Jakub Maj
Jakub Maj
Lech Poznań jest w fatalnej formie. "Kolejorz" nie strzelił gola od czterech spotkań. Nie udało się pokonać także bramkarza Górnika Zabrze w sobotnim meczu 24. kolejki Ekstraklasy. O emocje zadbali kibice, którzy świętowali rocznicę.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:0

Lech Poznań przyjechał do Zabrza bardzo podrażniony. Tydzień temu "Kolejorz" przegrał z Rakowem Częstochowa aż 0:4! W pierwszej połowie poprawy gry podopiecznych trenera Rumaka nie było widać. Gracze obydwu zespołów nie zadbali o stworzenie prawdziwego piłkarskiego spektaklu. Po 45 minutach wskaźnik goli oczekiwanych (xG) Górnika wynosił 0,1, natomiast Lecha 0,04. O atrakcyjność spotkania zadbali kibice gospodarzy, którzy świętowali 25-lecie grupy Torcida. W ruch poszły fajerwerki.

W drugiej połowie mieliśmy trochę więcej emocji. Kristoffer Velde około 50. minuty uderzył z dystansu, ale Daniel Bielica wyciągnął się jak struna i obronił strzał, który leciał w boczną siatkę. Norweski skrzydłowy kilka minut później ostro zaatakował jednego z piłkarzy Górnika Zabrze w polu karnym. Sędzia Musiał nakazał wstrzymanie gry i sprawdził sytuację w monitorze VAR. Arbiter zauważył jednak, że przed faulem Kryspin Szcześniak zagrał futbolówkę ręką. W samej końcówce spotkania "piłkę meczową" na nodze miał Filip Szymczak, ale w dogodnej sytuacji trafił w słupek.

Lech Poznań w rundzie wiosennej ma olbrzymi problem z grą w ofensywie. "Kolejorz" od czterech spotkań nie strzelił gola. Po raz ostatni ekipa trenera Rumaka zdobyła bramkę (a nawet dwie) w starciu z Jagiellonią Białystok (2:1) w połowie lutego. Od tego momentu Lech nie mógł znaleźć przepisu na pokonanie bramkarzy Śląska Wrocław, Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa i Górnika Zabrze. Jeśli "Kolejorz" marzy o mistrzostwie Polski, musi w końcu zacząć strzelać.

• Dani Pacheco - 3
  • Damian Rasak - 3 (Szymon Czyż - bez oceny)
  • Adrian Kapralik - 3 (Paweł Olkowski - bez oceny)
  • Lukas Podolski - 4 (Sebastian Musiolik - bez oceny)
  • Lawrence Ennali - 4
  • Soichiro Kozuki - 3 (Piotr Krawczyk - 3)

Lech Poznań

• Bartosz Mrozek - 3
  • Alan Czerwiński - 3 (Joel Pereira - 4)