, niż na arenie międzynarodowej. Ekipa z Wielkopolski zajmuje dopiero 11 miejsce w tabeli z dwoma zwycięstwami, dwoma remisami i dwoma porażkami. Przed tygodniem Lech przegrał 1:2 z Jagiellonią Białystok.

• Tak wygląda pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Cracovii:

• Oto wyjściowy skład oraz ławka rezerwowych Lecha. Jak widać, Dariusz Żuraw postanowił dać odpocząć kilku ważnym piłkarzom. Na ławce są dziś między innymi Jakub Kamiński i Mikael Ishak.

• Czas na drugi niedzielny mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy! Lech Poznań, który tak dobrze spisał się w czwartkowym meczu Ligi Europy z Benficą Lizbona, podejmie Cracovię. Początek spotkania już o godzinie 17:30 - zapraszamy na relację na żywo!