OPRAC.:
Mateusz Pietras
Porażka Górnika Zabrze w Lidze Europejskiej piłkarzy ręcznych
Porażka Górnika Zabrze w Lidze Europejskiej piłkarzy ręcznych ARKADIUSZ GOLA/POLSKA PRESS
Piłkarze ręczni Górnika Zabrze przegrali na wyjeździe z niemieckim TSV Hannover-Burgdorf 28:34 (12:19) w swoim drugim meczu grupowym Ligi Europejskiej. W 1. kolejce wygrali przed własną publicznością z AEK Ateny HC 30:21.

Wygrana na inauguracje

W 1. kolejce Ligi Europejskiej szczypiorniści Górnika Zabrze wygrali z mistrzem Grecji AEK Ateny 30:21.

– Jestem zadowolony z wyniku, mam świadomość, że bardzo dobra gra w obronie i postawa bramkarza były najlepszymi elementami w naszej grze

– powiedział po meczu trener Tomasz Strząbała.

Po pierwszym meczu szkoleniowiec widział pozytywy również w ataku, podkreślając, że nie mógł skorzystać z wszystkich zawodników.

– W ataku też można było zauważyć kilka dobrych elementów. Debiut w LE można uznać za udany. Zagraliśmy dziś bez Rennosuke Tokudy, który jest na kwalifikacjach olimpijskich i narzekającego na uraz bramkarza Piotra Wyszomirskiego

– dodał szkoleniowiec.

Debiutant z pierwszą porażką w europejskich pucharach

Debiutujący w LE zespół trenera Strząbały po zwycięstwie na inauguracje chciał pójść za ciosem. Rywalem zabrzan na wyjeździe był TSV Hannover-Burgdorf, który w pierwszym meczu pokonał szwajcarski HS Krienz-Luzern 31:23.

W pierwszej połowie goście tylko dwukrotnie potrafili doprowadzić do remisu. Taki stan rywalizacji miał miejsce tylko na początku spotkania (1:1 i 3:3). Z każdą minutą niemiecki zespół powiększał przewagę, ostatecznie kończąc pierwszą połowę z przewagą siedmiu trafień (19:12). W drugiej połowie szczypiorniści z Zabrza nie potrafili stworzyć serii punktowej. W konsekwencji spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 34:28.

14 listopada w dąbrowskiej hali podejmie HS Krienz-Luzern. Zabrzanie swoje mecze w LE w roli gospodarza musza rozgrywać w Hali Centrum, bo ich obiekt nie spełnia wymogów EHF.

We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu tej grupy AEK wygrał z HS Krienz-Luzern 30:29 (15:12).

Bramki dla Górnika: Damian Przytuła 6, Jakub Szyszko 5, Dmytro Ilczenko 5, Taras Minockij 4, Dmytro Artiemienko 3, Sebastian Kaczor 2, Lukas Morkovsky 1, Aliaksandr Baczko 1, Jakub Bogacz 1.

Najwięcej bramek dla TSV: Jonathan Edvardsson 7, Maximilian Gerbl 6, Tilen Strmljan 4. (PAP)